Boys 10 Yrs/Over 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Kaan TEMUGE-WINDER10Nuneaton 47.63  148 
2.Joseph DEAVALL10Leamington 47.79  147 
3.Lukas WHALEY10Blythe Barra 48.01  145 
4.Thomas WILKINSON10Leamington 51.33  119 
5.Sam ARCHER10Strat Sharks 52.63  110 
6.Aurelio LENCIONI10Solihull 52.90  108 
7.William LUKE10Nuneaton 53.07  107 
8.James ARMESON10Rugby 54.29  100 
9.Jamie MITCHELL10Co Coventry 54.58  99 
10.James SELLEY10Leamington 56.03  91 
11.Reece HARVEY10Solihull 56.33  90 
12.Alexander BARTLETT10Strat Sharks 59.03  78 
13.Ben AITCHISON10Rugby 59.53  76 
14.Alexander BOWLER-SNITH10Rugby 1:04.06  61 
 Oliver CROFTS10Leamington DQ T    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joel WATSON11Strat Sharks 44.69  180 
2.Matthew BEXSON11Strat Sharks 44.89  177 
3.Lewis CRESSWELL11Rugby 45.01  176 
4.Luie GILROY11Rugby 45.10  175 
5.Harvey FLINT11Strat Sharks 45.17  174 
6.Toby ALLEN11Blythe Barra 45.67  169 
7.Josh GOLSBY-TAYLOR11Co Coventry 47.04  154 
8.Ben STEWART11Nuneaton 47.06  154 
9.James PHILLIPS11Rugby 47.93  146 
10.Ben KELLY11Solihull 48.69  139 
11.Tom LEE-BROWN11Leamington 48.80  138 
12.Louis MCAULIFFE11Leamington 48.95  137 
13.Matthew HARGREAVES11Kingsbury 49.62  131 
14.Samuel MANSHIP11Leamington 50.20  127 
15.Atticus WALTON-HAYFIEL11Nuneaton 50.87  122 
16.Lucas BRAIN11Leamington 51.90  115 
17.Mason BARNES11Nuneaton 52.04  114 
18.Harry WITT11Co Coventry 59.45  76 
19.Thomas FAIRCHILD11Co Coventry 59.57  76 
20.Rhys WEST11Rugby 1:09.83  47 
 Max GREEN11Rugby DNC    
 Timi OLUBISI11Rugby DQ T    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas MCCAUGHAN12Co Coventry 43.86  190 
2.Joshua BRADNOCK12Co Coventry 46.79  157 
3.Callum ROGERS12Kingsbury 47.60  149 
4.Hadden SMITH12Co Coventry 48.20  143 
5.Toby RIGG12Rugby 49.20  135 
6.Ross DILLON12Kingsbury 49.56  132 
7.Lucas MORTON12Nuneaton 50.74  123 
8.Harry LEWIS12Nuneaton 50.96  121 
9.Thomas VINCE12Nuneaton 51.09  120 
10.Jack WILES12Co Coventry 51.49  117 
11.Henry SKIRVIN12Strat Sharks 59.97  74 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ronnie HARVEY13Co Coventry 37.55  304 
2.Luke ANSPOKS13Rugby 38.38  284 
3.Tom MITCHELL13Co Coventry 39.63  258 
4.Anthony NGHIEM13Co Coventry 40.29  246 
5.Freddie QUELCH13Leamington 41.16  230 
6.Toby LANGEVELD13Co Coventry 41.55  224 
7.Luke BOURNE13Rugby 42.56  208 
8.Ben JONES13Rugby 44.21  186 
9.Aaron KIRKALDY13Rugby 45.28  173 
10.Thomas ROSE13Kingsbury 46.73  157 
11.Pauels SCERBAKOVS13Rugby 47.32  151 
12.Sam HOLDSWORTH13Rugby 48.80  138 
13.Jacob WOOLLEY13Nuneaton 49.25  134 
 Oluwatomiwa OLUBISI13Rugby DNC    
 Myles HARRIS13Blythe Barra DNC    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James MORRIS14Blythe Barra 34.28  399 
2.Ben COURT14Leamington 41.26  229 
3.Felix GALLAGHER14Strat Sharks 43.05  201 
4.Jake ASHFIELD14Strat Sharks 44.15  187 
5.Ethan FLETCHER14Rugby 45.98  165 
 Samuel MCLOUGHLIN14Blythe Barra DNC    

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Devesh CHOHAN23Rugby 34.78  382 
2.Owen LAWTON15Strat Sharks 34.84  380 
3.David JENKINS17Kingsbury 36.35  335 
4.Sebastian HOPPER16Strat Sharks 38.49  282 
5.Nathaniel FRANCIS16Strat Sharks 38.80  275 
6.Richard ASTON15Solihull 39.66  258 
7.Joshua FAIRCHILD17Co Coventry 43.87  190 
8.Oliver PORTER15Solihull 47.13  153 

UP