Boys 11 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.George HUGHES11Leamington 2:58.06  233 41.111:25.672:17.24
2.Daniel JENKINS11Kingsbury 3:02.18  217 40.951:26.962:21.70
3.Louis MCAULIFFE11Leamington 3:09.08  194 39.951:27.592:26.97
4.Ben KELLY11Solihull 3:09.50  193 43.091:29.912:27.93
5.Ben STEWART11Nuneaton 3:10.05  191 46.531:34.182:28.36
6.Samuel MANSHIP11Leamington 3:12.88  183 43.361:34.112:33.00
7.Lucas BRAIN11Leamington 3:14.13  180 43.271:32.192:32.83
8.Harvey FLINT11Strat Sharks 3:18.37  168 43.561:34.582:33.71
9.Tom LEE-BROWN11Leamington 3:21.82  160 45.161:35.542:35.09
10.Matthew HARGREAVES11Kingsbury 3:24.91  153 49.221:41.042:43.71
11.Matthew BEXSON11Strat Sharks 3:26.59  149 50.121:41.752:39.09
12.Daniel NOON11Nuneaton 3:50.82  107 54.471:49.632:57.83

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ryan GRIFFITHS12Co Coventry 2:56.09  241 37.981:23.912:15.38
2.Harvey MATKIN12Nuneaton 3:01.68  219 39.221:25.602:21.90
3.Thomas MCCAUGHAN12Co Coventry 3:07.97  198 42.971:29.952:27.61
4.Thomas VINCE12Nuneaton 3:10.20  191 43.661:28.532:25.31
5.Harry LEWIS12Nuneaton 3:11.56  187 40.881:29.122:29.82
6.Hadden SMITH12Co Coventry 3:12.57  184 49.401:36.462:31.31
7.Callum ROGERS12Kingsbury 3:12.94  183 46.611:35.342:30.63
8.Zack KEAVNEY12Blythe Barra 3:17.99  169 42.431:32.922:34.22
9.Luke WILKIN12Nuneaton 3:18.22  169 46.761:35.472:35.82
10.Lucas MORTON12Nuneaton 3:25.06  152 48.261:38.122:39.70
11.Charles BROWN12Strat Sharks 3:37.87  127 47.701:42.552:49.30
 Daniel COX12Strat Sharks DNC       
 Benjamin ATKINS12Kingsbury DQ SA 2L       
 Henry SKIRVIN12Strat Sharks DQ T       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Anthony NGHIEM13Co Coventry 2:44.06  298 33.421:16.032:07.11
2.Callum MCWHIRTER13Co Coventry 2:55.16  245 38.101:22.232:16.51
3.Toby LANGEVELD13Co Coventry 3:08.72  196 41.521:27.962:24.24

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.James MORRIS14Blythe Barra 2:36.58  343 35.361:15.471:59.24
2.Felix GALLAGHER14Strat Sharks 2:42.97  304 36.751:19.942:07.79
3.Jake ASHFIELD14Strat Sharks 2:51.25  262 36.751:20.262:13.55
4.Owain JONES14Strat Sharks 3:04.77  208 41.541:28.412:25.01
 Ben COURT14Leamington DNC       
 Thomas TWAITES14Co Coventry DNC       

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rihon SCULLION16Co Coventry 2:27.52  410 33.161:10.371:54.76
2.Brian STRUGNELL16Kingsbury 2:28.77  400 32.491:10.241:54.47
3.Bradley MCLEAVY15Co Coventry 2:28.79  400 31.801:10.281:55.58
4.Owen LAWTON15Strat Sharks 2:40.04  321 36.491:19.212:03.40
5.Sebastian HOPPER16Strat Sharks 2:40.18  320 34.451:16.942:05.17
6.Nathaniel FRANCIS16Strat Sharks 2:42.38  307 33.891:15.572:07.61
7.Reece KILLPACK16Nuneaton 2:43.68  300 34.041:14.712:02.16
 Oliver PORTER15Solihull DQ SL       

Disqualification Codes

UP