Boys 10 Yrs/Over 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Sam Kelly10Solihull 41.73  150 
2.Max Smith10Co Coventry 41.92  148 
3.Louka Bramwell10Solihull 41.97  148 
4.Axel Martin10Leamington 44.23  126 
5.Jake Deaner10Leamington 44.54  124 
6.Joel Cunnigham10Co Coventry 44.85  121 
7.Ewan Timms10Co Coventry 45.17  119 
8.Logan-Hendrix Wilson-S10Rugby 46.42  109 
9.William Barnes10Strat Sharks 47.08  105 
10.Thomas Miller10Blythe Barra 47.33  103 
11.Henry Pick10Blythe Barra 47.71  101 
12.Patrick Die10Co Coventry 47.72  100 
13.Alex Fryer10Blythe Barra 48.14  98 
14.Braden Crabb10Nuneaton 48.17  98 
15.Harry Worrall10Blythe Barra 48.47  96 
16.Oliver Haywood10Blythe Barra 48.75  94 
17.Luc Valentine10Leamington 50.88  83 
18.Jay Waite10Co Coventry 52.56  75 
19.Musa Ahmed10Blythe Barra 52.93  73 
20.Aman Sandhu10Co Coventry 54.18  68 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alexander Vega Flores11Nuneaton 39.47  178 
2.Charlie Mackenzie11Leamington 39.94  172 
3.James McClure11Solihull 40.60  163 
4.Harry Robinson11Nuneaton 40.68  162 
5.Max Hitchman11Solihull 41.82  149 
6.Alfie Hebb11Rugby 43.29  135 
7.Mason Crabb11Nuneaton 43.56  132 
8.Kieran Jarvis11Rugby 43.80  130 
9.William Stamp11Rugby 44.66  123 
10.Dominic Simpson11Nuneaton 46.33  110 
11.Marcus Antrim11Blythe Barra 48.48  96 
12.Zain Bhatti11Co Coventry 51.87  78 
13.Robbie Douglas11Co Coventry 52.75  74 
 Connor Silvester11Strat Sharks DQ T 1L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jason Herbert12Leamington 35.11  253 
2.Owen Perkins12Solihull 39.14  182 
3.Oliver Crofts12Leamington 39.57  177 
4.Owen Scarborough12Kingsbury 39.99  171 
5.Ben Aitchison12Rugby 40.38  166 
6.James Selley12Leamington 40.94  159 
7.Reece Harvey12Solihull 41.84  149 
8.Jake Smith12Rugby 42.53  142 
9.James Armeson12Rugby 42.86  139 
10.Harrison James12Blythe Barra 46.08  112 
11.Alexander Bowler-Smith12Rugby 47.30  103 
12.Ulysses Sharma-Barkess12Co Coventry 48.57  95 
13.Ishan Tewari12Solihull 52.69  74 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Louis Mcauliffe13Leamington 35.45  246 
2.Tom Lee-Brown13Leamington 37.23  212 
3.Jack Kirby13Blythe Barra 37.75  203 
4.Rhys Green13Co Coventry 37.96  200 
5.Kyle Offer13Co Coventry 39.85  173 
6.Mackenzie Patchett-Smy13Rugby 39.94  172 
7.Lucas Brain13Leamington 40.61  163 
8.Aidan Hogan13Solihull 42.03  147 
9.Thomas Fairchild13Co Coventry 47.58  101 
10.Zak Taylor13Rugby 52.23  76 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joseph McAuley14Co Coventry 34.62  264 
2.Adam Kenworthy-Fahy14Rugby 36.60  223 
3.Joshua Bradnock14Co Coventry 36.95  217 
4.Benjamin Atkins14Kingsbury 37.87  201 
5.Jacob Tippetts14Co Coventry 41.05  158 
 Jack Wiles14Co Coventry DQ T 1L    

Disqualification Codes

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Mike Ireland53Strat Sharks 32.34  324 
2.Max Taylor15Rugby 32.71  313 
3.Anthony Nghiem15Co Coventry 33.20  299 
4.Kieran Smith19Co Coventry 34.46  268 
5.Callum McWhirter15Co Coventry 34.67  263 
6.Joseph Smith15Co Coventry 35.09  253 
7.Joshua Smith15Co Coventry 35.65  242 
8.Toby Langeveld15Co Coventry 36.27  229 
9.Aaron Kirkaldy15Rugby 37.44  209 
10.Oliver Porter17Solihull 38.86  186 
11.Adrian Kaczmarek16Rugby 41.05  158 

UP