Boys 10 Yrs/Over 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Caleb CHITTEM10Nuneaton 3:04.55  190 44.061:30.862:18.44
2.George GLOSTER10Leamington 3:05.60  186 44.141:31.782:20.59
3.Thomas DILLEY10Leamington 3:12.47  167 46.691:36.152:25.88
4.Isaac MORISON10Leamington 3:13.66  164 46.171:35.752:26.56
5.William BEARDMORE10Nuneaton 3:20.18  148 50.001:41.312:31.80
6.James ARNOLD10Blythe Barra 3:31.71  125 50.241:44.592:38.07
7.Henry DOGGETT10Strat Sharks 3:49.04  99 51.60-2:49.69
8.Jack WOOD10Strat Sharks 3:51.35  96 55.241:55.322:55.91
 Joseph FRANKLIN10Blythe Barra DNC       

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Aurelio LENCIONI11Solihull 2:55.14  222 42.021:26.902:12.64
2.William LUKE11Nuneaton 3:00.02  204 42.131:27.442:13.94
3.Jamie MITCHELL11Co Coventry 3:11.24  170 45.761:34.322:23.64
4.Owen SCARBOROUGH11Kingsbury 3:12.01  168 44.931:33.812:25.14
5.Oliver CROFTS11Leamington 3:13.34  165 46.751:36.552:25.94
6.Joshua ATKINS11Nuneaton 3:19.64  150 48.771:41.172:34.47
7.James SELLEY11Leamington 3:28.56  131 47.641:41.472:36.06

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ben STEWART12Nuneaton 2:47.57  253 40.211:23.432:06.79
2.Matthew HARGREAVES12Kingsbury 2:48.65  249 40.711:24.992:08.66
3.Jack LYNCH12Nuneaton 2:50.73  240 39.941:23.382:07.86
4.Louis MCAULIFFE12Leamington 2:51.32  237 40.341:23.442:08.58
5.Tom LEE-BROWN12Leamington 2:53.99  226 41.071:25.962:11.16
 Ollie HURST12Co Coventry DQ T 2L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lucas MORTON13Nuneaton 2:47.83  252 39.691:23.232:07.26
2.Jacob TIPPETTS13Co Coventry 3:15.82  159 45.271:36.502:28.59
3.Henry SKIRVIN13Strat Sharks 3:18.05  153 47.131:36.382:28.44
4.Stanley BROCKLEBANK13Strat Sharks 3:21.28  146 47.911:41.332:34.46
 Samuel ASTILL13Co Coventry DQ T 3L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas STRACHAN14Co Coventry 2:39.02  297 37.261:17.481:59.05
 Luke SMITH14Strat Sharks DNC       

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lynden HOLTOM-STOTT16Nuneaton 2:19.30  441 32.601:07.991:44.65
2.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 2:20.55  430 33.791:09.591:45.41
3.Robin HUGHES16Strat Sharks 2:21.86  418 33.251:10.271:47.28
4.Jack MOULTON18Nuneaton 2:25.65  386 33.291:10.541:47.86
5.Jack CAREY15Rugby 2:26.09  383 34.031:11.141:48.99
6.Connell PARKER15Leamington 2:29.38  358 33.481:11.121:50.90
7.Thomas LONGSHAW16Kingsbury 2:29.89  354 35.061:12.451:51.13
8.Kieran SMITH18Co Coventry 2:31.57  343 34.621:13.051:52.86
 Bradley MCLEAVY16Co Coventry DQ T 8L       

Disqualification Codes

UP