Boys Open 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Samuel FAIRCHILD15Co Coventry 4:31.25 482 
 50m 30.93100m 1:05.06150m 1:40.02200m 2:15.07250m 2:49.52300m 3:23.80350m 3:58.35400m 4:31.25
2.Timothy SMITH15Co Coventry 4:35.94 458 
 50m 31.12100m 1:05.28150m 1:40.19200m 2:15.56250m 2:50.38300m 3:25.92350m 4:01.75400m 4:35.94
3.Alex JENKINS16Kingsbury 4:47.36 405 
 50m 31.14100m 1:05.98150m 1:42.09200m 2:18.73250m 2:55.78300m 3:32.90350m 4:10.60400m 4:47.36
4.Joshua NEWMAN17Strat Sharks 4:52.30 385 
 50m 32.12100m 1:07.64150m 1:44.84200m 2:22.41250m 3:00.32300m 3:37.71350m 4:15.58400m 4:52.30
5.Andrew MORLEY14Strat Sharks 4:53.78 379 
 50m 32.69100m 1:09.70150m 1:47.54200m 2:25.38250m 3:03.08300m 3:41.32350m 4:18.56400m 4:53.78
6.Jamie BLACK13Nuneaton 4:58.06 363 
 50m 34.29100m 1:12.74150m 1:51.67200m 2:30.01250m 3:08.12300m 3:46.25350m 4:23.31400m 4:58.06
7.Joshua JAMES13Leamington 4:58.26 363 
 50m 32.22100m 1:09.15150m 1:46.93200m 2:25.31250m 3:03.98300m 3:42.20350m 4:21.64400m 4:58.26
8.Jonathan TEASDALE14Rugby 4:59.45 358 
 50m 32.15100m 1:08.28150m 1:46.77200m 2:25.25250m 3:03.93300m 3:42.76350m 4:22.20400m 4:59.45
9.Matthew NEWMAN14Strat Sharks 5:01.08 352 
 50m 31.99100m 1:08.68150m 1:47.31200m 2:25.50250m 3:03.63300m 3:42.18350m 4:22.10400m 5:01.08
10.Nick PAYNE13Leamington 5:03.02 346 
 50m 33.69100m 1:10.35150m 1:48.13200m 2:26.53250m 3:05.13300m 3:44.30350m 4:24.23400m 5:03.02
11.Liam MCGURK12Kingsbury 5:14.46 309 
 50m 36.27100m 1:15.80150m 1:55.82200m 2:36.16250m 3:15.99300m 3:56.22350m 4:36.48400m 5:14.46
12.Jonathan PORTER14Co Coventry 5:14.79 308 
 50m 35.39100m 1:15.03150m 1:54.77200m 2:35.30250m 3:15.94300m 3:56.90350m 4:37.05400m 5:14.79
13.Matthew LAITY12Rugby 5:19.58 295 
 50m 35.87100m 1:16.35150m 1:57.54200m 2:38.84250m 3:20.00300m 4:01.10350m 4:41.05400m 5:19.58
14.Thomas PARKER12Rugby 5:36.93 251 
 50m 35.59100m 1:16.91150m 1:59.55200m 2:43.42250m 3:26.73300m 4:11.22350m 4:55.06400m 5:36.93
15.Richard ALBRIGHTON12Co Coventry 5:39.34 246 
 50m 37.51100m 1:19.73150m 2:02.17200m 2:46.32250m 3:29.94300m 4:13.69350m 4:57.46400m 5:39.34
16.Thomas GRAINGER12Co Coventry 5:58.77 208 
 50m 39.68100m 1:25.33150m 2:11.51200m 2:58.04250m 3:44.84300m 4:31.88350m 5:16.42400m 5:58.77
17.Oliver QUINN12Strat Sharks 6:05.15 197 
 50m 39.54100m 1:27.13150m 2:13.75200m 2:59.42250m 3:45.76300m 4:32.50350m 5:20.52400m 6:05.15
18.Oliver ROONEY10Solihull 6:21.36 173 
 50m 40.67100m 1:30.50150m 2:19.94200m 3:09.70250m 3:58.93300m 4:47.69350m 5:35.78400m 6:21.36
19.Aran SHUTTLEWOOD10Leamington 6:28.50 164 
 50m 40.76100m 1:28.91150m 2:19.84200m 3:09.15250m 4:00.88300m 4:51.78350m 5:40.19400m 6:28.50
20.Johnathan FUREY12Strat Sharks 6:33.22 158 
 50m 43.10100m 1:32.98150m 2:23.03200m 3:14.26250m 4:05.92300m 4:56.16350m 5:47.84400m 6:33.22
21.Ben COURT10Leamington 6:36.64 154 
 50m 41.66100m 1:31.12150m 2:21.76200m 3:13.86250m 4:06.02300m 4:57.11350m 5:46.69400m 6:36.64
22.David John KEMP9Nuneaton 7:12.46 119 
 50m 44.89100m 1:37.19150m 2:30.30200m 3:25.82250m 4:22.85300m 5:20.22350m 6:19.22400m 7:12.46
 Ben PEFFERS13Nuneaton DNC   
 David JENKINS13Kingsbury DQ ST-1L   

Disqualification Codes

UP