Boys 11 Yrs/Over 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Kaan TEMUGE-WINDER11Nuneaton 1:34.56  203 43.81
2.Joseph DEAVALL11Leamington 1:37.28  186 47.64
3.Aurelio LENCIONI11Solihull 1:41.25  165 48.43
4.Owen PERKINS11Co Coventry 1:44.53  150 49.16
5.Oliver CROFTS11Leamington 1:47.33  139 51.95
6.James ARMESON11Rugby 1:50.65  126 52.81
7.Alexander BOWLER-SMITH11Rugby 2:01.31  96 57.71
8.Harry KELLY11Strat Sharks 2:02.61  93 57.39
 Daniel ANDREWS11Co Coventry DNC     

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Josh GOLSBY-TAYLOR12Blythe Barra 1:34.63  202 45.62
2.Ben STEWART12Nuneaton 1:34.72  202 45.94
3.Matthew BEXSON12Strat Sharks 1:36.91  188 46.60
4.Matthew HARGREAVES12Kingsbury 1:37.68  184 47.50
5.Tom TYLER12Rugby 1:38.76  178 48.89
6.Tom LEE-BROWN12Leamington 1:42.98  157 47.45
7.Euan MITCHELL12Co Coventry 1:43.72  154 48.11
8.Aidan HOGAN12Solihull 1:47.84  137 51.66
9.Kyle OFFER12Co Coventry 1:49.63  130 52.19
10.Thomas FAIRCHILD12Co Coventry 1:57.67  105 55.62
 Thomas ANDREWS12Co Coventry DNC     
 Luie GILROY12Rugby DQ ST     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Thomas BEECH13Blythe Barra 1:23.03  300 37.96
2.Ryan GRIFFITHS13Co Coventry 1:23.53  295 39.62
3.Simon DUFFY13Blythe Barra 1:25.80  272 40.04
4.Hadden SMITH13Co Coventry 1:33.67  209 46.29
5.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 1:35.73  196 44.45
6.Thomas VINCE13Nuneaton 1:40.62  168 47.62
7.Callum ROGERS13Kingsbury 1:41.44  164 48.51
8.Joshua BRADNOCK13Co Coventry 1:41.61  163 47.55
9.Jack WILES13Co Coventry 1:44.60  150 49.98
10.Arjan SANDHU13Co Coventry 1:51.07  125 53.20
11.Stanley BROCKLEBANK13Strat Sharks 1:55.55  111 54.16

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Nicholas EVANS14Strat Sharks 1:19.50  342 37.43
2.Luke ANSPOKS14Rugby 1:22.03  311 38.18
3.Ben JONES14Rugby 1:27.32  258 41.55
4.Aaron KIRKALDY14Rugby 1:40.05  171 46.31

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Benjamin BLACK15Rugby 1:13.02  441 34.75
2.Owen LAWTON16Strat Sharks 1:13.79  428 34.50
3.Kieran SMITH18Co Coventry 1:14.90  409 35.51
4.Devesh CHOHAN24Rugby 1:17.04  376 34.89
5.Harry SPALDING15Leamington 1:17.31  372 36.26
6.Lynden HOLTOM-STOTT16Nuneaton 1:20.83  325 37.58
7.Felix GALLAGHER15Strat Sharks 1:25.62  273 40.60
8.Christopher MITCHELL16Solihull 1:25.67  273 39.04
9.Luke MONAGHAN16Blythe Barra 1:26.40  266 40.67
10.Abdur Rahim SHARIF15Solihull 1:28.22  250 41.00

UP