Boys 10 Yrs/Over 100m Breaststroke - Heats

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Caleb CHITTEM10Nuneaton 1:36.04  194 44.41
2.Caden HUGHES10Kingsbury 1:43.68  154 50.14
3.William STAMP10Rugby 1:50.66  126 51.74
4.Harry ROBINSON10Nuneaton 1:53.14  118 53.24
5.Isaac MORISON10Leamington 1:57.49  106 54.65
 Dominic SIMPSON10Nuneaton DNC     
 Charlie MACKENZIE10Leamington DQ T 3L     

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Kaan TEMUGE-WINDER11Nuneaton 1:35.27  198 43.24
2.Joseph DEAVALL11Leamington 1:35.46  197 46.61
3.Aurelio LENCIONI11Solihull 1:40.35  170 47.96
4.Owen PERKINS11Solihull 1:42.65  158 47.68
5.James ARMESON11Rugby 1:47.87  137 51.73
6.Toby MARLOW11Rugby 1:48.21  135 50.86
7.James SELLEY11Leamington 1:49.55  130 51.85
8.Daniel ANDREWS11Co Coventry 1:54.87  113 55.52
 Xander WARD11Blythe Barra DNC     

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.George SMITH12Leamington 1:17.42  370 36.15
2.Luie GILROY12Co Coventry 1:25.76  272 41.08
3.Niall CONNELL12Co Coventry 1:25.90  271 41.36
4.Samuel MANSHIP12Leamington 1:33.08  213 43.82
5.Tom LEE-BROWN12Leamington 1:38.08  182 46.22
6.Aidan HOGAN12Solihull 1:45.93  144 51.06
7.Thomas CHESTERS12Kingsbury 1:46.20  143 49.00
8.Thomas FAIRCHILD12Co Coventry 1:53.36  118 55.20

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Thomas BEECH13Blythe Barra 1:18.25  358 36.36
2.Tommy SMITH13Co Coventry 1:19.01  348 36.90
3.Ryan GRIFFITHS13Co Coventry 1:19.39  343 38.24
4.Hadden SMITH13Co Coventry 1:29.73  238 43.07
5.Alexandru ISTRATE13Nuneaton 1:30.53  231 42.50
6.Callum ROGERS13Nuneaton 1:33.55  210 43.77
7.Joshua BRADNOCK13Co Coventry 1:34.77  202 44.49
8.James CARSON13Blythe Barra 1:36.16  193 45.23
9.Ross DILLON13Kingsbury 1:37.58  185 46.39
10.Arjan SANDHU13Co Coventry 1:42.42  160 48.29
 Leon CAROLAN13Kingsbury DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Ben JONES14Rugby 1:20.87  325 38.95
2.Toby LANGEVELD14Co Coventry 1:25.61  274 40.13
3.Aaron KIRKALDY14Rugby 1:32.74  215 42.57

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Thomas PARKER17Rugby 1:10.49  490 33.55
2.David BROADBENT18Nuneaton 1:13.49  433 34.37
3.Luke TIMBRELL17Co Coventry 1:14.86  409 35.17
4.Bradley MCLEAVY16Co Coventry 1:15.64  397 35.46
5.Harry SPALDING15Leamington 1:16.71  380 35.46
6.Devesh CHOHAN24Rugby 1:18.13  360 36.23
7.Benjamin DAVIS16Solihull 1:20.31  332 38.34
8.Edward JOLLY15Leamington 1:21.59  316 38.69
9.Oliver ROONEY15Solihull 1:23.31  297 38.55
10.Joshua FAIRCHILD18Co Coventry 1:29.53  239 42.59

UP