Boys 11 Yrs/Over 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

11/12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Noah SLINN12Nuneaton 1:00.85 433 29.06
2.Harry MANSHIP12Leamington 1:01.96 410 29.81
3.William THORNE12Nuneaton 1:07.26 320 32.59
4.William FOSTER11Strat Sharks 1:07.83 312 32.40
5.Matthew LAITY12Rugby 1:08.63 301 33.33
6.Lucas WILLIAMS12Nuneaton 1:08.67 301 33.03
7.Thomas STACEY11Nuneaton 1:08.68 301 32.65
8.Matthew SAPIANO12Co Coventry 1:09.14 295 32.58
9.Brian STRUGNELL12Kingsbury 1:09.26 293 33.60
10.Ethan BARNES12Nuneaton 1:09.57 289 33.29
11.Kieran CURRAN11Leamington 1:10.40 279 33.40
12.Taylor CONNELL12Co Coventry 1:12.02 261 34.13
13.Thomas ELLIS-MOORE12Kingsbury 1:15.38 227 36.05
14.Jack DENNIS12Leamington 1:15.62 225 35.34
15.Thomas GRAINGER12Co Coventry 1:17.51 209 35.88
16.Finnigan NICHOLAS11Leamington 1:17.71 207 36.56
17.Tom RAINSFORD12Kingsbury 1:17.99 205 36.29
18.James HANCOX11Co Coventry 1:27.95 143 40.33
 Rihon SCULLION11Co Coventry DQ ST-    
 Richard ALBRIGHTON12Co Coventry DQ ST-    

Disqualification Codes

13/14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Aleksander FORYSIAK14Strat Sharks 57.45 514 27.91
2.Samuel RICHARDS14Co Coventry 58.19 495 28.16
3.Peter CLARK14Leamington 58.51 487 27.85
4.Joe LYNCH14Nuneaton 58.55 486 28.15
5.Thomas HERBERT13Co Coventry 59.77 457 28.67
6.Seamus SIMPKINS13Co Coventry 59.96 452 28.86
7.Jordan FINN14Nuneaton 1:01.63 416 29.30
8.Brandon HAMILTON14Co Coventry 1:02.23 404 29.79
9.Jack MOULTON13Kingsbury 1:03.36 383 30.65
10.Harrison BENTLEY-GREEN14Nuneaton 1:03.75 376 30.13
11.Sam ADAMS13Co Coventry 1:03.85 374 31.04
12.Sebastian HARDING13Co Coventry 1:04.08 370 29.80
13.Andrew MORLEY14Strat Sharks 1:04.17 369 30.75
14.Jonathon JONES14Leamington 1:04.49 363 30.29
15.David BROADBENT13Nuneaton 1:04.89 357 30.88
16.Jorge BENJAMIN13Nuneaton 1:04.99 355 31.58
17.Joshua JAMES13Leamington 1:05.07 354 30.92
18.Adam TIMBRELL14Co Coventry 1:05.19 352 32.21
19.Ben PEFFERS13Nuneaton 1:06.64 329 31.26
20.Joshua JELLEY14Co Coventry 1:06.90 325 31.28
21.Charles FULWELL13Co Coventry 1:07.30 320 32.27
22.Joshua MARTINDALE13Strat Sharks 1:07.63 315 31.45
23.Christopher FINCH13Leamington 1:09.24 293 33.21
24.James LEE13Solihull 1:09.83 286 32.94
25.Jack LEESON13Strat Sharks 1:10.88 274 32.83
26.David JENKINS13Kingsbury 1:12.73 253 35.47

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Jonty CARTWRIGHT16Leamington 55.53 569 26.64
2.John FRIEND16Kingsbury 57.50 513 27.28
3.Jacob SCULLION16Co Coventry 58.06 498 28.05
4.Matthew THOMAS28Nuneaton 58.07 498 26.08
5.Christopher YOUNG17Co Coventry 58.22 494 27.55
6.Jacob RANDLE-BISSELL15Co Coventry 58.53 486 28.14
7.Samuel James BIBB17Nuneaton 58.89 477 28.18
8.Joshua WALKER16Strat Sharks 59.39 465 28.06
9.Adam RAYNES15Nuneaton 59.41 465 28.26
10.Andrew EALES17Nuneaton 59.82 455 28.84
11.Alex JENKINS17Kingsbury 1:00.01 451 28.49
12.Peter MARTIN16Leamington 1:00.02 451 28.70
13.Daniel HARTUP16Rugby 1:00.39 443 28.47
14.David HEPWORTH15Rugby 1:02.50 399 30.26
15.Samuel FAIRCHILD15Co Coventry 1:03.42 382 30.59
16.Matthew AUSTIN15Blythe Barra 1:06.72 328 31.41
 Aiden PAGE17Co Coventry DQ ST-    
 Luke WILKINS17Co Coventry DQ ST-    

Disqualification Codes

11/12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Noah SLINN12Nuneaton 1:00.85 433 29.06
2.Harry MANSHIP12Leamington 1:01.96 410 29.81
3.William THORNE12Nuneaton 1:07.26 320 32.59
4.William FOSTER11Strat Sharks 1:07.83 312 32.40
5.Matthew LAITY12Rugby 1:08.63 301 33.33
6.Lucas WILLIAMS12Nuneaton 1:08.67 301 33.03
7.Thomas STACEY11Nuneaton 1:08.68 301 32.65
8.Matthew SAPIANO12Co Coventry 1:09.14 295 32.58
9.Brian STRUGNELL12Kingsbury 1:09.26 293 33.60
10.Ethan BARNES12Nuneaton 1:09.57 289 33.29
11.Kieran CURRAN11Leamington 1:10.40 279 33.40
12.Taylor CONNELL12Co Coventry 1:12.02 261 34.13
13.Thomas ELLIS-MOORE12Kingsbury 1:15.38 227 36.05
14.Jack DENNIS12Leamington 1:15.62 225 35.34
15.Thomas GRAINGER12Co Coventry 1:17.51 209 35.88
16.Finnigan NICHOLAS11Leamington 1:17.71 207 36.56
17.Tom RAINSFORD12Kingsbury 1:17.99 205 36.29
18.James HANCOX11Co Coventry 1:27.95 143 40.33
 Rihon SCULLION11Co Coventry DQ ST-    
 Richard ALBRIGHTON12Co Coventry DQ ST-    

Disqualification Codes

13/14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Aleksander FORYSIAK14Strat Sharks 57.45 514 27.91
2.Samuel RICHARDS14Co Coventry 58.19 495 28.16
3.Peter CLARK14Leamington 58.51 487 27.85
4.Joe LYNCH14Nuneaton 58.55 486 28.15
5.Thomas HERBERT13Co Coventry 59.77 457 28.67
6.Seamus SIMPKINS13Co Coventry 59.96 452 28.86
7.Jordan FINN14Nuneaton 1:01.63 416 29.30
8.Brandon HAMILTON14Co Coventry 1:02.23 404 29.79
9.Jack MOULTON13Kingsbury 1:03.36 383 30.65
10.Harrison BENTLEY-GREEN14Nuneaton 1:03.75 376 30.13
11.Sam ADAMS13Co Coventry 1:03.85 374 31.04
12.Sebastian HARDING13Co Coventry 1:04.08 370 29.80
13.Andrew MORLEY14Strat Sharks 1:04.17 369 30.75
14.Jonathon JONES14Leamington 1:04.49 363 30.29
15.David BROADBENT13Nuneaton 1:04.89 357 30.88
16.Jorge BENJAMIN13Nuneaton 1:04.99 355 31.58
17.Joshua JAMES13Leamington 1:05.07 354 30.92
18.Adam TIMBRELL14Co Coventry 1:05.19 352 32.21
19.Ben PEFFERS13Nuneaton 1:06.64 329 31.26
20.Joshua JELLEY14Co Coventry 1:06.90 325 31.28
21.Charles FULWELL13Co Coventry 1:07.30 320 32.27
22.Joshua MARTINDALE13Strat Sharks 1:07.63 315 31.45
23.Christopher FINCH13Leamington 1:09.24 293 33.21
24.James LEE13Solihull 1:09.83 286 32.94
25.Jack LEESON13Strat Sharks 1:10.88 274 32.83
26.David JENKINS13Kingsbury 1:12.73 253 35.47

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Jonty CARTWRIGHT16Leamington 55.53 569 26.64
2.John FRIEND16Kingsbury 57.50 513 27.28
3.Jacob SCULLION16Co Coventry 58.06 498 28.05
4.Matthew THOMAS28Nuneaton 58.07 498 26.08
5.Christopher YOUNG17Co Coventry 58.22 494 27.55
6.Jacob RANDLE-BISSELL15Co Coventry 58.53 486 28.14
7.Samuel James BIBB17Nuneaton 58.89 477 28.18
8.Joshua WALKER16Strat Sharks 59.39 465 28.06
9.Adam RAYNES15Nuneaton 59.41 465 28.26
10.Andrew EALES17Nuneaton 59.82 455 28.84
11.Alex JENKINS17Kingsbury 1:00.01 451 28.49
12.Peter MARTIN16Leamington 1:00.02 451 28.70
13.Daniel HARTUP16Rugby 1:00.39 443 28.47
14.David HEPWORTH15Rugby 1:02.50 399 30.26
15.Samuel FAIRCHILD15Co Coventry 1:03.42 382 30.59
16.Matthew AUSTIN15Blythe Barra 1:06.72 328 31.41
 Aiden PAGE17Co Coventry DQ ST-    
 Luke WILKINS17Co Coventry DQ ST-    

Disqualification Codes

UP