Boys 10 Yrs/Over 100m Backstroke - Heats

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Caleb CHITTEM10Nuneaton 1:23.02  204 40.69
2.William BEARDMORE10Nuneaton 1:25.62  186 41.11
3.George GLOSTER10Leamington 1:26.01  184 41.98
4.Alexander VEGA FLORES10Nuneaton 1:26.14  183 42.05
5.Charlie MACKENZIE10Leamington 1:30.63  157 43.70
6.Isaac MORISON10Leamington 1:30.80  156 43.28
7.Alfie JACKSON10Co Coventry 1:33.73  142 45.21
8.Alfie HEBB10Rugby 1:36.50  130 48.05
9.Kieran JARVIS10Rugby 1:36.99  128 46.97
10.Harry ROBINSON10Nuneaton 1:37.86  125 46.65
11.Owen BICKNELL10Leamington 1:41.23  112 48.89
 Thomas DILLEY10Leamington DQ T 2L     

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Aurelio LENCIONI11Solihull 1:22.58  208 41.27
2.Joseph DEAVALL11Leamington 1:24.58  193 40.95
3.Owen SCARBOROUGH11Kingsbury 1:29.85  161 43.35
4.Jamie MITCHELL11Co Coventry 1:29.97  160 44.69
5.Owen PERKINS11Solihull 1:29.98  160 42.52
6.Reece HARVEY11Solihull 1:30.63  157 44.93
7.Oliver CROFTS11Leamington 1:32.68  147 45.80
8.James SELLEY11Leamington 1:32.90  146 44.67
9.Daniel ANDREWS11Co Coventry 1:35.57  134 47.52
10.Conor WINTERS11Co Coventry 1:39.86  117 49.19
 Jake SMITH11Rugby DNC     
 William LUKE11Nuneaton DQ T 2L     

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Samuel MANSHIP12Leamington 1:14.52  283 36.46
2.Tom LEE-BROWN12Leamington 1:17.36  253 37.50
3.Finlay MONAGHAN12Nuneaton 1:18.42  243 37.85
4.Louis MCAULIFFE12Leamington 1:19.89  229 38.11
5.Jack LYNCH12Nuneaton 1:20.32  226 38.61
6.Joshua GOLSBY-TAYLOR12Blythe Barra 1:20.40  225 38.83
7.Zane VENN-MORTON12Co Coventry 1:25.10  190 41.81
8.Mackenzie PATCHETT-SMY12Rugby 1:25.42  188 41.32
9.Daniel CANT12Solihull 1:27.96  172 42.64
10.Thomas CHESTERS12Kingsbury 1:31.95  150 -
11.Thomas ANDREWS12Co Coventry 1:38.02  124 47.66
 Maksims FOMINS12Co Coventry DNC     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Daniel CAREY13Rugby 1:12.23  311 35.37
2.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 1:12.27  310 34.51
3.Thomas VINCE13Nuneaton 1:12.36  309 35.37
4.Tommy SMITH13Co Coventry 1:12.77  304 35.26
5.Samuel ASTILL13Co Coventry 1:13.10  300 35.55
6.Lucas MORTON13Nuneaton 1:17.53  251 37.86
7.James CARSON13Blythe Barra 1:18.01  246 38.30
8.Joshua BRADNOCK13Co Coventry 1:21.97  212 40.46
9.Jacob TIPPETTS13Co Coventry 1:29.07  165 42.93
10.Jack WILES13Co Coventry 1:31.89  151 43.49
11.Arjan SANDHU13Co Coventry 1:39.83  117 49.30
 Toby RIGG13Rugby DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Tom MITCHELL14Co Coventry 1:03.84  450 30.73
2.Ronnie HARVEY14Co Coventry 1:07.07  388 31.53
3.Toby LANGEVELD14Co Coventry 1:18.80  239 37.81
4.Jacob WOOLLEY14Nuneaton 1:23.21  203 40.87

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Daniel MOORE18Co Coventry 59.44  558 28.78
2.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 1:04.04  446 30.67
3.Jamie BLACK18Nuneaton 1:05.25  421 33.12
4.Bradley MCLEAVY16Co Coventry 1:05.29  421 31.96
5.Lynden HOLTOM-STOTT16Nuneaton 1:05.33  420 32.38
6.Matthew WILKINSON15Blythe Barra 1:10.43  335 33.75
7.David BROADBENT18Nuneaton 1:12.88  302 33.89
8.Joshua FAIRCHILD18Co Coventry 1:19.02  237 39.09

UP