Boys 09 Yrs/Over 400m IM - Heats (Declared Winners)

FINA 2012 Points

Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Rikki MORRIS22Co Coventry 4:33.61  637 
 50m 29.09100m 1:02.18150m 1:37.94200m 2:11.72250m 2:50.73300m 3:30.36350m 4:03.36400m 4:33.61
2.Tom ROOKE22Co Coventry 4:44.51  567 
 50m 29.34100m 1:03.63150m 1:41.76200m 2:19.32250m 2:57.39300m 3:35.23350m 4:10.84400m 4:44.51
3.Aleksander FORYSIAK15Strat Sharks 4:56.84  499 
 50m 31.84100m 1:09.54150m 1:48.13200m 2:26.40250m 3:08.81300m 3:51.68350m 4:25.32400m 4:56.84
4.Charlie WADDINGHAM14Nuneaton 5:04.19  464 
 50m 33.77100m 1:13.43150m 1:53.08200m 2:31.54250m 3:13.53300m 3:55.43350m 4:30.73400m 5:04.19
5.Seamus SIMPKINS15Co Coventry 5:04.84  461 
 50m 33.22100m 1:09.26150m 1:52.05200m 2:32.60250m 3:14.93300m 3:35.10350m 3:57.76400m 5:04.84
6.Jacob RANDLE-BISSELL16Co Coventry 5:10.79  435 
 50m 32.75100m 1:11.11150m 1:53.15200m 2:33.95250m 3:15.44300m 3:58.03350m 4:35.52400m 5:10.79
7.Jacob SALISBURY17Co Coventry 5:12.38  428 
 50m 31.83100m 1:10.36150m 1:51.91200m 2:32.79250m 3:16.77300m 3:59.91350m 4:37.00400m 5:12.38
8.Lucas GREGORY15Co Coventry 5:16.48  412 
 50m 31.67100m 1:09.39150m 1:51.07200m 2:32.05250m 3:19.06300m 4:05.97350m 4:42.06400m 5:16.48
9.William FOSTER12Strat Sharks 5:18.59  403 
 50m 34.79100m 1:15.26150m 1:56.35200m 2:36.78250m 3:21.59300m 4:07.07350m 4:43.40400m 5:18.59
10.Joseph IACOVIDES12Co Coventry 5:21.36  393 
 50m 34.29100m 1:14.17150m 1:55.99200m 2:36.70250m 3:23.75300m 4:12.01350m 4:47.03400m 5:21.36
11.Thomas STACEY12Nuneaton 5:22.22  390 
 50m 33.29100m 1:11.42150m 1:52.23200m 2:33.14250m 3:22.75300m 4:13.64350m 4:48.96400m 5:22.22
12.Kelton ALDRIDGE14Co Coventry 5:27.82  370 
 50m 36.07100m 1:18.63150m 1:59.39200m 2:40.36250m 3:27.52300m 4:15.34350m 4:52.03400m 5:27.82
13.Liam MCSORLEY13Co Coventry 5:33.33  352 
 50m 36.45100m 1:19.98150m 2:03.62200m 2:28.01250m 3:07.88300m 3:32.58350m 4:20.54400m 5:33.33
14.Bailey CONNELL12Co Coventry 5:43.82  321 
 50m 36.58100m 1:22.69150m 2:07.32200m 2:50.67250m 3:37.05300m 4:24.28350m 5:04.43400m 5:43.82
15.Rihon SCULLION12Co Coventry 6:12.18  253 
 50m 41.47100m 1:34.52150m 2:20.93200m 3:06.14250m 3:57.59300m 4:48.95350m 5:32.10400m 6:12.18
16.Aran SHUTTLEWOOD11Leamington 6:29.05  221 
 50m 43.05100m 1:39.46150m 2:28.26200m 3:15.53250m 4:09.19300m 5:04.05350m 5:48.56400m 6:29.05
17.Elliot STEWART11Nuneaton 6:31.39  217 
 50m 43.76100m 1:34.24150m 2:21.50200m 3:08.13250m 4:06.29300m 5:03.06350m 5:49.43400m 6:31.39
 Rhys JAMES12Rugby DNC    
 Robin HUGHES11Strat Sharks DQ SL-3L    

Disqualification Codes

UP