Boys 11 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

FINA 2012 Points

Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.David FELLOWS20Blythe Barra 2:17.35  514 29.521:04.001:44.66
2.Luke WILKINS18Co Coventry 2:18.10  506 29.551:05.071:45.76
3.Aleksander FORYSIAK15Strat Sharks 2:19.30  493 30.821:07.611:48.59
4.Peter CLARK16Leamington 2:22.37  462 30.161:05.911:48.96
5.John FRIEND17Kingsbury 2:25.35  434 28.861:06.181:50.63
6.Timothy SMITH16Co Coventry 2:27.30  417 31.491:09.871:53.59
7.Joshua WALKER17Strat Sharks 2:27.35  416 29.601:05.261:50.22
8.Harry MANSHIP13Leamington 2:28.25  409 32.841:11.831:54.42
9.Samuel FAIRCHILD16Co Coventry 2:28.66  406 32.101:10.561:56.08
10.Jamie BLACK14Nuneaton 2:30.96  387 32.251:10.461:58.06
11.Joshua JAMES14Leamington 2:31.44  384 33.551:13.351:58.09
12.Harrison BENTLEY-GREEN15Nuneaton 2:32.16  378 33.301:11.971:55.97
13.Adam TIMBRELL15Co Coventry 2:32.23  378 33.081:13.011:58.83
14.Sam ADAMS14Co Coventry 2:32.30  377 33.351:13.471:59.98
15.Finn LINTON13Leamington 2:32.42  376 34.381:12.061:57.05
16.Daniel HARTUP17Rugby 2:32.88  373 32.261:11.931:59.09
17.Andrew MORLEY15Strat Sharks 2:35.26  356 33.491:11.161:59.57
18.Lucas WILLIAMS13Nuneaton 2:35.88  352 35.181:14.982:00.09
19.Jorge BENJAMIN14Nuneaton 2:36.35  349 32.591:12.932:00.47
20.William FOSTER12Strat Sharks 2:36.39  348 34.851:15.382:01.29
21.William THORNE13Nuneaton 2:37.54  341 33.351:14.112:01.60
22.Thomas STACEY12Nuneaton 2:38.23  336 33.041:14.352:04.06
23.Ethan BARNES13Nuneaton 2:40.07  325 34.211:17.132:03.85
24.Taylor CONNELL13Co Coventry 2:42.09  313 35.121:17.212:05.20
25.Matthew SAPIANO13Co Coventry 2:42.33  311 33.681:15.572:04.77
26.Charles FULWELL14Co Coventry 2:42.42  311 34.601:14.482:09.00
27.Joshua MARTINDALE14Strat Sharks 2:42.87  308 34.381:15.442:06.00
28.Philip WARREN13Leamington 2:43.08  307 35.991:19.572:07.61
29.Thomas PARKER13Rugby 2:43.27  306 39.361:20.922:05.47
30.Kyle PALMER12Co Coventry 2:43.79  303 38.561:20.482:07.89
31.Bailey CONNELL12Co Coventry 2:45.10  296 37.031:20.932:06.61
32.Brian STRUGNELL13Kingsbury 2:47.73  282 36.951:19.372:10.81
33.Robin HUGHES11Strat Sharks 2:47.77  282 39.661:19.422:11.79
34.David JENKINS14Kingsbury 2:48.57  278 38.791:22.652:11.45
35.Thomas BARRETT13Nuneaton 2:48.83  277 36.871:20.572:09.97
36.Luke TIMBRELL13Co Coventry 2:50.10  271 38.611:22.362:12.28
37.Matthew TONGUE12Kingsbury 2:52.37  260 37.461:20.222:13.83
38.Kieran CURRAN12Leamington 2:55.32  247 35.941:22.212:14.12
39.Benjamin DAVIS12Solihull 3:00.20  227 40.191:26.252:17.94
40.Lynden HOLTOM-STOTT11Nuneaton 3:02.86  218 40.091:26.512:23.17
41.Aran SHUTTLEWOOD11Leamington 3:07.16  203 43.331:31.132:26.69
42.Elliot STEWART11Nuneaton 3:12.50  186 44.471:30.662:29.36
 Ben PEFFERS14Nuneaton DNC       
 Christopher MITCHELL11Solihull DQ T-2L       

Disqualification Codes

UP