Boys 10 Yrs/Over 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Caleb CHITTEM10Nuneaton 3:33.68  179 48.511:43.252:39.57
2.Corey SMITH10Kingsbury 3:40.88  162 48.711:44.832:43.33
3.Henry DOGGETT10Strat Sharks 4:18.90  100 58.492:05.813:11.40
4.William BEARDMORE10Nuneaton 4:28.54  90 1:02.242:10.703:20.83
5.Remy MANN10Solihull 4:33.71  85 1:04.462:15.413:24.52

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph DEAVALL11Leamington 3:17.27  227 45.441:36.172:27.46
2.Jason HERBERT11Leamington 3:19.93  218 45.231:37.382:28.67
3.Aurelio LENCIONI11Solihull 3:31.00  186 48.191:43.602:38.85
4.William LUKE11Nuneaton 3:39.25  165 49.731:45.682:43.22
5.Oliver CROFTS11Leamington 3:43.66  156 52.071:48.762:47.27
6.James SELLEY11Leamington 3:56.19  132 50.771:51.072:54.59
7.James NASH11Strat Sharks 4:09.03  113 56.741:59.663:05.94
 Harry KELLY11Strat Sharks DQ T 5L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Luie GILROY12Rugby 3:07.08  267 42.451:29.752:18.37
2.Ben STEWART12Nuneaton 3:16.79  229 44.871:35.972:26.72
3.Matthew HARGREAVES12Kingsbury 3:19.30  220 46.281:38.262:30.08
4.Josh GOLSBY-TAYLOR12Blythe Barra 3:21.61  213 44.801:36.772:29.81
5.Thomas FAIRCHILD12Co Coventry 3:58.71  128 54.971:58.602:59.80

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ryan GRIFFITHS13Co Coventry 2:55.22  325 39.681:24.342:10.12
2.Simon DUFFY13Blythe Barra 2:59.79  300 39.631:25.612:13.69
3.Hadden SMITH13Co Coventry 3:15.21  235 44.701:34.562:24.91
4.Callum ROGERS13Kingsbury 3:23.76  206 45.451:39.232:31.99
5.Lucas MORTON13Nuneaton 3:24.52  204 47.941:38.992:32.03
6.Thomas VINCE13Nuneaton 3:27.19  196 47.171:40.122:34.31
 Thomas BEECH13Blythe Barra DQ T 6L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Nicholas EVANS14Strat Sharks 2:47.95  369 37.691:20.272:03.79
2.Thomas STRACHAN14Co Coventry 2:51.28  348 38.351:22.412:07.14
3.Myles HARRIS14Blythe Barra 3:04.97  276 40.581:27.432:16.51
4.Ben JONES14Rugby 3:05.22  275 41.821:29.062:17.55
5.Toby LANGEVELD14Co Coventry 3:06.89  267 41.981:28.722:18.16
6.Aaron KIRKALDY14Rugby 3:24.27  205 45.741:38.622:31.97
7.Luke SMITH14Strat Sharks 4:28.44  90 ---

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kieran SMITH18Co Coventry 2:37.82  444 35.691:15.841:56.62
2.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 2:40.84  420 36.411:16.711:58.74
3.Luke TIMBRELL17Co Coventry 2:47.75  370 36.661:18.462:02.80
4.Harry SPALDING15Leamington 2:51.92  344 36.781:20.162:05.92
5.Samuel MCLOUGHLIN15Blythe Barra 2:56.89  315 39.351:25.312:11.75
6.Lynden HOLTOM-STOTT16Nuneaton 2:58.35  308 37.771:22.312:09.83
7.Christopher MITCHELL16Solihull 3:03.24  284 39.651:25.272:13.59

UP