Boys 09 Yrs/Over 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

FINA 2012 Points

09/10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Hymie CONNELL10Co Coventry 37.65  194 
2.Max HOLTON10Co Coventry 39.21  171 
3.Adam WANLESS10Rugby 43.77  123 
4.Thomas BEAMER9Strat Sharks 43.89  122 
5.Connell PARKER10Leamington 44.65  116 
6.Harvey ATKINS10Nuneaton 46.46  103 
 Aaron FINN10Nuneaton DQ SA-1L    

Disqualification Codes

11/12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas STACEY12Nuneaton 31.69  325 
2.William FOSTER12Strat Sharks 33.37  278 
3.Matthew TONGUE12Kingsbury 33.70  270 
4.Kieran CURRAN12Leamington 34.00  263 
5.Finnigan NICHOLAS12Leamington 36.83  207 
6.Christopher MITCHELL11Solihull 38.10  187 
7.Lynden HOLTOM-STOTT11Nuneaton 40.04  161 
8.Robin HUGHES11Strat Sharks 40.22  159 
9.Elliot STEWART11Nuneaton 41.58  144 
10.Aran SHUTTLEWOOD11Leamington 42.48  135 

13/14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.David BROADBENT14Nuneaton 30.23  375 
2.Jordan MOHOMED14Co Coventry 31.28  338 
3.Ben PEFFERS14Nuneaton 31.31  337 
4.Sam ADAMS14Co Coventry 31.94  317 
5.Matthew SAPIANO13Co Coventry 31.95  317 
6.Ethan BARNES13Nuneaton 32.48  302 
7.Philip WARREN13Leamington 32.60  299 
8.Jack MOULTON14Kingsbury 32.96  289 
9.Joshua MARTINDALE14Strat Sharks 33.01  288 
10.Charles FULWELL14Co Coventry 34.09  261 
11.Brian STRUGNELL13Kingsbury 34.88  244 
12.Christian CLEMENTS13Strat Sharks 35.82  225 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.John FRIEND17Kingsbury 28.04  469 
2.Jonty CARTWRIGHT17Leamington 28.51  447 
3.Samuel HAMBRIDGE17Nuneaton 29.08  421 
4.Peter CLARK16Leamington 29.13  419 
5.Joshua WALKER17Strat Sharks 29.43  406 
6.Aleksander FORYSIAK15Strat Sharks 29.79  391 
7.David HEPWORTH16Rugby 30.33  371 
8.Samuel FAIRCHILD16Co Coventry 31.39  334 
9.Matthew KELLY15Co Coventry 32.12  312 

09/10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Hymie CONNELL10Co Coventry 37.65  194 
2.Max HOLTON10Co Coventry 39.21  171 
3.Adam WANLESS10Rugby 43.77  123 
4.Thomas BEAMER9Strat Sharks 43.89  122 
5.Connell PARKER10Leamington 44.65  116 
6.Harvey ATKINS10Nuneaton 46.46  103 
 Aaron FINN10Nuneaton DQ SA-1L    

Disqualification Codes

11/12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas STACEY12Nuneaton 31.69  325 
2.William FOSTER12Strat Sharks 33.37  278 
3.Matthew TONGUE12Kingsbury 33.70  270 
4.Kieran CURRAN12Leamington 34.00  263 
5.Finnigan NICHOLAS12Leamington 36.83  207 
6.Christopher MITCHELL11Solihull 38.10  187 
7.Lynden HOLTOM-STOTT11Nuneaton 40.04  161 
8.Robin HUGHES11Strat Sharks 40.22  159 
9.Elliot STEWART11Nuneaton 41.58  144 
10.Aran SHUTTLEWOOD11Leamington 42.48  135 

13/14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.David BROADBENT14Nuneaton 30.23  375 
2.Jordan MOHOMED14Co Coventry 31.28  338 
3.Ben PEFFERS14Nuneaton 31.31  337 
4.Sam ADAMS14Co Coventry 31.94  317 
5.Matthew SAPIANO13Co Coventry 31.95  317 
6.Ethan BARNES13Nuneaton 32.48  302 
7.Philip WARREN13Leamington 32.60  299 
8.Jack MOULTON14Kingsbury 32.96  289 
9.Joshua MARTINDALE14Strat Sharks 33.01  288 
10.Charles FULWELL14Co Coventry 34.09  261 
11.Brian STRUGNELL13Kingsbury 34.88  244 
12.Christian CLEMENTS13Strat Sharks 35.82  225 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.John FRIEND17Kingsbury 28.04  469 
2.Jonty CARTWRIGHT17Leamington 28.51  447 
3.Samuel HAMBRIDGE17Nuneaton 29.08  421 
4.Peter CLARK16Leamington 29.13  419 
5.Joshua WALKER17Strat Sharks 29.43  406 
6.Aleksander FORYSIAK15Strat Sharks 29.79  391 
7.David HEPWORTH16Rugby 30.33  371 
8.Samuel FAIRCHILD16Co Coventry 31.39  334 
9.Matthew KELLY15Co Coventry 32.12  312 

UP