Boys 10 Yrs/Over 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexander VEGA FLORES10Nuneaton 2:43.83  223 37.391:19.292:01.64
2.Alfie JACKSON10Co Coventry 2:56.34  178 40.251:25.282:12.32
3.Harry ROBINSON10Nuneaton 2:58.66  172 39.871:25.882:12.51
4.Thomas DILLEY10Leamington 2:59.67  169 39.671:26.032:14.45
5.Kieran JARVIS10Rugby 3:11.23  140 45.391:33.952:23.37
 James MCCLURE10Solihull DNC       
 Owen BICKNELL10Leamington DNC       
 Jake JOWETT10Nuneaton DQ T 2L       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Aurelio LENCIONI11Solihull 2:33.69  270 35.761:15.331:55.18
2.William LUKE11Nuneaton 2:44.71  219 38.391:20.952:03.66
3.Evan MCWHIRTER11Co Coventry 2:45.85  215 35.761:16.781:59.72
4.Owen PERKINS11Solihull 2:53.00  189 38.961:25.902:13.26
5.Reece HARVEY11Solihull 2:54.69  184 41.191:26.792:11.89
6.Daniel ANDREWS11Co Coventry 3:00.19  167 41.731:28.642:14.94
 Lukas WHALEY11Blythe Barra DNC       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Luie GILROY12Co Coventry 2:16.58  385 31.701:06.231:41.38
2.Niall CONNELL12Co Coventry 2:20.49  353 32.101:08.401:45.64
3.Samuel MANSHIP12Leamington 2:20.93  350 31.811:07.501:44.44
4.Jack LYNCH12Nuneaton 2:31.01  284 33.991:12.471:52.76
5.Harry WITT12Co Coventry 2:49.35  202 38.421:21.972:06.31
6.Mackenzie PATCHETT-SMY12Rugby 2:50.87  196 38.761:23.802:08.88
7.Daniel CANT12Solihull 2:50.92  196 37.361:21.362:06.94
8.Kyle OFFER12Co Coventry 2:51.99  192 38.101:22.882:09.42
9.Thomas ANDREWS12Co Coventry 3:12.07  138 43.621:32.992:23.40
10.Thomas CHESTERS12Kingsbury 3:13.41  135 41.371:31.942:23.32
11.Thomas FAIRCHILD12Co Coventry 3:19.78  123 44.571:35.362:29.79
 Maksims FOMINS12Co Coventry DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Tommy SMITH13Co Coventry 2:12.07  425 29.611:02.921:37.94
2.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 2:20.90  350 31.671:07.221:44.56
3.Ryan GRIFFITHS13Co Coventry 2:26.82  310 33.141:10.451:49.62
4.Hadden SMITH13Co Coventry 2:31.90  279 35.221:14.381:53.91
5.Callum ROGERS13Nuneaton 2:32.42  277 34.581:13.971:54.25
6.Joshua BRADNOCK13Co Coventry 2:40.45  237 36.261:17.702:00.04
7.Jacob TIPPETTS13Co Coventry 2:43.69  223 36.101:19.042:02.37
8.Jack WILES13Co Coventry 2:48.09  206 37.971:21.002:05.84

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Tom MITCHELL14Co Coventry 2:09.18  455 29.631:02.621:36.28
2.Ronnie HARVEY14Co Coventry 2:10.16  444 28.941:00.881:35.31
3.Ben JONES14Rugby 2:18.26  371 31.721:07.011:43.15
4.Aaron KIRKALDY14Rugby 2:35.40  261 33.931:13.591:55.48

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.David BROADBENT18Nuneaton 1:59.63  573 27.0657.601:28.61
2.Richard ALBRIGHTON18Co Coventry 2:02.00  540 28.4459.751:31.29
3.Jamie BLACK18Nuneaton 2:02.19  537 28.561:00.591:31.76
4.Thomas SMITH15Nuneaton 2:02.87  528 28.6159.861:31.82
5.Callum MITCHELL15Blythe Barra 2:08.55  461 28.331:00.661:34.80
6.Leonids SARIGINS15Blythe Barra 2:16.48  385 29.771:03.471:39.91
7.Joshua FAIRCHILD18Co Coventry 2:22.73  337 33.681:10.401:47.54
 Bradley MCLEAVY16Co Coventry DNC       

UP