Boys 11 Yrs/Over 400m IM - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Earl RADTSCHENKO18Co Coventry 4:34.18  633 
 50m 27.86100m 1:00.08150m 1:36.96200m 2:12.56250m 2:51.35300m 3:30.94350m 4:03.51400m 4:34.18
2.Alexander CARROLL15Co Coventry 4:44.78  565 
 50m 29.94100m 1:04.51150m 1:40.77200m 2:16.18250m 2:58.37300m 3:40.79350m 4:13.55400m 4:44.78
3.Charlie WADDINGHAM16Co Coventry 4:50.70  531 
 50m 31.09100m 1:07.30150m 1:46.17200m 2:23.73250m 3:03.34300m 3:44.08350m 4:18.46400m 4:50.70
4.Joseph IACOVIDES14Co Coventry 4:50.84  530 
 50m 31.06100m 1:07.11150m 1:44.72200m 2:20.62250m 3:03.27300m 3:46.91350m 4:19.65400m 4:50.84
5.Lucas WILLIAMS15Nuneaton 4:56.76  499 
 50m 30.93100m 1:07.78150m 1:42.95200m 2:17.55250m 3:03.06300m 3:48.86350m 4:23.68400m 4:56.76
6.Thomas STACEY14Co Coventry 5:00.88  479 
 50m 30.71100m 1:05.69150m 1:43.54200m 2:20.97250m 3:06.49300m 3:54.06350m 4:28.24400m 5:00.88
7.Christian CLEMENTS15Strat Sharks 5:02.73  470 
 50m 32.77100m 1:10.54150m 1:48.92200m 2:26.47250m 3:11.87300m 3:56.76350m 4:30.62400m 5:02.73
8.Jamie BLACK16Nuneaton 5:02.80  470 
 50m 30.82100m 1:07.13150m 1:46.25200m 2:25.19250m 3:08.97300m 3:54.72350m 4:28.85400m 5:02.80
9.David BROADBENT16Nuneaton 5:08.65  444 
 50m 29.66100m 1:06.19150m 1:49.99200m 2:31.67250m 3:17.20300m 4:03.17350m 4:36.03400m 5:08.65
10.Richard ALBRIGHTON15Co Coventry 5:10.29  437 
 50m 32.57100m 1:11.33150m 1:51.75200m 2:31.07250m 3:15.71300m 4:00.94350m 4:36.46400m 5:10.29
11.Joe LYNCH17Nuneaton 5:16.44  412 
 50m 30.52100m 1:08.21150m 1:41.08200m 2:14.75250m 3:04.85300m 3:53.96350m 4:34.48400m 5:16.44
12.Jack MOULTON16Nuneaton 5:18.78  403 
 50m 33.09100m 1:13.34150m 1:54.09200m 2:34.13250m 3:19.98300m 4:06.22350m 4:43.38400m 5:18.78
13.Robin HUGHES13Strat Sharks 5:20.89  395 
 50m 35.43100m 1:17.37150m 1:57.13200m 2:36.58250m 3:23.93300m 4:11.99350m 4:47.42400m 5:20.89
14.Rihon SCULLION14Co Coventry 5:27.95  370 
 50m 35.20100m 1:16.67150m 1:56.98200m 2:36.47250m 3:25.85300m 4:15.98350m 4:52.03400m 5:27.95
15.Harry PUFFETT14Nuneaton 5:38.49  336 
 50m 36.09100m 1:20.44150m 2:01.09200m 2:40.84250m 3:33.24300m 4:25.82350m 5:02.52400m 5:38.49
16.Michael ALLEN13Strat Sharks 5:40.30  331 
 50m 36.46100m 1:20.04150m 2:03.67200m 2:47.25250m 3:37.02300m 4:27.30350m 5:03.74400m 5:40.30
17.Edward JOLLY13Leamington 5:44.31  319 
 50m 36.37100m 1:19.54150m 2:03.82200m 2:47.81250m 3:36.26300m 4:25.90350m 5:05.42400m 5:44.31
18.Thomas BEAMER11Strat Sharks 5:44.39  319 
 50m 35.80100m 1:18.50150m 2:01.46200m 2:42.87250m 3:36.09300m 4:28.38350m 5:06.64400m 5:44.39
19.Jack DOLLY12Co Coventry 5:48.52  308 
 50m 35.55100m 1:18.60150m 2:05.16200m 2:50.71250m 3:40.96300m 4:32.82350m 5:11.82400m 5:48.52
20.Nicholas EVANS12Strat Sharks 6:03.87  271 
 50m 38.02100m 1:26.44150m 2:16.71200m 3:05.83250m 3:53.95300m 4:43.74350m 5:24.48400m 6:03.87
21.Elliot STEWART13Nuneaton 6:12.56  252 
 50m 38.67100m 1:27.86150m 2:13.73200m 2:58.26250m 3:51.38300m 4:46.22350m 5:29.78400m 6:12.56

UP