Boys 10 Yrs/Over 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Caleb CHITTEM10Nuneaton 3:25.39  201 45.941:38.362:32.24
2.Charlie MACKENZIE10Leamington 3:35.03  175 49.711:44.642:40.14
3.Corey SMITH10Kingsbury 3:35.55  174 50.301:46.492:42.32
4.Joseph FRANKLIN10Blythe Barra 3:40.07  164 49.481:47.112:45.28
5.William STAMP10Rugby 3:56.39  132 52.951:54.512:56.82
6.Dominic SIMPSON10Nuneaton 3:57.83  130 54.091:57.443:00.81
7.James BAYNHAM10Blythe Barra 3:58.63  128 54.031:54.782:57.98
8.Owen BICKNELL10Leamington 4:00.08  126 54.751:57.122:59.64

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph DEAVALL11Leamington 3:13.70  240 44.501:33.932:24.23
2.Jason HERBERT11Leamington 3:21.06  215 45.671:37.482:28.93
3.Lukas WHALEY11Blythe Barra 3:34.76  176 48.841:44.692:40.05
4.William LUKE11Nuneaton 3:35.15  175 48.811:44.862:40.48
5.Owen PERKINS11Solihull 3:36.31  172 49.261:44.932:41.22
6.Oliver CROFTS11Leamington 3:39.18  166 51.061:46.922:43.52
7.Jamie MITCHELL11Co Coventry 3:44.31  154 50.581:48.282:46.75
8.James SELLEY11Leamington 3:49.54  144 51.171:51.282:51.51
9.Toby MARLOW11Rugby 3:55.18  134 53.341:52.982:54.71
10.William GOODWIN11Co Coventry 3:56.76  131 54.101:55.232:56.86
11.Conor WINTERS11Co Coventry 4:02.84  122 54.751:58.333:00.42

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.George SMITH12Leamington 2:47.57  371 37.291:19.452:03.19
2.Luie GILROY12Co Coventry 2:58.76  306 39.941:25.332:12.15
3.Niall CONNELL12Co Coventry 2:59.83  300 40.781:27.482:13.70
4.Ben STEWART12Nuneaton 3:18.02  225 44.681:35.062:27.38
5.Ollie HURST12Co Coventry 3:22.15  211 45.251:37.512:30.40
6.Thomas FAIRCHILD12Co Coventry 3:58.28  129 55.411:57.653:00.54
 Zane VENN-MORTON12Co Coventry DQ T 6L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ryan GRIFFITHS13Co Coventry 2:47.27  373 38.031:21.202:05.00
2.Thomas BEECH13Blythe Barra 2:51.17  348 37.161:20.892:06.08
3.Hadden SMITH13Co Coventry 3:07.49  265 43.781:30.862:20.23
4.Callum ROGERS13Nuneaton 3:18.05  225 44.611:35.892:28.00
5.Arjan SANDHU13Co Coventry 3:44.71  154 50.921:49.642:48.74

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ben JONES14Rugby 2:54.10  331 39.901:24.712:09.93
2.Myles HARRIS14Blythe Barra 2:59.02  304 39.141:25.132:13.18
3.Toby LANGEVELD14Co Coventry 3:05.02  276 40.451:27.842:16.68

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.David BROADBENT18Nuneaton 2:29.51  523 32.311:09.661:49.43
2.Thomas PARKER17Rugby 2:33.90  479 33.381:12.011:52.50
3.Harry SPALDING15Leamington 2:46.28  380 36.501:19.172:03.08
4.Benjamin DAVIS16Solihull 2:51.84  344 38.011:21.662:06.55
5.Samuel MCLOUGHLIN15Blythe Barra 2:54.36  329 37.941:21.982:08.11
 Oliver ROONEY15Solihull DQ T 7L       

Disqualification Codes

UP