Boys 09 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.John FRIEND17Kingsbury 4:26.92  530 
 50m 27.79100m 59.60150m 1:33.50200m 2:08.58250m 2:44.11300m 3:19.46350m 3:54.82400m 4:26.92
2.Andrew MORLEY15Strat Sharks 4:42.90  445 
 50m 31.08100m 1:06.59150m 1:43.30200m 2:20.05250m 2:56.94300m 3:33.36350m 4:08.96400m 4:42.90
3.Jack MOULTON14Kingsbury 4:43.73  441 
 50m 31.64100m 1:07.41150m 1:43.72200m 2:20.53250m 2:56.73300m 3:33.42350m 4:09.89400m 4:43.73
4.Nick PAYNE14Leamington 4:44.47  438 
 50m 32.20100m 1:07.68150m 1:43.87200m 2:20.25250m 2:56.76300m 3:33.57350m 4:10.18400m 4:44.47
5.Jamie BLACK14Nuneaton 4:46.34  429 
 50m 32.64100m 1:09.49150m 1:46.99200m 2:24.84250m 3:01.19300m 3:37.29350m 4:13.61400m 4:46.34
6.Joshua NEWMAN18Strat Sharks 4:50.46  411 
 50m 30.62100m 1:05.80150m 1:42.70200m 2:19.75250m 2:57.09300m 3:34.23350m 4:12.28400m 4:50.46
7.Matthew NEWMAN15Strat Sharks 4:54.63  394 
 50m 30.20100m 1:05.91150m 1:43.50200m 2:20.91250m 2:59.49300m 3:38.34350m 4:17.24400m 4:54.63
8.Richard ALBRIGHTON13Co Coventry 5:02.73  363 
 50m 32.98100m 1:10.35150m 1:49.27200m 2:28.48250m 3:07.22300m 3:46.78350m 4:25.58400m 5:02.73
9.Liam MCSORLEY12Co Coventry 5:04.72  356 
 50m 34.72100m 1:13.16150m 1:51.16200m 2:29.69250m 3:08.22300m 3:47.27350m 4:26.75400m 5:04.72
10.Robin HUGHES11Strat Sharks 5:12.64  330 
 50m 35.34100m 1:15.33150m 1:56.15200m 2:36.44250m 3:16.40300m 3:56.53350m 4:36.39400m 5:12.64
11.David JENKINS14Kingsbury 5:16.32  318 
 50m 35.14100m 1:15.09150m 1:56.26200m 2:37.21250m 3:17.84300m 3:58.57350m 4:39.34400m 5:16.32
12.Rihon SCULLION12Co Coventry 5:23.22  298 
 50m 35.90100m 1:16.61150m 1:58.13200m 2:39.73250m 3:20.42300m 4:01.35350m 4:43.98400m 5:23.22
13.Kieran SMITH13Co Coventry 5:27.00  288 
 50m 37.71100m 1:19.46150m 2:01.49200m 2:42.66250m 3:24.75300m 4:06.33350m 4:47.65400m 5:27.00
14.Bradley MCLEAVY11Co Coventry 5:41.79  252 
 50m 38.41100m 1:22.00150m 2:06.76200m 2:50.23250m 3:34.44300m 4:18.18350m 5:00.93400m 5:41.79
15.Aran SHUTTLEWOOD11Leamington 5:42.55  251 
 50m 36.35100m 1:18.61150m 2:02.86200m 2:47.82250m 3:32.90300m 4:17.61350m 5:02.79400m 5:42.55
16.Lynden HOLTOM-STOTT11Nuneaton 5:42.86  250 
 50m 37.51100m 1:20.97150m 2:05.49200m 2:50.59250m 3:34.47300m 4:19.23350m 5:03.05400m 5:42.86
17.Oliver ROONEY11Solihull 5:56.40  222 
 50m 38.69100m 1:24.19150m 2:10.48200m 2:56.78250m 3:42.46300m 4:28.19350m 5:12.71400m 5:56.40
18.Thomas BEAMER9Strat Sharks 6:08.43  201 
 50m 41.91100m 1:28.42150m 2:16.09200m 3:03.29250m 3:51.00300m 4:38.17350m 5:25.35400m 6:08.43
19.Ethan RICHARDS10Nuneaton 6:34.73  164 
 50m 42.39100m 1:31.51150m 2:23.40200m 3:15.30250m 4:07.92300m 5:00.00350m 5:51.54400m 6:34.73
20.Aaron FINN10Nuneaton 6:35.18  163 
 50m 42.41100m 1:32.63150m 2:23.47200m 3:14.43250m 4:06.16300m 4:58.94350m 5:50.59400m 6:35.18
21.Andrew HALL9Strat Sharks 6:42.75  154 
 50m 41.92100m 1:32.07150m 2:23.73200m 3:16.14250m 4:10.22300m 5:02.63350m 5:56.11400m 6:42.75
 Rhys JAMES11Rugby DNC    
 Thomas GRAINGER13Co Coventry DNF    

UP