Boys 10 Yrs/Over 50m Breaststroke - Heats

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Caleb CHITTEM10Nuneaton 44.31  185 
2.George GLOSTER10Leamington 45.68  168 
3.Corey SMITH10Kingsbury 45.69  168 
4.Joseph FRANKLIN10Blythe Barra 46.36  161 
5.Charlie MACKENZIE10Leamington 47.81  147 
6.James BAYNHAM10Blythe Barra 49.69  131 
7.Thomas DILLEY10Leamington 50.44  125 
8.William STAMP10Rugby 50.91  122 
9.Alfie JACKSON10Co Coventry 51.07  120 
10.Dominic SIMPSON10Nuneaton 51.16  120 
11.Kai TURNER10Blythe Barra 51.85  115 
12.Owen BICKNELL10Leamington 53.01  108 
13.Alfie HEBB10Rugby 54.21  101 
14.James MCCLURE10Solihull 55.06  96 
15.William PEGG10Kingsbury 57.36  85 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Kaan TEMUGE-WINDER11Nuneaton 41.43  226 
2.Lukas WHALEY11Blythe Barra 45.59  169 
3.Owen PERKINS11Solihull 46.19  163 
4.Oliver CROFTS11Leamington 47.58  149 
5.Toby MARLOW11Rugby 47.88  146 
6.James SELLEY11Leamington 48.07  144 
7.Jamie MITCHELL11Co Coventry 48.75  138 
8.Sam ARCHER11Leamington 50.04  128 
9.James ARMESON11Rugby 50.25  126 
10.Joshua ATKINS11Nuneaton 50.96  121 
11.Conor WINTERS11Co Coventry 52.02  114 
12.Will GOODWIN11Co Coventry 52.45  111 
13.Harrison JAMES11Blythe Barra 53.94  102 
 Henry BLINKO11Kingsbury DQ SL    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Luie GILROY12Co Coventry 36.47  331 
2.Ollie HURST12Co Coventry 43.35  197 
3.Tom LEE-BROWN12Leamington 44.15  187 
3.Ben STEWART12Nuneaton 44.15  187 
5.Zane VENN-MORTON12Co Coventry 45.89  166 
6.Jack KIRBY12Blythe Barra 46.44  160 
7.Lucas BRAIN12Leamington 46.69  158 
8.Mason BARNES12Nuneaton 50.29  126 
9.Thomas FAIRCHILD12Co Coventry 51.17  120 
 Thomas CHESTERS12Kingsbury DQ SA 1L    
 Kyle OFFER12Co Coventry DQ ST    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Tommy SMITH13Co Coventry 35.44  361 
2.Thomas BEECH13Blythe Barra 36.86  321 
3.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 39.89  253 
4.Thomas VINCE13Nuneaton 41.36  227 
5.Callum ROGERS13Nuneaton 41.62  223 
6.Hadden SMITH13Co Coventry 41.92  218 
7.James CARSON13Blythe Barra 43.87  190 
8.Joshua BRADNOCK13Co Coventry 44.19  186 
9.Arjan SANDHU13Co Coventry 48.95  137 
 Toby RIGG13Rugby DNC    
 Leon CAROLAN13Kingsbury DQ ST    
 Lucas MORTON13Nuneaton DQ ST    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Myles HARRIS14Blythe Barra 36.56  329 
2.Ben JONES14Rugby 37.57  303 
3.Toby LANGEVELD14Co Coventry 37.93  295 
4.Luke ANSPOKS14Rugby 38.48  282 
5.Jacob WOOLLEY14Nuneaton 43.53  195 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jack MOULTON18Nuneaton 33.22  439 
2.Luke TIMBRELL17Co Coventry 33.33  434 
3.Devesh CHOHAN24Rugby 33.47  429 
4.Harry SPALDING15Leamington 34.12  405 
5.Lynden HOLTOM-STOTT16Nuneaton 35.45  361 
6.Samuel MCLOUGHLIN15Blythe Barra 35.68  354 
7.Benjamin DAVIS16Solihull 36.49  331 
8.Edward JOLLY15Leamington 37.61  302 
9.Harry PUFFETT16Nuneaton 37.83  297 
10.Oliver ROONEY15Solihull 38.13  290 
11.Joshua FAIRCHILD18Co Coventry 38.89  273 

UP