Boys 09 Yrs/Over 400m IM - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.David MAXWELL17Co Coventry 4:32.80 701 
 50m 28.66100m 1:01.30150m 1:36.97200m 2:11.55250m 2:50.20300m 3:29.41350m 4:02.39400m 4:32.80
2.Mark BRANCH24Co Coventry 4:33.11 699 
 50m 29.12100m 1:02.08150m 1:38.85200m 2:14.72250m 2:51.04300m 3:28.22350m 4:02.64400m 4:33.11
3.Earl RADTSCHENKO15Co Coventry 4:43.04 628 
 50m 30.06100m 1:04.41150m 1:41.51200m 2:17.00250m 2:57.80300m 3:39.33350m 4:12.15400m 4:43.04
4.Samuel RICHARDS14Co Coventry 4:51.77 573 
 50m 31.55100m 1:07.84150m 1:47.14200m 2:25.10250m 3:04.91300m 3:45.48350m 4:19.83400m 4:51.77
5.Mohammed AHMED16Co Coventry 4:53.42 564 
 50m 30.45100m 1:06.35150m 1:46.51200m 2:25.42250m 3:06.58300m 3:48.63350m 4:21.33400m 4:53.42
6.Elliott GLENN17Co Coventry 4:56.04 549 
 50m 31.32100m 1:07.15150m 1:47.41200m 2:27.47250m 3:07.65300m 3:48.97350m 4:23.37400m 4:56.04
7.Jacob SCULLION16Co Coventry 5:03.71 508 
 50m 31.23100m 1:06.98150m 1:47.64200m 2:27.78250m 3:11.01300m 3:54.83350m 4:29.78400m 5:03.71
8.Jacob RANDLE-BISSELL15Co Coventry 5:05.90 497 
 50m 32.87100m 1:10.97150m 1:52.01200m 2:32.63250m 3:12.73300m 3:55.24350m 4:31.72400m 5:05.90
9.Seamus SIMPKINS13Co Coventry 5:11.66 470 
 50m 32.78100m 1:10.90150m 1:53.96200m 2:36.11250m 3:18.47300m 4:01.29350m 4:38.25400m 5:11.66
10.Lucas GREGORY14Co Coventry 5:15.48 453 
 50m 33.15100m 1:11.76150m 1:53.75200m 2:34.28250m 3:21.07300m 4:06.92350m 4:42.38400m 5:15.48
11.David BROADBENT13Nuneaton 5:16.06 451 
 50m 32.46100m 1:10.27150m 1:53.61200m 2:36.50250m 3:21.41300m 4:06.60350m 4:42.51400m 5:16.06
12.Timothy SMITH15Co Coventry 5:16.31 450 
 50m 32.60100m 1:12.40150m 1:54.37200m 2:35.20250m 3:21.40300m 4:08.15350m 4:42.80400m 5:16.31
13.Charlie WADDINGHAM13Nuneaton 5:23.03 422 
 50m 35.16100m 1:19.03150m 2:01.42200m 2:42.65250m 3:25.69300m 4:10.06350m 4:47.18400m 5:23.03
14.Adam TIMBRELL14Co Coventry 5:36.62 373 
 50m 36.31100m 1:20.32150m 2:05.44200m 2:47.28250m 3:34.80300m 4:22.63350m 5:02.07400m 5:36.62
15.Ben PEFFERS13Nuneaton 5:37.26 371 
 50m 34.78100m 1:16.79150m 2:00.70200m 2:42.98250m 3:31.98300m 4:21.15350m 4:59.84400m 5:37.26
16.William FOSTER11Strat Sharks 5:37.44 370 
 50m 39.84100m 1:24.32150m 2:08.15200m 2:49.95250m 3:37.09300m 4:24.94350m 5:02.03400m 5:37.44
17.Christian CLEMENTS12Strat Sharks 5:38.92 365 
 50m 37.89100m 1:20.65150m 2:03.81200m 2:45.16250m 3:35.58300m 4:25.84350m 5:02.87400m 5:38.92
18.Lucas WILLIAMS12Nuneaton 5:48.74 335 
 50m 37.72100m 1:24.12150m 2:06.82200m 2:49.04250m 3:39.76300m 4:31.84350m 5:11.58400m 5:48.74
19.Kelton ALDRIDGE13Co Coventry 5:49.49 333 
 50m 37.95100m 1:23.66150m 2:08.49200m 2:51.20250m 3:41.89300m 4:33.51350m 5:12.79400m 5:49.49
20.Liam MCSORLEY12Co Coventry 6:06.45 289 
 50m 41.92100m 1:32.60150m 2:17.87200m 3:03.56250m 3:53.61300m 4:44.58350m 5:26.32400m 6:06.45
21.Bailey CONNELL11Co Coventry 6:09.89 281 
 50m 41.07100m 1:31.67150m 2:18.90200m 3:04.91250m 3:55.27300m 4:46.38350m 5:29.39400m 6:09.89
22.Rhys JAMES11Rugby 7:00.22 192 
 50m 49.45100m 1:51.30150m 2:42.24200m 3:34.15250m 4:30.69300m 5:28.83350m 6:17.02400m 7:00.22

UP