Boys 10 Yrs/Over 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jason HERBERT10Leamington 38.21  185 
2.Jamie MITCHELL10Co Coventry 43.00  130 
3.Joseph DEAVALL10Leamington 44.31  119 
4.William LUKE10Nuneaton 45.81  107 
5.Joshua ATKINS10Nuneaton 46.75  101 
6.Sam ARCHER10Strat Sharks 48.26  92 
7.Reece HARVEY10Solihull 48.67  89 
8.Thomas WILKINSON10Leamington 57.25  55 
9.Haris KHAN10Blythe Barra 59.43  49 
10.William HUGHES10Rugby 1:00.51  46 
11.James ATKINS10Kingsbury 1:01.25  45 
12.Oliver CROFTS10Leamington 1:03.19  41 
 Alexander BARTLETT10Strat Sharks DQ SA    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Louis MCAULIFFE11Leamington 38.15  186 
2.Max GREEN11Rugby 38.22  185 
3.Luie GILROY11Rugby 38.58  180 
4.Samuel MANSHIP11Leamington 39.52  167 
5.Harvey FLINT11Strat Sharks 39.91  162 
6.Lucas BRAIN11Leamington 41.51  144 
7.Ben STEWART11Nuneaton 42.54  134 
8.Ben KELLY11Solihull 42.74  132 
9.Matthew HARGREAVES11Kingsbury 43.05  129 
10.Mason BARNES11Nuneaton 44.77  115 
11.Tom LEE-BROWN11Leamington 45.29  111 
12.Matthew BEXSON11Strat Sharks 46.47  103 
13.Harry WITT11Co Coventry 54.42  64 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Harvey MATKIN12Nuneaton 35.56  230 
2.Ryan GRIFFITHS12Co Coventry 36.63  210 
3.Harry LEWIS12Nuneaton 39.88  163 
4.Thomas VINCE12Nuneaton 40.20  159 
5.Thomas MCCAUGHAN12Co Coventry 41.21  148 
6.Luke WILKIN12Nuneaton 41.66  143 
7.Zack KEAVNEY12Blythe Barra 42.41  135 
8.Hadden SMITH12Co Coventry 49.02  87 
9.Benjamin ATKINS12Kingsbury 49.90  83 
 James BEXSON12Strat Sharks DNC    
 Daniel COX12Strat Sharks DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Callum MCWHIRTER13Co Coventry 36.32  216 
2.Freddie QUELCH13Leamington 36.65  210 
3.Toby LANGEVELD13Co Coventry 37.55  195 
4.Michael GREENHILL13Blythe Barra 43.71  124 
 Jacob WOOLLEY13Nuneaton DNC    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ben COURT14Leamington 32.48  302 
2.Michael ALLEN14Strat Sharks 33.50  275 
3.James MORRIS14Blythe Barra 34.44  253 
4.Jake ASHFIELD14Strat Sharks 35.85  224 
5.Felix GALLAGHER14Strat Sharks 36.45  213 
 Thomas TWAITES14Co Coventry DNC    

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jack MOULTON17Nuneaton 30.18  376 
2.Devesh CHOHAN23Rugby 30.49  365 
3.Nathaniel FRANCIS16Strat Sharks 32.13  312 
4.Sebastian HOPPER16Strat Sharks 33.29  280 
5.Owen LAWTON15Strat Sharks 36.19  218 
 Oliver PORTER15Solihull DQ SL    

Disqualification Codes

UP