Boys 10 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Evan MCWHIRTER10Co Coventry 5:44.91  233 
 50m 38.77100m 1:22.65150m 2:07.25200m 2:52.68250m 3:36.97300m 4:21.68350m 5:05.28400m 5:44.91
2.Jason HERBERT10Leamington 5:57.76  208 
 50m 42.04100m 1:27.00150m 2:12.79200m 2:58.94250m 3:44.97300m 4:30.20350m 5:14.81400m 5:57.76
3.William LUKE10Nuneaton 6:09.90  188 
 50m 43.14100m 1:30.68150m 2:17.74200m 3:04.70250m 3:51.56300m 4:38.65350m 5:24.55400m 6:09.90
4.Joseph DEAVALL10Leamington 6:26.12  166 
 50m 43.78100m 1:31.76150m 2:19.48200m 3:08.00250m 3:58.05300m 4:47.83350m 5:37.21400m 6:26.12
5.Haris KHAN10Blythe Barra 7:30.34  104 
 50m -100m -150m -200m 3:40.87250m -300m 5:38.46350m 6:36.06400m 7:30.34

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daniel JENKINS11Kingsbury 5:49.52  223 
 50m 39.84100m 1:23.65150m 2:08.56200m 2:53.60250m 3:38.57300m 4:23.60350m 5:08.12400m 5:49.52
2.Ben KELLY11Solihull 5:59.71  205 
 50m 39.54100m 1:25.09150m 2:10.96200m 2:56.51250m 3:43.37300m 4:29.10350m 5:15.03400m 5:59.71
3.Ben STEWART11Nuneaton 6:02.12  201 
 50m 41.54100m 1:27.94150m 2:15.48200m 3:03.25250m 3:49.73300m 4:34.86350m 5:21.03400m 6:02.12
 Louis MCAULIFFE11Leamington DNC    
 Lewis CRESSWELL11Rugby DNC    

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Callum ROGERS12Kingsbury 5:54.14  215 
 50m 39.96100m 1:24.92150m 2:10.51200m 2:55.86250m 3:41.18300m 4:26.92350m 5:12.16400m 5:54.14
2.Luke WILKIN12Nuneaton 6:01.60  202 
 50m 2:14.85100m -150m -200m 3:01.02250m 3:47.76300m 4:34.33350m 5:20.43400m 6:01.60
3.Charles BROWN12Strat Sharks 6:58.21  130 
 50m 44.75100m 1:38.65150m 2:31.19200m 3:26.35250m 4:19.91300m 5:14.94350m 6:07.78400m 6:58.21
 Benjamin ATKINS12Kingsbury DNC    
 Daniel COX12Strat Sharks DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Freddie QUELCH13Leamington 5:17.44  298 
 50m 36.09100m 1:16.21150m 1:55.34200m 2:35.56250m 3:16.20300m 3:56.85350m 4:39.24400m 5:17.44
2.Callum MCWHIRTER13Co Coventry 5:26.44  274 
 50m 36.75100m 1:19.54150m 2:01.52200m 2:43.36250m 3:24.71300m 4:06.73350m 4:48.05400m 5:26.44

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Felix GALLAGHER14Strat Sharks 4:50.55  389 
 50m 32.13100m 1:08.27150m 1:45.38200m 2:22.66250m 2:59.93300m 3:37.24350m 4:14.78400m 4:50.55
2.Owain JONES14Strat Sharks 5:25.58  277 
 50m 36.20100m 1:18.15150m 2:01.24200m 2:43.07250m 3:25.19300m 4:07.11350m 4:48.95400m 5:25.58

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jack MOULTON17Nuneaton 4:33.82  465 
 50m 29.56100m 1:03.32150m 1:38.13200m 2:13.20250m 2:48.12300m 3:23.92350m 3:59.45400m 4:33.82
2.Bradley MCLEAVY15Co Coventry 4:40.53  433 
 50m 30.65100m 1:05.93150m 1:42.35200m 2:18.57250m 2:54.67300m 3:30.84350m 4:06.70400m 4:40.53
3.Sebastian HOPPER16Strat Sharks 5:02.28  346 
 50m 33.34100m 1:11.85150m 1:50.56200m 2:29.71250m 3:06.98300m 3:45.64350m 4:24.13400m 5:02.28
4.Thomas LONGSHAW15Kingsbury 5:04.48  338 
 50m 35.81100m 1:15.53150m 1:55.38200m 2:33.58250m 3:12.72300m 3:50.59350m 4:28.91400m 5:04.48
5.Oliver PORTER15Solihull 5:49.56  223 
 50m 39.57100m 1:22.66150m 2:08.03200m 2:53.07250m 3:37.78300m 4:22.44350m 5:06.89400m 5:49.56

UP