Boys 11 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel JENKINS11Kingsbury 2:55.55  243 39.101:23.522:18.04
2.Ben KELLY11Solihull 2:59.54  227 40.501:27.152:19.92
3.Finlay MONAGHAN11Nuneaton 3:02.17  217 40.911:24.572:23.37
4.Josh GOLSBY-TAYLOR11Co Coventry 3:02.46  216 43.451:28.142:21.67
5.Samuel MANSHIP11Leamington 3:04.65  209 40.391:28.922:28.43
6.Louis MCAULIFFE11Leamington 3:08.10  197 40.841:29.492:26.15
7.Matthew HARGREAVES11Kingsbury 3:10.63  190 43.951:30.202:29.50
8.Ben STEWART11Nuneaton 3:11.99  186 45.991:33.542:27.98
9.Tom LEE-BROWN11Leamington 3:16.80  172 45.311:35.012:33.44
10.Harvey FLINT11Strat Sharks 3:19.24  166 50.281:39.972:35.23
11.Matthew BEXSON11Strat Sharks 3:24.45  154 49.761:41.222:38.64
12.Toby DEARDEN11Nuneaton 3:27.82  146 49.821:42.772:43.02
13.Jack DEARDEN11Nuneaton 3:29.09  144 52.281:44.912:43.69
14.Harry WITT11Co Coventry 3:42.85  119 49.051:47.152:53.81
 Joel WATSON11Strat Sharks DQ T       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ryan GRIFFITHS12Co Coventry 2:49.55  270 38.141:21.842:11.60
2.Daniel COX12Strat Sharks 2:51.17  262 40.881:24.932:15.20
3.Thomas VINCE12Nuneaton 3:02.60  216 41.201:25.152:21.58
4.Hadden SMITH12Co Coventry 3:14.27  179 51.851:36.792:32.05
5.Luke WILKIN12Nuneaton 3:16.19  174 43.421:34.892:35.38
6.Jack WILES12Co Coventry 3:21.36  161 47.221:36.832:35.07
7.Benjamin ATKINS12Kingsbury 3:24.40  154 47.631:36.912:39.18
 Toby RIGG12Rugby DNC       
 Harvey MATKIN12Nuneaton DNC       
 Joshua BRADNOCK12Co Coventry DQ T       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas BEAMER13Strat Sharks 2:30.89  383 32.531:11.041:57.44
2.Anthony NGHIEM13Co Coventry 2:40.58  318 33.751:16.932:04.47
3.Nicholas EVANS13Strat Sharks 2:42.75  305 33.861:19.482:03.68
4.Freddie QUELCH13Leamington 2:43.53  301 39.171:20.842:08.01
 Callum MCWHIRTER13Co Coventry DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.James MORRIS14Blythe Barra 2:32.30  372 33.011:12.721:54.88
2.Michael ALLEN14Strat Sharks 2:36.79  341 34.091:14.822:01.88
3.Edward JOLLY14Leamington 2:41.35  313 34.351:16.192:03.93
4.Harry SPALDING14Leamington 2:44.75  294 36.201:19.832:05.87
5.Felix GALLAGHER14Strat Sharks 2:45.57  290 37.641:22.682:10.20
6.Jake ASHFIELD14Strat Sharks 2:48.91  273 36.471:19.922:12.63
7.Owain JONES14Strat Sharks 2:54.32  248 36.871:21.482:14.73
 Thomas SMITH14Nuneaton DNC       

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lucas WILLIAMS16Nuneaton 2:15.08  534 29.621:02.351:43.20
2.David BROADBENT17Nuneaton 2:16.98  512 28.831:07.511:46.53
3.Jamie BLACK17Nuneaton 2:21.22  467 28.611:03.591:48.07
4.Christian CLEMENTS16Strat Sharks 2:22.42  456 31.301:07.481:50.74
5.Harrison COOK16Strat Sharks 2:24.18  439 30.521:07.911:51.03
6.Jack MOULTON17Nuneaton 2:24.22  439 30.851:08.581:49.27
7.Robin HUGHES15Strat Sharks 2:25.87  424 32.831:10.211:53.93
8.Bradley MCLEAVY15Co Coventry 2:25.89  424 32.061:10.131:53.53
9.Harry PUFFETT15Nuneaton 2:27.43  411 32.581:09.131:55.72
10.Matthew KELLY18Co Coventry 2:28.67  400 31.601:09.861:53.87
11.Rihon SCULLION16Co Coventry 2:31.90  375 33.271:10.601:56.64
12.Nathaniel FRANCIS16Strat Sharks 2:34.73  355 31.571:10.151:59.70
13.Benjamin DAVIS15Solihull 2:35.58  349 33.771:12.911:59.13
14.Lynden HOLTOM-STOTT15Nuneaton 2:36.91  341 32.071:10.181:58.09
15.Owen LAWTON15Strat Sharks 2:37.56  336 35.251:16.192:01.71
16.Oliver PORTER15Solihull 3:03.36  213 42.901:28.322:22.46
 Kieran SMITH17Co Coventry DNC       

UP