Boys 10 Yrs/Over 50m Breaststroke - Heats

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Evan MCWHIRTER10Co Coventry 41.83  219 
2.Kaan TEMUGE-WINDER10Nuneaton 43.93  189 
3.Jason HERBERT10Leamington 44.21  186 
4.Joseph DEAVALL10Leamington 46.78  157 
5.Aurelio LENCIONI10Solihull 47.26  152 
6.Thomas WILKINSON10Leamington 47.54  149 
7.William LUKE10Nuneaton 48.75  138 
8.Owen PERKINS10Co Coventry 50.27  126 
9.Oliver CROFTS10Leamington 50.56  124 
10.Sam ARCHER10Strat Sharks 51.89  115 
11.James ARMESON10Rugby 52.31  112 
12.Jamie MITCHELL10Co Coventry 53.49  105 
13.Haris KHAN10Blythe Barra 53.81  103 
14.Alexander BARTLETT10Strat Sharks 56.92  87 
 James SELLEY10Leamington DQ ST    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.George HUGHES11Leamington 41.78  220 
2.Luie GILROY11Rugby 42.01  217 
3.Deen AHMED11Solihull 43.34  197 
4.Matthew BEXSON11Strat Sharks 43.77  191 
5.Josh GOLSBY-TAYLOR11Co Coventry 44.97  177 
6.Ben STEWART11Nuneaton 45.85  167 
7.Tom LEE-BROWN11Leamington 46.58  159 
8.Louis MCAULIFFE11Leamington 46.96  155 
9.Kyle O'GRADY11Co Coventry 47.70  148 
10.Ben KELLY11Solihull 48.43  141 
11.Jack DEARDEN11Nuneaton 48.95  137 
12.Toby DEARDEN11Nuneaton 49.12  135 
13.Kan IKEDA11Strat Sharks 49.78  130 
14.Mason BARNES11Nuneaton 50.06  128 
15.Lucas BRAIN11Leamington 50.20  127 
16.George DOWSE11Blythe Barra 50.28  126 
17.Samuel MANSHIP11Leamington 50.69  123 
18.Finlay MONAGHAN11Nuneaton 50.99  121 
19.Jack KIRBY11Blythe Barra 53.07  107 
20.Logan LEA11Strat Sharks 56.85  87 
21.Thomas FAIRCHILD11Co Coventry 56.86  87 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daniel COX12Strat Sharks 38.61  279 
2.Ryan GRIFFITHS12Co Coventry 40.31  245 
3.Thomas MCCAUGHAN12Co Coventry 42.17  214 
4.Adam NASH12Strat Sharks 43.76  192 
5.Lucas MORTON12Nuneaton 44.93  177 
6.Callum ROGERS12Kingsbury 45.32  172 
7.Hadden SMITH12Co Coventry 46.14  163 
8.Morgan EVANS12Strat Sharks 46.57  159 
9.Joshua BRADNOCK12Co Coventry 48.03  145 
10.Jack WILES12Co Coventry 48.74  139 
11.Thomas VINCE12Nuneaton 49.95  129 
12.Stanley BROCKLEBANK12Strat Sharks 53.54  104 
 Samuel ASTILL12Co Coventry DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Nicholas EVANS13Strat Sharks 36.36  334 
2.Luke ANSPOKS13Rugby 38.67  278 
3.Anthony NGHIEM13Co Coventry 39.33  264 
4.Ben JONES13Rugby 41.82  220 
5.Toby LANGEVELD13Co Coventry 41.99  217 
6.Aaron KIRKALDY13Rugby 44.36  184 
7.Jacob WOOLLEY13Nuneaton 47.47  150 
8.Joe SMITH13Leamington 48.42  141 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James MORRIS14Blythe Barra 33.94  411 
2.Harry SPALDING14Leamington 36.47  331 
3.Edward JOLLY14Leamington 40.37  244 
 Matthew JOHNS14Co Coventry DQ ST    

Disqualification Codes

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.David BROADBENT17Nuneaton 32.58  465 
2.Jack MOULTON17Nuneaton 32.62  463 
3.Lucas WILLIAMS16Nuneaton 33.08  444 
4.Simon RIGG48Rugby 33.98  410 
5.Luke TIMBRELL16Co Coventry 34.43  394 
6.Owen LAWTON15Strat Sharks 35.06  373 
6.Kieran SMITH17Co Coventry 35.06  373 
8.Benjamin DAVIS15Solihull 37.38  308 
9.Harry PUFFETT15Nuneaton 38.25  287 
10.Christopher MITCHELL15Solihull 38.70  277 
11.Nathaniel FRANCIS16Strat Sharks 38.71  277 
12.Joshua FAIRCHILD17Co Coventry 40.97  234 
13.Oliver PORTER15Solihull 44.72  180 
 Sebastian HOPPER16Strat Sharks DNC    

UP