Boys 10 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alexander VEGA FLORES10Nuneaton 5:50.47  222 
 50m 39.30100m 1:23.37150m 2:08.82200m 2:54.21250m 3:39.33300m 4:25.08350m 5:08.93400m 5:50.47
2.Thomas DILLEY10Leamington 6:23.15  169 
 50m 42.96100m 1:32.33150m 2:21.57200m 3:11.57250m 4:01.78300m 4:51.70350m 5:39.29400m 6:23.15
3.Isaac MORISON10Leamington 6:40.45  148 
 50m 43.43100m 1:34.40150m 2:25.33200m 3:18.26250m 4:09.12300m 4:59.25350m 5:52.93400m 6:40.45
4.James ARNOLD10Blythe Barra 6:44.52  144 
 50m 42.99100m 1:33.27150m 2:25.22200m 3:17.97250m 4:09.73300m 5:02.40350m -400m 6:44.52
5.Dominic SIMPSON10Nuneaton 6:46.72  142 
 50m 44.94100m 1:37.05150m 2:29.53200m 3:23.26250m 4:16.99300m 5:08.96350m 6:00.02400m 6:46.72
6.Henry DOGGETT10Strat Sharks 7:35.41  101 
 50m 45.65100m 1:41.13150m 2:37.28200m 3:35.40250m 4:34.23300m 5:36.53350m 6:36.55400m 7:35.41

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.William LUKE11Nuneaton 5:44.13  234 
 50m 39.21100m 1:22.26150m 2:06.11200m 2:50.40250m 3:34.24300m 4:18.34350m 5:02.42400m 5:44.13
2.Aurelio LENCIONI11Solihull 5:48.27  226 
 50m 39.31100m 1:24.12150m 2:09.48200m 2:55.37250m 3:40.30300m 4:25.77350m 5:09.29400m 5:48.27
3.James KAHRMAN11Nuneaton 6:12.26  185 
 50m 43.05100m 1:30.74150m 2:18.38200m -250m 3:53.41300m 4:41.55350m 5:28.65400m 6:12.26
4.Joshua ATKINS11Nuneaton 6:22.41  170 
 50m 42.13100m 1:30.79150m 2:20.27200m 3:10.20250m 3:58.69300m 4:47.06350m 5:36.33400m 6:22.41
5.Oliver CROFTS11Leamington 6:24.61  168 
 50m 43.34100m 1:30.74150m 2:19.74200m 3:09.70250m 4:00.45300m 4:49.83350m 5:38.64400m 6:24.61
6.James SELLEY11Leamington 6:24.88  167 
 50m 42.25100m 1:30.54150m 2:18.99200m 3:08.07250m 3:57.82300m 4:47.63350m 5:38.28400m 6:24.88

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daniel JENKINS12Kingsbury 5:00.71  351 
 50m 34.49100m 1:12.11150m 1:50.05200m 2:28.47250m 3:07.00300m 3:45.67350m 4:24.29400m 5:00.71
2.Jack LYNCH12Nuneaton 5:23.17  283 
 50m 35.69100m 1:15.64150m 1:56.04200m 2:37.78250m 3:19.99300m 4:02.39350m 4:43.50400m 5:23.17
3.Matthew HARGREAVES12Kingsbury 5:28.06  270 
 50m 38.07100m 1:20.14150m 2:02.33200m 2:44.40250m 3:26.14300m 4:08.17350m 4:49.48400m 5:28.06
4.Louis MCAULIFFE12Leamington 5:28.14  270 
 50m 37.29100m 1:17.60150m 1:59.16200m 2:42.40250m 3:24.98300m 4:07.14350m 4:47.86400m 5:28.14
5.Harvey FLINT12Strat Sharks 5:29.51  267 
 50m 38.31100m 1:20.78150m 2:03.83200m 2:46.40250m 3:28.65300m 4:11.71350m 4:53.23400m 5:29.51
6.Josh GOLSBY-TAYLOR12Blythe Barra 5:29.88  266 
 50m 37.78100m 1:19.75150m 2:01.74200m 2:44.69250m 3:26.92300m 4:08.98350m 4:50.85400m 5:29.88
7.Ben STEWART12Nuneaton 5:36.32  251 
 50m 38.58100m 1:20.96150m 2:04.44200m 2:47.75250m 3:31.91300m 4:13.91350m 4:56.70400m 5:36.32
8.Max GREEN12Rugby 5:52.97  217 
 50m 41.57100m 1:27.65150m 2:13.12200m 2:58.96250m 3:44.34300m 4:28.98350m 5:12.64400m 5:52.97
9.Logan LEA12Strat Sharks 6:00.31  204 
 50m 41.25100m 1:26.19150m 2:11.82200m 2:56.95250m 3:44.45300m 4:30.71350m 5:16.74400m 6:00.31

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas VINCE13Nuneaton 5:17.67  298 
 50m 35.87100m 1:16.47150m 1:57.35200m 2:38.68250m 3:19.91300m 4:00.97350m 4:39.97400m 5:17.67
2.Callum ROGERS13Kingsbury 5:24.46  279 
 50m 35.93100m 1:16.92150m 1:58.86200m 2:41.01250m 3:22.65300m 4:04.33350m 4:46.03400m 5:24.46
3.Lucas MORTON13Nuneaton 5:35.73  252 
 50m 38.03100m 1:21.28150m 2:05.10200m 2:47.91250m 3:31.24300m 4:13.04350m 4:56.48400m 5:35.73
4.Henry SKIRVIN13Strat Sharks 6:11.69  186 
 50m 41.30100m 1:27.48150m 2:15.77200m 3:02.79250m 3:52.19300m 4:39.21350m 5:26.98400m 6:11.69
5.Blake KNOWLES13Co Coventry 6:47.73  141 
 50m 43.14100m 1:34.46150m 2:26.46200m 3:18.96250m 4:13.24300m 5:03.50350m 5:50.66400m 6:47.73

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
 Luke SMITH14Strat Sharks DNC    

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lynden HOLTOM-STOTT16Nuneaton 4:33.08  469 
 50m 30.60100m 1:04.35150m 1:38.78200m 2:13.74250m 2:48.69300m 3:24.42350m 4:00.46400m 4:33.08
2.Jack MOULTON18Nuneaton 4:34.48  462 
 50m 29.19100m 1:02.25150m 1:37.40200m 2:12.24250m 2:47.96300m 3:24.33350m 4:00.56400m 4:34.48
3.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 4:37.50  447 
 50m 31.62100m 1:07.06150m 1:42.81200m 2:18.66250m 2:54.34300m 3:29.99350m 4:05.06400m 4:37.50
4.Jack CAREY15Rugby 4:40.67  432 
 50m 31.75100m 1:06.38150m 1:42.37200m 2:18.90250m 2:55.21300m 3:31.15350m 4:06.38400m 4:40.67
5.David JENKINS18Kingsbury 4:44.81  413 
 50m 31.22100m 1:06.29150m 1:42.54200m 2:19.79250m 2:56.63300m 3:33.89350m 4:09.96400m 4:44.81
6.Connell PARKER15Leamington 4:48.29  399 
 50m 31.51100m 1:06.53150m 1:42.83200m 2:19.26250m 2:56.25300m 3:33.66350m 4:11.45400m 4:48.29
7.Sebastian HOPPER17Strat Sharks 4:51.24  387 
 50m 31.56100m 1:07.51150m 1:44.19200m 2:22.23250m 2:59.79300m 3:37.27350m 4:15.20400m 4:51.24
8.Thomas LONGSHAW16Kingsbury 4:56.40  367 
 50m 33.34100m 1:10.13150m 1:48.70200m 2:26.56250m 3:03.94300m 3:43.07350m 4:20.56400m 4:56.40

UP