Boys 10 Yrs/Over 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexander VEGA FLORES10Nuneaton 2:56.28  218 42.621:27.442:12.49
2.Caleb CHITTEM10Nuneaton 2:58.38  210 43.271:28.782:14.66
3.George GLOSTER10Leamington 3:00.58  202 42.021:28.932:15.93
4.William BEARDMORE10Nuneaton 3:03.74  192 43.271:30.922:19.37
5.Joseph FRANKLIN10Blythe Barra 3:05.37  187 44.801:33.052:21.50
6.Isaac MORISON10Leamington 3:16.91  156 46.211:37.092:29.11
7.Kieran JARVIS10Rugby 3:32.49  124 52.001:46.822:41.91
8.William PEGG10Kingsbury 3:49.04  99 52.091:52.542:52.17
 Alfie HEBB10Rugby DQ FI       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jason HERBERT11Leamington 2:50.29  241 41.751:25.592:09.07
2.Aurelio LENCIONI11Solihull 2:55.09  222 42.751:27.562:12.24
3.Joseph DEAVALL11Leamington 2:57.28  214 42.741:27.392:13.08
4.William LUKE11Nuneaton 3:03.25  194 43.521:30.372:17.91
5.Joshua ATKINS11Nuneaton 3:09.97  174 46.301:33.422:24.33
6.Jamie MITCHELL11Co Coventry 3:10.06  174 44.911:33.482:22.44
7.Owen SCARBOROUGH11Kingsbury 3:12.72  166 44.561:34.432:24.60
8.James KAHRMAN11Nuneaton 3:19.66  150 49.671:39.792:30.32
 Oliver CROFTS11Leamington DQ T 6L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Luie GILROY12Co Coventry 2:38.73  298 38.731:19.481:59.17
2.Tom LEE-BROWN12Leamington 2:47.84  252 39.111:23.042:06.63
3.Zane VENN-MORTON12Co Coventry 3:00.90  201 43.651:28.992:15.73
4.Mackenzie PATCHETT-SMY12Rugby 3:05.80  186 44.971:33.682:22.25
5.Thomas CHESTERS12Kingsbury 3:21.86  145 46.461:38.982:33.16
 Maksims FOMINS12Co Coventry DNC       
 Kyle OFFER12Co Coventry DNC       
 Louis MCAULIFFE12Leamington DNC       
 Ben STEWART12Nuneaton DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 2:33.39  331 34.561:12.761:53.16
2.James CARSON13Blythe Barra 2:51.60  236 40.401:24.712:09.96
 Toby RIGG13Rugby DNC       
 Lucas MORTON13Nuneaton DQ ST       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Tom MITCHELL14Co Coventry 2:18.56  449 32.781:08.261:44.39
2.Toby LANGEVELD14Co Coventry 2:53.10  230 40.091:24.462:09.24

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel MOORE18Co Coventry 2:11.96  519 30.011:03.151:37.62
2.Jamie BLACK18Nuneaton 2:16.06  474 32.561:07.601:42.44
3.Harry PUFFETT16Nuneaton 2:16.69  467 31.781:06.341:41.79
4.Thomas PARKER17Rugby 2:17.64  458 32.141:06.621:42.24
5.Bradley MCLEAVY16Co Coventry 2:18.39  450 32.461:08.241:44.29
6.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 2:22.72  410 33.341:08.931:46.09
7.David BROADBENT18Nuneaton 2:31.70  342 33.571:11.361:52.37
8.Oliver ROONEY15Solihull 2:38.15  302 36.591:16.851:57.87

UP