Boys 11 Yrs/Over 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Callum MCWHIRTER11Co Coventry 1:22.34  209 40.51
2.Adam GRAY11Leamington 1:28.90  166 42.93
3.James MACKENZIE11Leamington 1:31.24  154 42.29
4.Benjamin ATKINS11Kingsbury 1:38.37  123 47.08
5.Zack KEAVNEY11Blythe Barra 1:45.81  98 48.45
6.Tommie OLUBISI11Rugby 3:12.09  16 2:27.97

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Elliot STEWART12Nuneaton 1:19.04  237 38.32
2.Connell PARKER12Leamington 1:20.19  227 38.78
3.Max HOLTON12Co Coventry 1:23.77  199 40.61
4.Freddie QUELCH12Leamington 1:24.05  197 41.45
5.Jake ASHFIELD12Strat Sharks 1:24.09  197 40.75
6.Aaron FINN12Nuneaton 1:25.61  186 41.41
7.Nicholas EVANS12Strat Sharks 1:28.04  171 42.44
 Owain JONES12Strat Sharks DQ T     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Aran SHUTTLEWOOD13Leamington 1:12.05  313 34.30
2.Bradley MCLEAVY13Co Coventry 1:13.98  289 35.49
3.Owen LAWTON13Strat Sharks 1:18.57  241 38.21
4.Finnigan NICHOLAS13Leamington 1:20.11  227 38.67
5.Callum MITCHELL13Blythe Barra 1:20.45  225 37.93
6.Oliver PORTER13Solihull 1:33.02  145 46.26
 Kieran CURRAN13Leamington DQ FI     

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Harrison COOK14Strat Sharks 1:10.11  340 33.46
2.Ethan BARNES14Nuneaton 1:10.34  336 34.07
3.Rihon SCULLION14Co Coventry 1:11.07  326 35.03
4.Sebastian HOPPER14Strat Sharks 1:18.56  241 38.21
5.Gregor KELLING14Strat Sharks 1:19.66  231 38.30
6.Nathaniel FRANCIS14Strat Sharks 1:20.28  226 39.64

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Richard ALBRIGHTON15Co Coventry 1:06.91  391 32.69
2.Alex JENKINS19Kingsbury 1:09.07  355 33.38
3.Samuel FAIRCHILD18Co Coventry 1:13.42  296 36.05
4.Christian CLEMENTS15Strat Sharks 1:13.44  295 35.96
5.David JENKINS16Kingsbury 1:14.78  280 36.50
6.Joshua FAIRCHILD15Co Coventry 1:27.63  174 42.94

UP