Boys 10 Yrs/Over 50m Backstroke - Heats

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Evan MCWHIRTER10Co Coventry 38.82  197 
2.William LUKE10Nuneaton 41.32  163 
3.Kaan TEMUGE-WINDER10Nuneaton 41.62  160 
4.Oliver CROFTS10Leamington 43.97  135 
5.Joseph DEAVALL10Leamington 44.80  128 
6.Reece HARVEY10Solihull 44.85  128 
7.James SELLEY10Leamington 45.08  126 
8.James ARMESON10Rugby 45.87  119 
9.Alexander BARTLETT10Strat Sharks 46.52  114 
10.James ATKINS10Kingsbury 46.85  112 
 Sam ARCHER10Strat Sharks DQ T    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Deen AHMED11Solihull 35.68  254 
2.Joel WATSON11Strat Sharks 36.70  233 
3.Luie GILROY11Rugby 37.47  219 
4.Finlay MONAGHAN11Nuneaton 38.07  209 
5.Tom LEE-BROWN11Leamington 38.79  198 
6.Ben KELLY11Solihull 39.41  188 
7.Josh GOLSBY-TAYLOR11Co Coventry 39.67  185 
8.Harvey FLINT11Strat Sharks 40.69  171 
9.Samuel MANSHIP11Leamington 41.09  166 
10.Harry WITT11Co Coventry 49.92  92 
11.Thomas FAIRCHILD11Co Coventry 58.95  56 
 Jack KIRBY11Blythe Barra DQ T    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daniel COX12Strat Sharks 34.94  270 
2.Ryan GRIFFITHS12Co Coventry 37.56  218 
3.Thomas VINCE12Nuneaton 38.54  201 
4.Lucas MORTON12Nuneaton 38.99  195 
5.Hadden SMITH12Co Coventry 40.11  179 
6.Luke WILKIN12Nuneaton 40.47  174 
7.Joshua MITCHELL12Strat Sharks 41.03  167 
8.Benjamin ATKINS12Kingsbury 41.13  166 
9.Joshua BRADNOCK12Co Coventry 41.36  163 
10.Stanley BROCKLEBANK12Strat Sharks 43.38  141 
11.Jack WILES12Co Coventry 43.88  136 
12.Callum ROGERS12Kingsbury 44.38  132 
13.Henry SKIRVIN12Strat Sharks 46.90  112 
 Samuel ASTILL12Co Coventry DNC    
 Harvey MATKIN12Nuneaton DNC    
 Daniel CAREY12Rugby DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas BEAMER13Strat Sharks 32.12  348 
2.Anthony NGHIEM13Co Coventry 35.11  267 
3.Freddie QUELCH13Leamington 35.19  265 
4.Jacob WOOLLEY13Nuneaton 39.75  184 
 Ben JONES13Rugby DNC    
 Callum MCWHIRTER13Co Coventry DNC    
 Joe SMITH13Leamington DQ T    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Michael ALLEN14Strat Sharks 33.31  312 
2.Matthew WILKINSON14Blythe Barra 33.44  309 
3.Harry SPALDING14Leamington 35.02  269 
4.Edward JOLLY14Leamington 35.14  266 
5.Jake ASHFIELD14Strat Sharks 35.87  250 
6.Felix GALLAGHER14Strat Sharks 38.12  208 
 Thomas SMITH14Nuneaton DNC    

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Harrison COOK16Strat Sharks 30.59  403 
2.Harry PUFFETT15Nuneaton 30.64  401 
3.Matthew KELLY18Co Coventry 30.72  398 
4.Rihon SCULLION16Co Coventry 31.05  386 
5.Bradley MCLEAVY15Co Coventry 31.28  377 
6.Lynden HOLTOM-STOTT15Nuneaton 31.62  365 
7.David BROADBENT17Nuneaton 31.90  356 
8.Luke TIMBRELL16Co Coventry 32.21  345 
9.Christopher MITCHELL15Solihull 33.96  295 
10.Nathaniel FRANCIS16Strat Sharks 34.05  292 
11.Joshua FAIRCHILD17Co Coventry 37.45  220 
12.Oliver PORTER15Solihull 39.84  182 

UP