Boys 09 Yrs/Over 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Mark BRANCH24Co Coventry 2:17.36 739 31.461:06.891:42.11
2.David MAXWELL17Co Coventry 2:27.28 599 33.411:10.601:48.61
3.Elliott GLENN17Co Coventry 2:30.84 558 34.561:13.191:52.14
4.Samuel RICHARDS14Co Coventry 2:31.04 555 34.481:13.531:52.99
5.Sean ASHER23Co Coventry 2:35.59 508 33.931:13.651:54.25
6.Earl RADTSCHENKO15Co Coventry 2:35.61 508 36.051:16.181:56.08
7.Seamus SIMPKINS13Co Coventry 2:37.47 490 36.001:16.321:57.65
8.Charlie WADDINGHAM13Nuneaton 2:39.17 474 36.291:17.321:58.48
9.Jacob RANDLE-BISSELL15Co Coventry 2:39.35 473 35.311:15.611:57.79
10.Adam RAYNES15Nuneaton 2:42.91 443 34.661:15.991:59.02
11.Aleksander FORYSIAK14Strat Sharks 2:43.35 439 36.761:18.292:01.03
12.Alex JENKINS17Kingsbury 2:47.58 406 36.241:18.702:02.99
13.Harry MANSHIP12Leamington 2:48.93 397 38.251:21.332:05.70
14.Joshua NEWMAN17Strat Sharks 2:49.24 395 36.631:19.672:04.17
15.David BROADBENT13Nuneaton 2:49.68 392 38.651:23.082:07.95
16.Joshua JAMES13Leamington 2:54.95 357 38.871:23.472:09.40
17.Ben PEFFERS13Nuneaton 2:58.60 336 39.331:25.362:12.61
18.Jack MOULTON13Kingsbury 2:59.53 331 38.721:24.442:12.55
19.Brandon HAMILTON14Co Coventry 2:59.83 329 39.451:26.622:13.99
20.Nicholas PAYNE13Leamington 3:00.20 327 40.271:25.972:13.32
21.Kelton ALDRIDGE13Co Coventry 3:06.16 296 42.711:31.362:19.87
22.Jonathan TEASDALE14Rugby 3:06.62 294 39.641:26.402:17.15
23.Taylor CONNELL12Co Coventry 3:06.71 294 43.491:31.602:19.97
24.Bailey CONNELL11Co Coventry 3:07.43 290 42.691:30.562:19.66
25.Lucas WILLIAMS12Nuneaton 3:09.97 279 42.381:31.222:20.68
26.William FOSTER11Strat Sharks 3:10.96 275 44.011:33.762:23.73
27.Thomas PARKER12Rugby 3:12.63 267 44.851:34.392:23.82
28.Liam MCSORLEY12Co Coventry 3:14.59 259 45.051:36.492:25.69
29.Luke TIMBRELL12Co Coventry 3:15.67 255 44.191:33.732:24.96
30.Kyle PALMER11Co Coventry 3:25.15 221 45.651:39.722:34.39
31.Reece Paul KILLPACK12Nuneaton 3:25.76 219 46.101:38.722:32.60
32.Thomas BARRETT11Nuneaton 3:31.48 202 49.651:44.802:39.94
33.Thomas GRAINGER12Co Coventry 3:32.72 198 48.111:44.032:39.57
34.Harry MORRISON10Nuneaton 3:32.98 198 47.871:42.772:38.59
35.Aran SHUTTLEWOOD10Leamington 3:33.63 196 48.571:44.252:40.28
36.Elliot STEWART10Nuneaton 3:48.64 160 54.201:52.442:51.06
 Matthew SAPIANO12Co Coventry DQ T-1L      
 Robin HUGHES10Strat Sharks DQ T-6L      
 Hymie CONNELL9Co Coventry DQ T-6L      

Disqualification Codes

UP