Boys 10 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Louka Bramwell10Solihull 6:07.71  192 
 50m 39.91100m 1:27.81150m 2:14.86200m 3:02.85250m 3:50.49300m 4:38.11350m 5:25.06400m 6:07.71
2.Axel Martin10Leamington 6:34.26  156 
 50m 44.49100m 1:35.52150m 2:25.06200m 3:14.90250m 4:05.27300m 4:55.01350m 5:45.39400m 6:34.26
3.Oliver Rossier10Strat Sharks 6:58.86  130 
 50m 47.12100m 1:38.52150m 2:32.98200m 3:25.56250m 4:20.34300m 5:14.36350m 6:09.08400m 6:58.86
4.Oliver Haywood10Blythe Barra 7:05.90  123 
 50m 44.12100m 1:36.07150m 2:29.99200m -250m 4:21.55300m 5:17.25350m 6:13.02400m 7:05.90
5.Charlie Mee10Leamington 7:11.31  119 
 50m 47.72100m 1:42.01150m 2:36.16200m 3:30.09250m 4:24.57300m 5:21.25350m 6:18.36400m 7:11.31

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Dominic Simpson11Nuneaton 5:39.19  245 
 50m 39.19100m 1:22.12150m 2:05.50200m 2:49.07250m 3:32.95300m 4:16.26350m 4:59.95400m 5:39.19
2.William Beardmore11Nuneaton 5:51.44  220 
 50m 39.70100m 1:25.34150m 2:10.51200m 2:57.44250m 3:42.49300m 4:27.58350m 5:10.34400m 5:51.44
3.Kieran Jarvis11Rugby 6:00.85  203 
 50m 41.61100m 1:28.27150m 2:14.08200m 3:00.06250m 3:45.99300m 4:32.41350m 5:18.44400m 6:00.85
4.Edan Forbes11Strat Sharks 6:22.13  171 
 50m -100m 1:33.54150m 2:22.44200m 3:11.52250m 4:01.00300m 4:50.67350m 5:39.71400m 6:22.13
5.Alfie Hebb11Rugby 6:25.82  166 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 6:25.82
6.William Pegg11Kingsbury 6:47.54  141 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 6:47.54

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daniel Andrews12Co Coventry 5:38.61  246 
 50m 38.19100m 1:20.20150m 2:03.29200m 2:46.37250m 3:30.03300m 4:14.19350m 4:58.39400m 5:38.61
2.James Selley12Leamington 5:39.58  244 
 50m 38.32100m 1:21.66150m 2:05.12200m 2:49.17250m 3:33.43300m 4:16.39350m 5:00.79400m 5:39.58
3.Noah Folkes12Strat Sharks 6:04.21  197 
 50m 40.36100m 1:26.92150m 2:14.25200m 3:01.54250m 3:49.04300m 4:36.27350m 5:22.83400m 6:04.21
4.Marcos Panayi-Bishop12Solihull 6:39.85  149 
 50m 48.58100m 1:40.64150m 2:31.81200m 3:22.08250m 4:12.86300m 5:03.07350m 5:52.90400m 6:39.85
5.Hayden North12Co Coventry 6:55.29  133 
 50m 43.56100m 1:34.61150m 2:27.65200m 3:21.52250m 4:15.54300m 5:10.39350m 6:05.70400m 6:55.29

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jack Lynch13Nuneaton 5:13.45  310 
 50m 34.66100m 1:13.59150m 1:53.92200m 2:33.93250m 3:14.15300m 3:54.26350m 4:34.55400m 5:13.45
2.Brian McSharry13Co Coventry 5:47.10  228 
 50m 39.70100m 1:23.18150m 2:07.65200m 2:52.26250m 3:37.32300m 4:21.98350m 5:05.43400m 5:47.10
3.Thomas Fairchild13Co Coventry 6:32.24  158 
 50m 43.78100m 1:34.32150m 2:26.19200m 3:17.20250m 4:08.45300m 4:58.97350m 5:48.71400m 6:32.24

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Barney Dudkowsky14Rugby 4:52.53  381 
 50m 31.17100m 1:06.11150m 1:43.23200m 2:21.72250m 2:59.63300m 3:37.88350m 4:15.24400m 4:52.53
2.Callum Rogers14Nuneaton 5:02.88  344 
 50m 33.22100m 1:10.72150m 1:49.50200m 2:28.44250m 3:07.94300m 3:46.92350m 4:26.16400m 5:02.88
3.Joshua Bradnock14Co Coventry 5:11.96  314 
 50m 34.96100m 1:13.28150m 1:53.09200m 2:33.54250m 3:13.94300m 3:54.33350m 4:34.53400m 5:11.96
4.Hadden Smith14Co Coventry 5:22.56  284 
 50m 35.79100m 1:15.77150m 1:56.92200m 2:38.88250m 3:20.76300m 4:02.28350m 4:43.02400m 5:22.56
5.Benjamin Atkins14Kingsbury 5:33.69  257 
 50m 35.67100m 1:16.62150m 1:59.29200m 2:42.78250m 3:26.41300m 4:09.42350m 4:52.17400m 5:33.69
6.Adam Kenworthy-Fahy14Rugby 5:40.61  241 
 50m 37.18100m 1:19.44150m 2:02.64200m 2:45.62250m 3:28.99300m 4:12.89350m 4:57.47400m 5:40.61
7.John Roberts14Kingsbury 6:09.39  189 
 50m 34.11100m 1:13.11150m 1:54.28200m 2:35.53250m 3:17.06300m 3:58.39350m 4:38.42400m 6:09.39

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jack Moulton19Nuneaton 4:34.52  462 
 50m 29.39100m 1:02.97150m 1:37.49200m 2:12.44250m 2:47.74300m 3:23.30350m 3:59.08400m 4:34.52
2.Ethan Barnes18Nuneaton 4:37.86  445 
 50m 30.35100m 1:04.27150m 1:39.40200m 2:14.91250m 2:50.88300m 3:26.56350m 4:02.16400m 4:37.86
3.Ben Jones15Rugby 4:44.79  413 
 50m 31.75100m 1:07.20150m 1:43.57200m 2:20.20250m 2:56.84300m 3:33.21350m 4:09.41400m 4:44.79
4.Aaron Kirkaldy15Rugby 5:10.74  318 
 50m 33.93100m 1:11.45150m 1:51.94200m 2:32.88250m 3:12.98300m 3:53.67350m 4:34.04400m 5:10.74
5.Max Taylor15Rugby 5:19.47  293 
 50m 33.65100m 1:12.81150m 1:53.65200m 2:35.08250m 3:16.10300m 3:57.72350m 4:39.43400m 5:19.47
6.Oliver Porter17Solihull 5:45.22  232 
 50m 36.90100m 1:19.06150m 2:02.69200m 2:47.83250m 3:32.23300m 4:17.72350m 5:02.74400m 5:45.22

UP