Boys 11 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joshua WALKER18Strat Sharks 2:16.71  522 29.381:04.131:45.94
2.Luke WILKINS19Co Coventry 2:17.93  508 29.451:05.431:45.59
3.Aleksander FORYSIAK16Strat Sharks 2:20.30  483 30.091:05.591:47.76
4.Jamie BLACK15Nuneaton 2:20.58  480 29.601:04.691:48.58
5.Joseph IACOVIDES13Co Coventry 2:23.60  450 30.671:07.251:50.23
6.Lucas WILLIAMS14Nuneaton 2:24.67  440 32.711:08.531:51.50
7.Alexander CARROLL14Co Coventry 2:27.80  413 32.341:09.091:54.06
8.Jack MOULTON15Kingsbury 2:28.48  407 32.531:10.871:54.34
9.Joshua JAMES15Leamington 2:28.90  404 31.781:10.151:54.06
10.Kieran SMITH15Co Coventry 2:30.53  391 32.461:12.941:56.89
11.Adam TIMBRELL16Co Coventry 2:31.74  381 32.191:12.061:57.35
12.Jack DENNIS14Leamington 2:32.67  374 33.671:13.631:58.84
13.Philip WARREN14Leamington 2:32.90  373 34.081:14.061:59.39
14.Christian CLEMENTS14Strat Sharks 2:33.45  369 34.321:13.711:59.97
15.Kyle PALMER13Co Coventry 2:33.62  367 36.271:17.272:00.86
16.Samuel FAIRCHILD17Co Coventry 2:34.20  363 32.801:12.151:59.69
17.Taylor CONNELL14Leamington 2:34.25  363 32.921:13.201:59.66
18.Thomas STACEY13Nuneaton 2:34.50  361 32.841:12.581:59.26
19.Kelton ALDRIDGE15Co Coventry 2:37.35  342 33.421:13.712:00.85
20.Ethan BARNES14Nuneaton 2:38.10  337 32.961:13.832:01.19
21.Liam MCSORLEY14Co Coventry 2:38.66  333 35.551:17.072:02.62
22.Brian STRUGNELL14Kingsbury 2:39.10  331 35.511:16.522:03.83
23.Rihon SCULLION13Co Coventry 2:40.28  323 34.811:15.952:02.79
24.Robin HUGHES12Strat Sharks 2:40.37  323 37.751:17.912:06.22
25.Joshua MARTINDALE15Strat Sharks 2:42.46  311 33.521:13.752:04.64
26.Liam MCGURK15Co Coventry 2:45.22  295 36.321:20.282:10.89
27.Hymie CONNELL11Co Coventry 2:47.09  285 37.941:20.512:11.22
28.Bradley MCLEAVY13Co Coventry 2:48.33  279 37.411:19.652:10.02
29.Luke WILLIAMS13Leamington 2:49.02  276 37.071:20.722:10.82
30.Ben BLACK12Co Coventry 2:50.33  269 37.421:24.282:11.30
31.Matthew TONGUE13Kingsbury 2:53.23  256 34.231:17.162:13.11
32.Jack DOLLY11Co Coventry 2:53.72  254 38.251:23.24-
33.Ronnie HARVEY11Co Coventry 2:54.65  250 38.101:23.45-
34.Christopher MITCHELL12Solihull 2:54.67  250 38.171:23.62-
35.Elliot STEWART12Nuneaton 2:55.48  246 39.091:22.842:16.02
36.Edward JOLLY12Leamington 2:59.26  231 39.381:25.602:18.88
37.Oliver ROONEY12Co Coventry 3:09.78  195 43.511:32.05-
 Matthew AUSTIN17Blythe Barra DQ T 1L       
 Joseph ASSER14Kingsbury DQ T 3L       
 Jack WILSON13Blythe Barra DQ T 5L       
 William THORNE14Nuneaton DQ T 5L       

Disqualification Codes

UP