Boys 10 Yrs/Over 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.William LUKE10Nuneaton 43.83  137 
2.Joseph DEAVALL10Leamington 44.08  134 
3.Lukas WHALEY10Blythe Barra 44.53  130 
4.Oliver CROFTS10Leamington 45.25  124 
5.Sam ARCHER10Strat Sharks 45.48  122 
6.Jamie MITCHELL10Co Coventry 45.63  121 
7.Joshua ATKINS10Nuneaton 46.49  115 
8.Reece HARVEY10Solihull 46.65  113 
9.Thomas WILKINSON10Leamington 47.01  111 
10.James ARMESON10Rugby 47.34  108 
11.James SELLEY10Leamington 48.11  103 
12.Alexander BARTLETT10Strat Sharks 48.46  101 
13.Ben AITCHISON10Rugby 50.10  91 
14.Haris KHAN10Blythe Barra 52.68  79 
15.William HUGHES10Rugby 53.43  75 
 Jake SMITH10Rugby DQ T    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Luie GILROY11Rugby 38.44  203 
2.Louis MCAULIFFE11Leamington 38.87  196 
3.Josh GOLSBY-TAYLOR11Co Coventry 39.88  182 
4.Ben KELLY11Solihull 39.94  181 
5.Toby ALLEN11Blythe Barra 40.39  175 
6.Tom LEE-BROWN11Leamington 40.51  173 
7.Ben STEWART11Nuneaton 40.53  173 
8.Samuel MANSHIP11Leamington 40.65  172 
9.Matthew BEXSON11Strat Sharks 40.77  170 
10.Max GREEN11Rugby 40.95  168 
11.Matthew HARGREAVES11Kingsbury 42.14  154 
12.Harvey FLINT11Strat Sharks 42.68  148 
13.Atticus WALTON-HAYFIEL11Nuneaton 43.53  140 
14.Thomas FAIRCHILD11Co Coventry 59.99  53 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daniel COX12Strat Sharks 34.72  276 
2.Daniel CAREY12Rugby 36.37  240 
3.Ryan GRIFFITHS12Co Coventry 38.47  203 
4.Harvey MATKIN12Nuneaton 38.52  202 
5.Thomas VINCE12Nuneaton 38.66  200 
6.Lucas MORTON12Nuneaton 41.61  160 
7.Harry LEWIS12Nuneaton 41.79  158 
8.Toby RIGG12Rugby 42.29  152 
9.Luke WILKIN12Nuneaton 42.37  151 
9.Benjamin ATKINS12Kingsbury 42.37  151 
11.Callum ROGERS12Kingsbury 42.92  146 
12.Joshua BRADNOCK12Co Coventry 44.07  135 
13.Ross DILLON12Kingsbury 47.26  109 
14.Henry SKIRVIN12Strat Sharks 47.65  106 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Anthony NGHIEM13Co Coventry 36.78  232 
2.Thomas ROSE13Kingsbury 37.37  221 
3.Callum MCWHIRTER13Co Coventry 37.54  218 
4.Toby LANGEVELD13Co Coventry 37.60  217 
5.Jacob WOOLLEY13Nuneaton 40.32  176 
6.Pauels SCERBAKOVS13Rugby 40.82  169 
7.Joseph SMITH13Leamington 41.84  157 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jack CAREY14Rugby 32.20  346 
2.Matthew WILKINSON14Blythe Barra 33.62  304 
3.Michael ALLEN14Strat Sharks 33.64  303 
4.Thomas TWAITES14Co Coventry 34.07  292 
5.Ben COURT14Leamington 34.70  276 
6.Jake ASHFIELD14Strat Sharks 36.08  246 
7.Ethan FLETCHER14Rugby 38.33  205 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Rihon SCULLION16Co Coventry 31.11  383 
2.Bradley MCLEAVY15Co Coventry 31.78  360 
3.Nathaniel FRANCIS16Strat Sharks 33.56  305 
4.Christopher MITCHELL15Solihull 33.61  304 
5.Owen LAWTON15Strat Sharks 34.33  285 
6.Thomas LONGSHAW15Kingsbury 35.16  265 
7.Richard ASTON15Solihull 37.43  220 
8.Oliver PORTER15Solihull 39.23  191 
9.Joshua FAIRCHILD17Co Coventry 39.70  184 

UP