Boys 10 Yrs/Over 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Corey SMITH10Kingsbury 45.59  169 
2.Caleb CHITTEM10Nuneaton 45.76  168 
3.Charlie MACKENZIE10Leamington 48.41  141 
4.Joseph FRANKLIN10Blythe Barra 48.85  138 
5.Thomas DILLEY10Leamington 51.28  119 
6.Connor SILVESTER10Strat Sharks 52.20  113 
7.William STAMP10Rugby 52.40  111 
8.Alfie JACKSON10Co Coventry 52.43  111 
9.Dominic SIMPSON10Nuneaton 54.09  101 
10.Edan FORBES10Strat Sharks 55.04  96 
11.James MCCLURE10Solihull 56.17  90 
12.Theo SKIRVIN10Strat Sharks 58.26  81 
13.Hayden NGHIEM10Co Coventry 1:01.40  69 
14.William PEGG10Kingsbury 1:04.32  60 
 Alfie HEBB10Rugby DQ SL 2L    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jason HERBERT11Leamington 43.29  198 
2.Joseph DEAVALL11Leamington 44.53  182 
3.Owen PERKINS11Co Coventry 45.96  165 
4.Oliver CROFTS11Leamington 47.68  148 
5.James ARMESON11Rugby 50.39  125 
6.Toby MARLOW11Rugby 52.40  111 
7.Stephen MURPHY11Kingsbury 52.51  111 
8.James KAHRMAN11Nuneaton 52.86  108 
9.Will GOODWIN11Co Coventry 54.34  100 
10.Alexander BARTLETT11Strat Sharks 55.44  94 
11.Xander WARD11Blythe Barra 56.27  90 
12.William HUGHES11Rugby 56.59  88 
13.Daniel ANDREWS11Co Coventry 56.90  87 
14.Conor WINTERS11Co Coventry 56.96  87 
15.Harry KELLY11Strat Sharks 57.34  85 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Josh GOLSBY-TAYLOR12Blythe Barra 42.43  210 
2.Matthew BEXSON12Strat Sharks 43.32  198 
3.Ben STEWART12Nuneaton 43.64  193 
4.Daniel JENKINS12Kingsbury 43.80  191 
5.Samuel MANSHIP12Leamington 44.53  182 
6.Euan MITCHELL12Co Coventry 44.77  179 
7.Matthew HARGREAVES12Kingsbury 45.03  176 
8.Tom TYLER12Rugby 45.13  175 
9.Tom LEE-BROWN12Leamington 47.19  153 
10.Kan IKEDA12Strat Sharks 48.40  141 
11.Lucas BRAIN12Leamington 49.04  136 
12.Daniel CANT12Solihull 49.07  136 
13.Aidan HOGAN12Solihull 51.90  115 
14.Jack KIRBY12Blythe Barra 52.22  113 
15.Rhys GREEN12Co Coventry 53.37  105 
16.Thomas FAIRCHILD12Co Coventry 53.73  103 
17.Thomas ANDREWS12Co Coventry 57.13  86 
 Brian MCSHARRY12Co Coventry DQ ST    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ryan GRIFFITHS13Co Coventry 38.46  282 
2.Simon DUFFY13Blythe Barra 39.41  263 
3.Hadden SMITH13Co Coventry 43.55  194 
4.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 43.95  189 
5.Callum ROGERS13Kingsbury 44.15  187 
6.Thomas VINCE13Nuneaton 45.72  168 
7.Joshua BRADNOCK13Co Coventry 45.93  166 
8.Lucas MORTON13Nuneaton 47.06  154 
9.Jack WILES13Co Coventry 47.10  154 
10.Cameron O'NEILL13Co Coventry 47.21  152 
11.Stanley BROCKLEBANK13Strat Sharks 50.05  128 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Nicholas EVANS14Strat Sharks 35.52  359 
2.Myles HARRIS14Blythe Barra 37.96  294 
3.Luke ANSPOKS14Rugby 38.92  273 
4.Toby LANGEVELD14Co Coventry 39.27  265 
5.Anthony NGHIEM14Co Coventry 39.69  257 
6.Ben JONES14Rugby 40.77  237 
7.Aaron KIRKALDY14Rugby 44.75  179 
8.Kai FARMER14Nuneaton 46.33  161 
9.Joseph SMITH14Co Coventry 46.43  160 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Benjamin BLACK15Rugby 33.72  419 
2.Lynden HOLTOM-STOTT16Nuneaton 35.11  371 
3.Matthew TONGUE17Kingsbury 35.13  371 
4.Harry SPALDING15Leamington 35.18  369 
5.Christian CLEMENTS17Strat Sharks 35.31  365 
6.Trevor CLARK62Leamington 38.63  279 
7.Felix GALLAGHER15Strat Sharks 38.95  272 
8.Abdur Rahim SHARIF15Solihull 40.03  250 
 Rihon SCULLION17Co Coventry DNC    
 Jake ASHFIELD15Strat Sharks DQ ST    

Disqualification Codes

UP