Boys 10 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Caleb CHITTEM10Nuneaton 5:35.77  252 
 50m 36.27100m 1:17.93150m 2:00.34200m 2:43.19250m 3:26.79300m 4:10.53350m 4:53.63400m 5:35.77
2.Alexander VEGA FLORES10Nuneaton 5:40.25  242 
 50m 39.75100m 1:23.92150m 2:08.26200m 2:52.05250m 3:35.27300m 4:18.01350m 5:00.61400m 5:40.25
3.Harry ROBINSON10Nuneaton 6:21.19  172 
 50m 41.06100m 1:27.53150m 2:16.86200m 3:06.74250m 3:56.91300m 4:47.17350m 5:36.87400m 6:21.19

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jason HERBERT11Leamington 5:20.04  291 
 50m 36.64100m 1:17.56150m 1:58.78200m 2:39.28250m 3:19.96300m 4:00.40350m 4:40.99400m 5:20.04
2.William LUKE11Nuneaton 5:48.89  225 
 50m 39.49100m 1:23.22150m 2:07.51200m 2:51.97250m 3:36.11300m 4:20.47350m 5:05.42400m 5:48.89
3.Daniel ANDREWS11Co Coventry 6:20.62  173 
 50m 44.72100m 1:32.77150m 2:21.93200m 3:11.05250m 4:00.68300m 4:49.03350m 5:36.98400m 6:20.62

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Zane VENN-MORTON12Co Coventry 5:40.20  242 
 50m 37.83100m 1:22.43150m 2:07.09200m 2:51.17250m 3:35.21300m 4:18.35350m 5:01.69400m 5:40.20
2.Mackenzie PATCHETT-SMY12Rugby 5:55.33  213 
 50m 39.46100m 1:24.62150m 2:10.10200m 2:55.59250m 3:41.67300m 4:25.83350m 5:11.10400m 5:55.33
3.Harry WITT12Co Coventry 6:02.15  201 
 50m 38.97100m 1:24.70150m 2:11.88200m 2:59.13250m 4:33.37300m 5:20.40350m 6:02.15400m 6:02.15

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 5:07.65  328 
 50m 33.40100m 1:11.09150m 1:49.95200m 2:29.03250m 3:08.78300m 3:49.23350m 4:29.39400m 5:07.65
2.Callum ROGERS13Nuneaton 5:16.95  300 
 50m 34.54100m 1:15.00150m 1:56.37200m 2:38.11250m 3:18.45300m 4:00.02350m 4:39.48400m 5:16.95
3.Thomas VINCE13Nuneaton 5:24.63  279 
 50m 33.10100m 1:12.44150m 1:53.12200m 2:34.84250m 3:17.03300m 3:59.86350m 4:43.07400m 5:24.63
4.Hadden SMITH13Co Coventry 5:29.11  268 
 50m 36.91100m 1:17.90150m 1:58.91200m 2:41.51250m 3:23.30300m 4:05.36350m 4:47.50400m 5:29.11

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Tom MITCHELL14Co Coventry 4:32.33  473 
 50m 30.18100m 1:04.36150m 1:39.34200m 2:14.22250m 2:49.22300m 3:24.30350m 3:58.82400m 4:32.33
2.Ben JONES14Rugby 4:51.54  385 
 50m 33.37100m 1:10.03150m 1:46.86200m 2:23.96250m 3:01.21300m 3:38.58350m 4:15.63400m 4:51.54

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.David BROADBENT18Nuneaton 4:15.35  574 
 50m 28.75100m 1:00.45150m 1:33.11200m 2:06.66250m 2:39.63300m 3:12.90350m 3:45.81400m 4:15.35
2.Richard ALBRIGHTON18Co Coventry 4:15.86  570 
 50m 28.56100m 1:00.18150m 1:32.88200m 2:06.45250m 2:38.80300m 3:11.79350m 3:45.19400m 4:15.86
3.Thomas SMITH15Nuneaton 4:34.35  463 
 50m 29.90100m 1:03.36150m 1:37.95200m 2:13.29250m 2:48.84300m 3:24.09350m 3:59.60400m 4:34.35
4.Edward JOLLY15Leamington 4:44.47  415 
 50m 31.44100m 1:06.41150m 1:42.55200m 2:18.69250m 2:55.26300m 3:31.76350m 4:08.29400m 4:44.47
5.Joshua FAIRCHILD18Co Coventry 5:04.82  337 
 50m 34.06100m 1:12.05150m 1:51.50200m 2:30.81250m 3:10.65300m 3:49.69350m 4:28.03400m 5:04.82

UP