Boys 10 Yrs/Over 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Caleb CHITTEM10Nuneaton 38.62  179 
2.Corey SMITH10Kingsbury 39.38  169 
3.Thomas DILLEY10Leamington 40.57  155 
4.Dominic SIMPSON10Nuneaton 45.56  109 
5.Isaac MORISON10Leamington 46.33  104 
6.James MCCLURE10Solihull 46.47  103 
7.Henry DOGGETT10Strat Sharks 53.67  67 
8.Hayden NGHIEM10Co Coventry 1:14.16  25 
 Joseph FRANKLIN10Blythe Barra DNC    
 Theo SKIRVIN10Strat Sharks DQ SA 2L    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jamie MITCHELL11Co Coventry 38.43  182 
2.William LUKE11Nuneaton 38.51  181 
3.Joseph DEAVALL11Leamington 40.01  161 
4.Joshua ATKINS11Nuneaton 42.04  139 
5.Owen SCARBOROUGH11Kingsbury 43.14  129 
6.Reece HARVEY11Solihull 43.84  122 
7.Daniel ANDREWS11Co Coventry 45.31  111 
8.James SELLEY11Leamington 47.97  93 
9.Sam ARCHER11Leamington 48.37  91 
10.Oliver CROFTS11Leamington 48.60  90 
11.Conor WINTERS11Co Coventry 49.01  88 
12.Harry KELLY11Strat Sharks 53.20  68 
 Xander WARD11Blythe Barra DQ SA 2L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ollie HURST12Co Coventry 34.99  241 
2.Matthew HARGREAVES12Kingsbury 36.82  207 
3.Euan MITCHELL12Co Coventry 37.88  190 
4.Josh GOLSBY-TAYLOR12Blythe Barra 38.09  187 
5.Harvey FLINT12Strat Sharks 38.34  183 
6.Tom LEE-BROWN12Leamington 40.49  156 
7.Jack KIRBY12Blythe Barra 40.72  153 
8.Kyle OFFER12Co Coventry 42.90  131 
9.Lucas BRAIN12Leamington 43.87  122 
10.Kan IKEDA12Strat Sharks 45.26  111 
11.Logan LEA12Strat Sharks 46.30  104 
12.Harry WITT12Co Coventry 48.40  91 
13.Thomas ANDREWS12Co Coventry 50.17  82 
14.Brian MCSHARRY12Co Coventry 50.58  80 
15.Rhys GREEN12Co Coventry 53.21  68 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Simon DUFFY13Blythe Barra 34.58  250 
2.Morgan EVANS13Strat Sharks 35.73  227 
3.Daniel CAREY13Rugby 36.01  221 
4.Thomas VINCE13Nuneaton 36.37  215 
5.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 36.57  211 
6.Harvey MATKIN13Nuneaton 37.23  200 
7.Luke WILKIN13Nuneaton 37.26  200 
8.Callum ROGERS13Kingsbury 39.34  170 
9.Stanley BROCKLEBANK13Strat Sharks 42.35  136 
10.Hadden SMITH13Co Coventry 42.89  131 
11.Joshua BRADNOCK13Co Coventry 43.35  127 
12.Jacob TIPPETTS13Co Coventry 45.94  106 
 Joseph MCAULEY13Co Coventry DNC    
 Toby RIGG13Rugby DQ ST    
 Thomas MCCAUGHAN13Co Coventry DQ ST    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Toby LANGEVELD14Co Coventry 34.23  258 
2.Thomas STRACHAN14Co Coventry 34.93  243 
3.Myles HARRIS14Blythe Barra 35.33  234 
4.Kai FARMER14Nuneaton 36.48  213 
5.Joseph SMITH14Co Coventry 39.67  165 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 30.15  378 
2.Devesh CHOHAN24Rugby 30.20  376 
3.Abdur Rahim SHARIF15Solihull 30.45  366 
4.Anthony HOWLAND55Co Coventry 31.07  345 
5.Luke TIMBRELL17Co Coventry 31.10  344 
6.Sebastian HOPPER17Strat Sharks 31.35  336 
7.Ajay WITHERFORD16Strat Sharks 31.56  329 
8.Connell PARKER15Leamington 31.59  328 
9.David JENKINS18Kingsbury 32.08  313 
10.Samuel MCLOUGHLIN15Blythe Barra 33.47  276 
11.Ethan FLETCHER15Rugby 33.66  271 

UP