Boys 10 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Caleb CHITTEM10Nuneaton 2:59.35  228 40.571:27.422:19.34
2.Alexander VEGA FLORES10Nuneaton 3:10.42  190 44.051:29.192:28.98
3.Charlie MACKENZIE10Leamington 3:13.53  181 45.331:33.472:29.05
4.Harry ROBINSON10Nuneaton 3:27.91  146 46.061:39.932:42.83
5.Alfie HEBB10Rugby 3:28.07  146 50.511:42.302:41.78
6.Caden HUGHES10Kingsbury 3:28.79  144 50.531:44.482:42.89
7.Isaac MORISON10Leamington 3:42.51  119 51.491:46.542:56.09
 Dominic SIMPSON10Nuneaton DQ ST       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jason HERBERT11Leamington 2:51.28  262 37.381:22.552:13.39
2.Aurelio LENCIONI11Solihull 2:57.50  235 40.931:25.492:18.72
3.Joseph DEAVALL11Leamington 2:58.34  232 40.551:25.552:17.24
4.William LUKE11Nuneaton 3:01.52  220 39.131:25.502:19.63
5.Owen PERKINS11Solihull 3:10.14  191 43.611:32.552:28.82
6.Jamie MITCHELL11Co Coventry 3:10.79  189 39.841:27.952:27.43
7.Will GOODWIN11Co Coventry 3:31.69  138 50.641:44.702:46.08
8.Daniel ANDREWS11Co Coventry 3:39.62  124 55.751:50.892:52.81
 Xander WARD11Blythe Barra DNC       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.George SMITH12Leamington 2:34.97  354 35.881:15.661:58.89
2.Niall CONNELL12Co Coventry 2:38.57  330 34.891:15.462:03.53
3.Luie GILROY12Co Coventry 2:42.11  309 38.321:20.312:06.41
4.Samuel MANSHIP12Leamington 2:46.84  283 35.811:19.512:10.51
5.Jack KIRBY12Blythe Barra 2:59.88  226 39.251:25.312:20.71
6.Tom LEE-BROWN12Leamington 2:59.90  226 41.431:26.182:19.79
7.Zane VENN-MORTON12Co Coventry 3:00.09  225 41.131:28.292:21.88
8.Mackenzie PATCHETT-SMY12Rugby 3:12.73  184 42.771:30.912:31.55
9.Aidan HOGAN12Solihull 3:17.22  171 45.541:36.032:33.99
10.Harry WITT12Co Coventry 3:18.84  167 45.521:38.562:38.73

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Tommy SMITH13Co Coventry 2:29.94  390 31.751:11.031:56.38
2.Ryan GRIFFITHS13Co Coventry 2:33.96  361 33.011:14.061:58.05
3.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 2:39.65  323 36.231:15.052:03.35
4.Thomas BEECH13Blythe Barra 2:39.79  322 35.321:17.812:03.76
5.Hadden SMITH13Co Coventry 2:52.81  255 41.341:25.912:13.96
6.James CARSON13Blythe Barra 2:53.44  252 38.511:22.572:16.33
7.Joshua BRADNOCK13Co Coventry 3:01.17  221 43.151:28.002:20.16
8.Jacob TIPPETTS13Co Coventry 3:13.62  181 46.341:32.982:33.52
 Zack KEAVNEY13Blythe Barra DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Tom MITCHELL14Co Coventry 2:26.70  417 32.161:08.201:52.93
2.Ben JONES14Rugby 2:37.10  339 36.081:15.862:01.43
3.Myles HARRIS14Blythe Barra 2:41.42  313 35.331:17.822:06.32
4.Toby LANGEVELD14Co Coventry 2:51.92  259 37.841:22.462:11.35

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel MOORE18Co Coventry 2:15.22  532 28.471:02.441:43.57
2.David BROADBENT18Nuneaton 2:16.26  520 28.631:06.901:45.41
3.Jamie BLACK18Nuneaton 2:16.31  520 28.241:03.021:46.12
4.Bradley MCLEAVY16Co Coventry 2:20.58  474 29.791:06.051:48.59
5.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 2:24.88  433 31.851:08.711:51.56
6.Luke TIMBRELL17Co Coventry 2:27.86  407 32.191:10.951:54.31
7.Benjamin DAVIS16Solihull 2:27.98  406 32.161:10.311:54.71
8.Lynden HOLTOM-STOTT16Nuneaton 2:33.98  360 30.781:08.121:55.57
9.Harry SPALDING15Leamington 2:36.54  343 33.031:14.071:59.21
10.Oliver ROONEY15Solihull 2:39.13  326 35.181:16.012:02.77

UP