Boys 10 Yrs/Over 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Louka Bramwell10Solihull 39.85  163 
2.Charlie Rounce10Leamington 39.95  162 
3.Sam Kelly10Solihull 42.62  133 
4.Axel Martin10Leamington 43.74  123 
5.Max Smith10Co Coventry 46.64  102 
6.Alex Fryer10Blythe Barra 46.91  100 
7.Oliver Haywood10Blythe Barra 49.63  84 
8.Thomas Miller10Blythe Barra 51.24  77 
9.Lucas Wild10Rugby 53.58  67 
10.Sonny Butcher10Blythe Barra 58.93  50 
 Aman Sandhu10Co Coventry DQ SA 2L    
 Oliver Rossier10Strat Sharks DQ SA 2L    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James McClure11Solihull 38.44  182 
2.Charlie Mackenzie11Leamington 38.75  178 
3.Dominic Simpson11Nuneaton 39.92  162 
4.Hayden Nghiem11Co Coventry 40.57  155 
5.William Beardmore11Nuneaton 40.70  153 
6.Alfie Hebb11Rugby 45.81  107 
7.Gabriel Gaiser11Strat Sharks 49.39  85 
8.William Stamp11Rugby 50.27  81 
9.Edan Forbes11Strat Sharks 51.91  74 
10.Jack Wood11Strat Sharks 52.10  73 
 Freddie Wood11Nuneaton DNC    

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joseph Deavall12Leamington 35.81  225 
2.Joshua Atkins12Nuneaton 36.05  221 
3.James Selley12Leamington 39.32  170 
4.Owen Scarborough12Kingsbury 39.86  163 
5.Reece Harvey12Solihull 40.03  161 
6.Ben Aitchison12Rugby 42.36  136 
7.Alexander Bartlett12Strat Sharks 43.81  123 
8.Harrison James12Blythe Barra 44.85  114 
9.James Nash12Strat Sharks 48.89  88 
10.Jake Smith12Rugby 49.78  83 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Kyle Offer13Co Coventry 35.67  228 
2.Brian McSharry13Co Coventry 37.37  198 
3.Rhys Green13Co Coventry 39.15  172 
4.Tom Lee-Brown13Leamington 39.40  169 
5.Mason Barnes13Nuneaton 41.90  140 
6.Harry Witt13Co Coventry 42.00  139 
7.Thomas Chesters13Kingsbury 43.96  121 
 Jack Kirby13Blythe Barra DNC    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daniel Carey14Rugby 32.56  300 
2.Thomas Vince14Nuneaton 32.72  295 
3.Adam Kenworthy-Fahy14Rugby 33.19  283 
4.John Roberts14Kingsbury 33.63  272 
5.Toby Rigg14Rugby 35.56  230 
6.Callum Rogers14Nuneaton 35.81  225 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Luke Anspoks15Rugby 30.41  368 
2.Max Taylor15Rugby 32.35  306 
3.Toby Langeveld15Co Coventry 33.32  280 
4.Joshua Fairchild19Co Coventry 34.95  242 
5.Oliver Porter17Solihull 38.29  184 
 Joshua Smith15Co Coventry DNC    
 Adrian Kaczmarek16Rugby DQ FI    

Disqualification Codes

UP