Boys 10 Yrs/Over 50m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jason HERBERT10Leamington 33.88  215 
2.William LUKE10Nuneaton 36.73  168 
3.Lukas WHALEY10Blythe Barra 36.94  165 
4.Aurelio LENCIONI10Solihull 37.22  162 
5.Kaan TEMUGE-WINDER10Nuneaton 37.45  159 
6.Joseph DEAVALL10Leamington 39.47  136 
7.Jamie MITCHELL10Co Coventry 40.28  128 
8.Reece HARVEY10Solihull 40.34  127 
9.Joshua ATKINS10Nuneaton 40.91  122 
10.James ARMESON10Rugby 40.99  121 
11.Sam ARCHER10Strat Sharks 41.00  121 
12.Thomas WILKINSON10Leamington 42.24  110 
13.Haris KHAN10Blythe Barra 42.38  109 
14.Ben AITCHISON10Rugby 42.60  108 
15.James ATKINS10Kingsbury 43.32  102 
16.Alexander BARTLETT10Strat Sharks 44.17  97 
17.Oliver CROFTS10Leamington 44.26  96 
18.William HUGHES10Rugby 45.38  89 
19.Jake SMITH10Rugby 47.84  76 
20.Alexander BOWLER-SNITH10Rugby 51.58  60 
21.James BROWN10Strat Sharks 1:08.11  26 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Luie GILROY11Rugby 32.76  237 
2.Daniel JENKINS11Kingsbury 34.03  212 
3.Toby ALLEN11Blythe Barra 34.17  209 
4.Harvey FLINT11Strat Sharks 34.47  204 
5.Max GREEN11Rugby 35.56  186 
6.Matthew HARGREAVES11Kingsbury 36.06  178 
7.Lucas BRAIN11Leamington 36.15  177 
8.Tom LEE-BROWN11Leamington 36.16  176 
9.Atticus WALTON-HAYFIEL11Nuneaton 36.19  176 
10.Ben KELLY11Solihull 36.25  175 
11.Ben STEWART11Nuneaton 37.11  163 
12.Matthew BEXSON11Strat Sharks 37.50  158 
13.Mason BARNES11Nuneaton 39.30  137 
14.Daniel NOON11Nuneaton 43.52  101 
15.Roman HELLINGS11Leamington 44.67  93 
16.Thomas FAIRCHILD11Co Coventry 53.51  54 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas MCCAUGHAN12Co Coventry 32.53  243 
2.Daniel CAREY12Rugby 32.61  241 
3.Daniel COX12Strat Sharks 33.03  232 
4.Ryan GRIFFITHS12Co Coventry 33.40  224 
5.Toby RIGG12Rugby 34.26  208 
6.Zack KEAVNEY12Blythe Barra 34.29  207 
7.Callum ROGERS12Kingsbury 35.81  182 
8.Luke WILKIN12Nuneaton 35.98  179 
9.Lucas MORTON12Nuneaton 36.34  174 
10.Hadden SMITH12Co Coventry 36.85  167 
11.Charles BROWN12Strat Sharks 37.88  153 
12.Henry SKIRVIN12Strat Sharks 38.28  149 
13.Benjamin ATKINS12Kingsbury 38.38  147 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Luke BOURNE13Rugby 31.99  255 
2.Callum MCWHIRTER13Co Coventry 32.25  249 
3.Toby LANGEVELD13Co Coventry 34.18  209 
4.Pauels SCERBAKOVS13Rugby 34.25  208 
5.Jacob WOOLLEY13Nuneaton 35.74  183 
6.Michael GREENHILL13Blythe Barra 37.22  162 
 Myles HARRIS13Blythe Barra DNC    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jack CAREY14Rugby 27.37  408 
2.Ben COURT14Leamington 28.61  357 
3.Matthew WILKINSON14Blythe Barra 29.18  336 
4.Jake ASHFIELD14Strat Sharks 29.96  311 
5.Michael ALLEN14Strat Sharks 30.19  304 
6.Thomas TWAITES14Co Coventry 30.24  302 
7.Ethan FLETCHER14Rugby 30.81  286 
8.Owain JONES14Strat Sharks 32.23  249 
 James MORRIS14Blythe Barra DQ ST    

Disqualification Codes

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Michael IRELAND51Strat Sharks 27.06  422 
2.Brian STRUGNELL16Kingsbury 27.99  381 
3.Devesh CHOHAN23Rugby 28.16  374 
4.Reece KILLPACK16Nuneaton 28.58  358 
5.Christopher MITCHELL15Solihull 28.81  349 
6.Sebastian HOPPER16Strat Sharks 28.96  344 
7.Owen LAWTON15Strat Sharks 29.12  338 
8.Coby GRIFFIN17Blythe Barra 31.54  266 
9.Joshua FAIRCHILD17Co Coventry 32.89  235 
10.Oliver PORTER15Solihull 35.67  184 

UP