Boys 09 Yrs/Over 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Samuel FAIRCHILD17Co Coventry 2:24.83  393 35.231:12.721:49.67
2.Charles FULWELL15Co Coventry 2:25.88  384 34.621:11.841:49.41
3.Jack LEESON14Strat Sharks 2:35.56  317 35.971:15.491:56.28
4.Joshua MARTINDALE14Strat Sharks 2:36.17  313 36.881:16.391:56.67
5.Christian CLEMENTS14Strat Sharks 2:37.50  305 38.441:17.831:58.55
6.Duncan MCNUTT44Blythe Barra 2:39.54  294 37.221:17.121:58.45
7.Aran SHUTTLEWOOD12Leamington 2:47.40  254 39.181:22.972:06.94
8.Lynden HOLTOM-STOTT12Nuneaton 2:48.11  251 39.951:22.352:05.69
9.Austin PLOWMAN14Strat Sharks 2:51.23  237 40.831:24.842:09.26
10.Owen LAWTON12Strat Sharks 2:52.23  233 40.331:23.782:08.98
11.Connell PARKER11Leamington 2:53.29  229 40.961:25.622:10.57
12.Finnigan NICHOLAS12Leamington 2:53.71  227 41.321:26.242:11.86
13.Ronnie HARVEY10Co Coventry 2:54.83  223 39.661:24.462:10.84
14.Oliver ROONEY12Solihull 2:59.72  205 43.031:30.202:15.55
15.Johnathan FUREY14Strat Sharks 3:00.59  202 42.851:29.042:15.52
16.Sebastian HOPPER13Strat Sharks 3:02.55  196 42.011:28.662:17.09
17.Joseph CLARK11Solihull 3:07.22  182 43.051:31.612:20.73
18.Aaron FINN11Nuneaton 3:07.39  181 44.351:32.072:20.18
19.Frankie PARKER11Nuneaton 3:13.93  163 46.971:37.412:28.00
20.Thomas ROSE10Kingsbury 3:15.97  158 47.541:38.122:30.13
21.Matthew RIDDELL10Nuneaton 3:17.40  155 45.791:36.162:27.55
22.Nicholas EVANS11Strat Sharks 3:17.69  154 48.141:39.072:30.18
23.Jason CROOM-CARTER11Solihull 3:17.86  154 47.471:38.362:29.40
24.Adam GRAY10Leamington 3:22.85  143 51.001:44.052:35.31
25.James LEE10Solihull 3:23.07  142 47.661:39.192:33.48
26.Dominic FUREY12Strat Sharks 3:25.26  138 48.211:41.882:35.76
27.Callum MITCHELL12Solihull 3:27.66  133 47.301:40.342:35.66
28.Joel WATSON9Strat Sharks 3:31.20  126 49.351:43.822:38.02
29.Finlay MONAGHAN9Nuneaton 3:33.57  122 49.701:43.522:38.89
30.Cole LYSON9Strat Sharks 3:35.97  118 51.641:47.222:44.30
31.Tristan THICKETT10Leamington 3:37.25  116 52.861:48.542:42.26
32.Toby RIGG9Rugby 3:40.68  111 53.381:49.452:44.06
33.Benjamin ATKINS10Kingsbury 3:42.85  107 53.541:52.282:50.37
34.Joshua LOWE11Co Coventry 4:13.40  73 56.352:00.763:09.00
 Richard ASTON12Solihull DQ T-2L       

Disqualification Codes

UP