Boys 10 Yrs/Over 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jason HERBERT10Leamington 2:48.75  204 38.491:21.142:05.39
2.William LUKE10Nuneaton 2:56.78  177 39.821:25.172:12.99
3.Aurelio LENCIONI10Solihull 2:58.05  173 42.011:29.632:16.24
4.Joseph DEAVALL10Leamington 3:01.46  164 41.551:28.602:16.65
5.Lukas WHALEY10Blythe Barra 3:04.13  157 42.961:31.682:21.10
6.Reece HARVEY10Solihull 3:06.98  150 43.221:32.032:21.33
7.Joshua ATKINS10Nuneaton 3:09.84  143 43.611:32.822:23.46
8.James SELLEY10Leamington 3:12.29  138 42.731:30.202:22.72
9.Ben AITCHISON10Rugby 3:30.80  104 46.291:40.692:37.38
10.William HUGHES10Rugby 3:36.15  97 47.951:41.342:39.55
11.Alexander BOWLER-SNITH10Rugby 3:50.34  80 51.131:49.412:53.51
 Thomas WILKINSON10Leamington DQ T       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Toby ALLEN11Blythe Barra 2:41.26  233 36.301:17.992:01.26
2.Samuel MANSHIP11Leamington 2:42.03  230 35.971:17.682:01.63
3.Luie GILROY11Rugby 2:42.81  227 38.171:20.782:03.60
4.Ben STEWART11Nuneaton 2:45.71  215 37.001:20.682:05.55
5.Harvey FLINT11Strat Sharks 2:48.33  205 37.571:22.192:06.53
6.Louis MCAULIFFE11Leamington 2:48.88  203 36.811:20.062:06.75
7.Joel WATSON11Strat Sharks 2:48.90  203 36.361:19.932:05.91
8.Matthew HARGREAVES11Kingsbury 2:49.13  202 38.491:22.902:07.83
9.Josh GOLSBY-TAYLOR11Co Coventry 2:50.73  197 39.851:24.152:09.42
10.Lewis CRESSWELL11Rugby 2:52.69  190 37.461:21.462:07.85
11.Zane VENN-MORTON11Co Coventry 3:01.46  164 41.411:30.222:17.23
12.James PHILLIPS11Rugby 3:03.56  158 40.991:29.17-
13.Tom LEE-BROWN11Leamington 3:03.80  158 38.651:24.962:16.53
14.Mason BARNES11Nuneaton 3:05.03  154 41.421:29.412:18.92
15.Matthew BEXSON11Strat Sharks 3:13.06  136 42.49-2:24.51
16.Harry WITT11Co Coventry 3:24.36  114 44.721:37.292:31.93
17.Timi OLUBISI11Rugby 4:14.04  59 49.661:54.863:05.62
18.Rhys WEST11Rugby 4:54.43  38 1:11.95-2:25.09

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel COX12Strat Sharks 2:38.85  244 36.391:17.521:59.68
2.Thomas MCCAUGHAN12Co Coventry 2:39.14  243 35.021:16.611:59.70
3.Daniel CAREY12Rugby 2:41.28  233 37.671:19.892:02.78
4.Hadden SMITH12Co Coventry 2:45.79  215 39.031:21.692:04.43
5.Toby RIGG12Rugby 2:46.31  213 36.091:20.582:05.63
6.Harry LEWIS12Nuneaton 2:46.75  211 36.971:20.482:05.61
7.Luke WILKIN12Nuneaton 2:48.83  203 37.911:22.312:07.82
8.Callum ROGERS12Kingsbury 2:49.51  201 38.261:23.202:08.41
9.Thomas VINCE12Nuneaton 2:51.42  194 39.191:24.012:09.28
10.Benjamin ATKINS12Kingsbury 2:54.62  184 39.381:24.922:12.00
11.Henry SKIRVIN12Strat Sharks 3:01.83  163 41.711:29.872:18.51
12.Joshua BRADNOCK12Co Coventry 3:03.69  158 42.301:29.702:18.27
13.Jack WILES12Co Coventry 3:09.66  143 41.771:30.092:19.85
14.James BEXSON12Strat Sharks 3:19.44  123 43.211:35.212:28.30

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Anthony NGHIEM13Co Coventry 2:27.83  303 33.141:11.151:50.83
2.Luke ANSPOKS13Rugby 2:27.99  302 32.871:11.581:51.24
3.Callum MCWHIRTER13Co Coventry 2:36.91  253 35.131:16.601:58.18
4.Thomas ROSE13Kingsbury 2:38.21  247 35.161:16.051:58.35
5.Aaron KIRKALDY13Rugby 2:40.34  238 36.921:17.912:00.71
6.Luke BOURNE13Rugby 2:48.85  203 34.801:15.711:55.63
7.Jacob WOOLLEY13Nuneaton 2:51.81  193 39.751:23.992:10.33
8.Joseph SMITH13Leamington 2:51.90  193 38.291:22.552:07.72
9.Ben JONES13Rugby 2:53.71  187 37.461:21.622:08.62
10.Pauels SCERBAKOVS13Rugby 2:55.81  180 37.681:22.382:08.74
11.Sam HOLDSWORTH13Rugby 3:23.65  116 42.721:34.662:30.91
 Oluwatomiwa OLUBISI13Rugby DNC       
 Myles HARRIS13Blythe Barra DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jack CAREY14Rugby 2:17.34  378 29.811:04.871:41.20
2.Felix GALLAGHER14Strat Sharks 2:18.09  372 31.641:07.531:43.73
3.Michael ALLEN14Strat Sharks 2:18.50  369 31.681:06.351:42.69
4.Matthew WILKINSON14Blythe Barra 2:23.17  334 31.331:07.611:45.74
5.Ben COURT14Leamington 2:26.48  312 32.281:09.201:47.74
6.Thomas TWAITES14Co Coventry 2:31.24  283 33.921:12.662:31.24
7.Ethan FLETCHER14Rugby 2:31.91  279 34.011:12.631:53.26
 James MORRIS14Blythe Barra DNF       
 Jake ASHFIELD14Strat Sharks DQ ST       

Disqualification Codes

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jack MOULTON17Nuneaton 2:08.68  460 28.821:01.071:34.95
2.Rihon SCULLION16Co Coventry 2:11.82  428 30.201:03.691:37.55
3.Bradley MCLEAVY15Co Coventry 2:13.55  411 30.571:05.341:40.10
4.Rhys JAMES15Rugby 2:14.17  406 30.561:04.631:39.79
5.Nathaniel FRANCIS16Strat Sharks 2:16.62  384 31.301:06.281:42.62
6.Owen LAWTON15Strat Sharks 2:16.75  383 30.351:05.521:41.36
7.Sebastian HOPPER16Strat Sharks 2:17.43  378 30.281:05.511:43.14
8.Thomas LONGSHAW15Kingsbury 2:26.03  315 34.291:12.121:50.49
9.Joshua FAIRCHILD17Co Coventry 2:35.48  261 35.041:16.721:58.73
10.Oliver PORTER15Solihull 2:38.63  245 37.121:17.811:59.05

UP