Boys 11 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph DEAVALL11Leamington 2:56.41  240 41.031:25.512:16.53
2.Aurelio LENCIONI11Solihull 3:02.05  218 41.761:28.062:22.20
3.William LUKE11Nuneaton 3:04.87  208 40.691:28.902:23.57
4.Jamie MITCHELL11Co Coventry 3:16.54  173 42.561:33.062:32.75
5.James KAHRMAN11Nuneaton 3:27.72  147 50.551:43.842:44.67
6.Will GOODWIN11Co Coventry 3:39.26  125 56.231:52.732:55.61
7.Harry KELLY11Strat Sharks 3:39.40  124 53.611:49.682:53.13
8.Conor WINTERS11Co Coventry 3:40.92  122 50.501:45.962:49.73
9.Daniel ANDREWS11Co Coventry 3:45.82  114 51.231:49.062:57.44
 Xander WARD11Blythe Barra DQ S 3L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel JENKINS12Kingsbury 2:43.78  299 36.781:19.392:08.48
2.Luie GILROY12Rugby 2:44.30  297 37.071:19.662:07.01
3.Josh GOLSBY-TAYLOR12Blythe Barra 2:51.51  261 39.301:22.512:13.73
4.Louis MCAULIFFE12Leamington 2:51.73  260 37.351:21.682:13.73
5.Ollie HURST12Co Coventry 2:52.76  255 37.521:22.572:14.80
6.Matthew HARGREAVES12Kingsbury 2:55.81  242 40.671:23.572:17.43
7.Ben STEWART12Nuneaton 2:57.60  235 41.531:27.792:17.60
8.Tom LEE-BROWN12Leamington 3:01.17  221 39.841:23.992:18.64
9.Jack LYNCH12Nuneaton 3:04.26  210 40.431:26.862:24.94
10.Euan MITCHELL12Co Coventry 3:06.78  202 40.451:28.662:23.29
11.Jack KIRBY12Blythe Barra 3:10.87  189 42.641:31.102:30.55
12.Lucas BRAIN12Leamington 3:15.82  175 45.131:35.712:35.30
13.Kan IKEDA12Strat Sharks 3:16.66  173 48.851:34.762:30.31
14.Kyle OFFER12Co Coventry 3:17.32  171 43.661:33.952:32.22
15.Logan LEA12Strat Sharks 3:20.86  162 45.801:34.722:36.84
16.Thomas ANDREWS12Co Coventry 3:46.70  113 52.611:50.262:57.06
17.Brian MCSHARRY12Co Coventry 3:49.96  108 51.921:51.862:53.94
18.Rhys GREEN12Co Coventry 3:52.45  104 54.691:53.293:02.11
 Harry WITT12Co Coventry DQ T 3L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ryan GRIFFITHS13Co Coventry 2:38.90  328 34.691:16.272:00.97
2.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 2:47.07  282 37.061:18.932:10.24
3.Simon DUFFY13Blythe Barra 2:47.89  278 37.051:21.252:08.53
4.Morgan EVANS13Strat Sharks 2:52.90  254 38.511:20.842:14.49
5.Thomas VINCE13Nuneaton 2:54.22  249 38.881:19.842:14.36
6.Samuel ASTILL13Co Coventry 2:56.33  240 37.721:22.032:18.64
7.Hadden SMITH13Co Coventry 2:57.90  234 43.771:30.452:18.93
8.Joshua BRADNOCK13Co Coventry 3:10.61  190 45.011:31.192:27.50
9.Stanley BROCKLEBANK13Strat Sharks 3:20.92  162 46.331:37.062:38.78
10.Blake KNOWLES13Co Coventry 3:48.60  110 56.591:51.892:58.28
 Joseph MCAULEY13Co Coventry DNC       
 Jacob TIPPETTS13Co Coventry DQ T 4L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas STRACHAN14Co Coventry 2:37.13  339 34.571:15.062:00.28
2.Myles HARRIS14Blythe Barra 2:45.40  291 37.001:21.082:10.59
3.Ben JONES14Rugby 2:48.43  275 39.111:21.692:10.56
4.Toby LANGEVELD14Co Coventry 2:51.59  260 36.201:21.632:09.96
5.Joseph SMITH14Co Coventry 3:04.52  209 41.571:26.192:23.30
 Luke SMITH14Strat Sharks DNC       

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 2:23.32  447 32.091:08.541:50.97
2.Lynden HOLTOM-STOTT16Nuneaton 2:25.20  430 31.291:07.841:52.11
3.Luke TIMBRELL17Co Coventry 2:28.36  403 33.091:11.151:55.04
4.Robin HUGHES16Strat Sharks 2:28.50  402 33.581:10.451:57.45
5.Benjamin BLACK15Rugby 2:29.13  397 31.221:10.731:51.89
6.Mike IRELAND52Strat Sharks 2:38.59  330 32.691:12.262:01.11
7.Samuel MCLOUGHLIN15Blythe Barra 2:40.78  317 34.141:16.352:02.71

UP