Boys 11 Yrs/Over 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Harry Robinson11Nuneaton 1:12.42  238 35.35
2.Thomas Dilley11Leamington 1:13.02  233 35.75
3.Isaac Morison11Leamington 1:13.04  232 34.88
4.Alexander Vega Flores11Nuneaton 1:14.65  218 35.75
5.Dominic Simpson11Nuneaton 1:16.45  203 36.97
6.Mason Crabb11Nuneaton 1:18.68  186 37.53
7.Kieran Jarvis11Rugby 1:19.38  181 38.35
8.Max Hitchman11Solihull 1:20.43  174 38.65
9.Connor Silvester11Strat Sharks 1:22.84  159 39.20
10.Alfie Hebb11Rugby 1:22.85  159 40.87
11.William Stamp11Rugby 1:25.21  146 40.59
12.Hayden Nghiem11Co Coventry 1:29.05  128 43.41
13.Tobias Panayi-Bishop11Solihull 1:34.15  108 43.78
14.Zain Bhatti11Co Coventry 1:35.08  105 44.27
15.Harry Tippetts11Co Coventry 1:37.76  97 46.00
16.Thomas Macwilliam11Strat Sharks 1:48.16  71 51.30

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Joseph Deavall12Leamington 1:10.19  262 34.34
2.Owen Perkins12Solihull 1:12.40  239 34.81
3.James Selley12Leamington 1:14.61  218 35.87
4.Reece Harvey12Solihull 1:16.12  205 37.74
5.Oliver Crofts12Leamington 1:16.14  205 37.05
6.Owen Scarborough12Kingsbury 1:16.29  204 36.49
7.Harrison James12Blythe Barra 1:18.52  187 37.95
8.Ben Aitchison12Rugby 1:18.87  184 37.76
9.Alexander Bowler-Smith12Rugby 1:22.61  160 40.81
10.James Armeson12Rugby 1:23.78  154 39.63
11.Toby Marlow12Rugby 1:25.50  145 41.03
12.Jake Smith12Rugby 1:26.22  141 41.78
13.Jacob Hinckley12Kingsbury 1:28.10  132 41.28
14.Marcos Panayi-Bishop12Solihull 1:34.44  107 45.07

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Finlay Monaghan13Nuneaton 1:06.32  311 31.52
2.Jack Kirby13Blythe Barra 1:06.96  302 32.07
3.Tom Lee-Brown13Leamington 1:10.06  263 33.87
4.Kyle Offer13Co Coventry 1:11.11  252 34.05
5.Rhys Green13Co Coventry 1:12.64  236 34.36
6.Mackenzie Patchett-Smy13Rugby 1:14.04  223 34.73
7.Lucas Brain13Leamington 1:14.64  218 35.74
8.Edgar Roberts-Dalton13Co Coventry 1:15.50  210 36.78
9.Brian McSharry13Co Coventry 1:16.05  206 36.09
10.Aidan Hogan13Solihull 1:16.07  206 37.28
11.Levente Oravecz13Nuneaton 1:22.85  159 40.21
12.Thomas Fairchild13Co Coventry 1:27.21  136 40.95
 Zak Taylor13Rugby DQ ST     

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Daniel Carey14Rugby 1:01.13  397 29.97
2.Barney Dudkowsky14Rugby 1:02.68  368 30.18
3.Samuel Astill14Co Coventry 1:03.01  362 30.17
4.Joseph McAuley14Co Coventry 1:04.16  343 31.78
5.Thomas Vince14Nuneaton 1:04.39  339 30.65
6.George Ward14Rugby 1:05.91  316 30.72
7.Joshua Mitchell14Strat Sharks 1:06.99  301 32.59
8.Adam Kenworthy-Fahy14Rugby 1:07.14  299 32.08
9.Toby Rigg14Rugby 1:07.93  289 32.46
10.Callum Rogers14Nuneaton 1:08.02  288 32.19
11.Joshua Bradnock14Co Coventry 1:09.52  270 33.66
12.Hadden Smith14Co Coventry 1:12.00  243 34.85
13.Benjamin Atkins14Kingsbury 1:12.37  239 34.81
14.Jack Wiles14Co Coventry 1:12.61  237 35.10
15.Ross Dillon14Kingsbury 1:13.84  225 35.97
16.Jacob Tippetts14Co Coventry 1:15.90  207 36.53
17.Samuel Hinckley14Kingsbury 1:21.77  166 38.26
18.Leon Carolan14Kingsbury 1:27.25  136 40.59

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.David Jenkins19Kingsbury 1:00.48  410 29.69
2.Max Taylor15Rugby 1:01.33  393 29.62
3.Anthony Nghiem15Co Coventry 1:01.86  383 30.01
4.Mike Ireland53Strat Sharks 1:01.87  383 29.05
5.Ben Jones15Rugby 1:02.17  377 30.16
6.Jordan Lakin17Blythe Barra 1:04.81  333 31.38
7.Joshua Smith15Co Coventry 1:05.47  323 31.82
8.Callum McWhirter15Co Coventry 1:06.02  315 31.52
9.Aaron Kirkaldy15Rugby 1:06.07  314 31.76
10.Simon Rigg50Rugby 1:06.65  306 30.37
11.Joseph Smith15Co Coventry 1:08.39  283 32.53
12.Adrian Kaczmarek16Rugby 1:11.20  251 34.14
13.Oliver Porter17Solihull 1:12.31  240 34.96

UP