Boys 09 Yrs/Over 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Rikki MORRIS21Co Coventry 2:05.18 669 29.671:01.701:33.58
2.David MAXWELL17Co Coventry 2:10.27 594 30.461:03.541:37.07
3.Sean ASHER23Co Coventry 2:10.75 587 30.881:04.171:37.96
4.Earl RADTSCHENKO15Co Coventry 2:17.21 508 32.101:07.551:42.66
5.Alexander HAMMOND17Co Coventry 2:18.06 499 31.521:06.551:42.90
6.Joshua WALKER16Strat Sharks 2:20.93 469 32.341:08.031:45.02
7.Peter CLARK14Leamington 2:21.92 459 32.871:08.941:46.06
8.Callum QUINN14Co Coventry 2:22.50 453 33.011:09.161:46.56
9.Samuel James HAMBRIDGE16Nuneaton 2:23.42 445 32.611:08.651:46.90
10.Thomas HERBERT13Co Coventry 2:23.54 444 33.921:10.931:47.84
11.Andrew EALES17Nuneaton 2:24.13 438 34.131:10.971:48.18
12.Samuel RICHARDS14Co Coventry 2:26.91 414 34.801:12.771:50.32
13.Max CLARKE13Leamington 2:28.39 401 34.571:13.131:51.91
14.Samuel FAIRCHILD15Co Coventry 2:30.65 384 35.561:14.091:52.92
15.Alex CARROLL12Co Coventry 2:33.54 362 36.271:15.891:55.33
16.Andrew MORLEY14Strat Sharks 2:33.63 362 34.981:13.751:53.65
17.Noah SLINN12Nuneaton 2:35.43 349 35.381:14.931:55.65
18.Jonathon JONES14Leamington 2:35.88 346 34.041:12.861:55.07
19.Harry MANSHIP12Leamington 2:36.82 340 36.791:17.111:58.03
20.Lucas WILLIAMS12Nuneaton 2:39.82 321 38.191:20.142:01.40
21.David BROADBENT13Nuneaton 2:42.55 305 38.201:20.412:02.87
22.Richard ALBRIGHTON12Co Coventry 2:46.15 286 39.161:22.842:06.04
23.Christian CLEMENTS12Strat Sharks 2:48.74 273 41.211:24.642:07.42
24.William FOSTER11Strat Sharks 2:48.89 272 42.591:24.712:08.21
25.Taylor CONNELL12Co Coventry 2:49.82 268 41.161:25.632:08.28
26.Jack DENNIS12Leamington 2:49.92 267 39.721:23.062:07.61
27.Luke TIMBRELL12Co Coventry 2:50.32 265 41.521:25.822:09.50
28.Thomas PARKER12Rugby 2:50.98 262 40.681:24.822:07.90
29.Robin HUGHES10Strat Sharks 2:59.21 228 41.971:27.802:14.00
30.Rihon SCULLION11Co Coventry 3:00.42 223 43.221:30.452:16.78
31.Bailey CONNELL11Co Coventry 3:04.08 210 44.211:30.982:17.61
32.Hymie CONNELL9Co Coventry 3:04.39 209 43.841:32.272:19.36
33.James BENJAMIN12Nuneaton 3:05.64 205 44.041:32.572:21.30
34.Lynden HOLTOM-STOTT10Nuneaton 3:08.53 195 42.151:30.272:20.83
35.Finnigan NICHOLAS11Leamington 3:10.65 189 44.671:33.902:23.18
36.Oliver ROONEY10Solihull 3:13.22 182 45.341:35.082:25.09
37.Aran SHUTTLEWOOD10Leamington 3:13.82 180 45.651:35.582:26.41
38.Elliot STEWART10Nuneaton 3:14.68 177 45.611:35.622:25.70
39.Connell PARKER9Leamington 3:21.34 160 45.961:37.642:30.75
40.Ben COURT10Leamington 3:32.06 137 49.681:44.172:39.14
41.Aaron FINN9Nuneaton 3:33.65 134 50.191:45.632:41.89
 Matthias John MADDEN12Solihull DNC      
 Rhys JAMES11Rugby DNC      
 Charles FULWELL13Co Coventry DNC      
 Charlie WADDINGHAM13Nuneaton DQ FO-7L      

Disqualification Codes

UP