Boys 10 Yrs/Over 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Axel Martin10Leamington 46.45  160 
2.Alistair Ristov10Strat Sharks 46.98  155 
3.Jake Deaner10Leamington 48.14  144 
4.Patrick Die10Co Coventry 50.70  123 
4.Ewan Timms10Co Coventry 50.70  123 
6.Braden Crabb10Nuneaton 51.31  119 
7.Charlie Rounce10Leamington 51.63  116 
8.Alex Fryer10Blythe Barra 51.69  116 
9.Louka Bramwell10Solihull 51.86  115 
10.Harry Worrall10Blythe Barra 53.05  107 
11.Max Smith10Co Coventry 53.08  107 
12.Joel Cunnigham10Co Coventry 53.12  107 
13.William Millichamp10Kingsbury 53.37  105 
14.Henry Pick10Blythe Barra 54.37  100 
15.William Gower10Rugby 54.67  98 
16.William Barnes10Strat Sharks 55.18  95 
17.Logan-Hendrix Wilson-S10Rugby 55.97  91 
18.Musa Ahmed10Blythe Barra 56.54  89 
19.Charlie Mee10Leamington 58.12  81 
20.Jay Waite10Co Coventry 58.33  81 
21.Oliver Haywood10Blythe Barra 58.70  79 
22.Aman Sandhu10Co Coventry 1:02.29  66 
23.Luc Valentine10Leamington 1:02.46  66 
24.Thomas Miller10Blythe Barra 1:03.12  64 
25.Farrell Hennigan10Rugby 1:03.42  63 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.George Gloster11Leamington 44.45  183 
2.Charlie Mackenzie11Leamington 45.22  174 
3.Harry Robinson11Nuneaton 47.37  151 
4.Isaac Morison11Leamington 48.01  145 
5.William Stamp11Rugby 48.70  139 
6.Dominic Simpson11Nuneaton 48.97  137 
7.Alexander Vega Flores11Nuneaton 49.43  133 
8.Hayden Nghiem11Co Coventry 49.73  130 
9.Max Hitchman11Solihull 49.92  129 
10.Henry Doggett11Strat Sharks 50.50  125 
11.Connor Silvester11Strat Sharks 51.35  118 
12.Alfie Hebb11Rugby 52.54  110 
13.Milo Cullimore11Strat Sharks 54.52  99 
14.Harry Tippetts11Co Coventry 55.67  93 
15.Marcus Antrim11Blythe Barra 1:00.99  70 
16.Zain Bhatti11Co Coventry 1:01.10  70 
17.Robbie Douglas11Co Coventry 1:01.89  67 
 Tobias Panayi-Bishop11Solihull DQ T 1L    
 Thomas Dilley11Leamington DQ T 1L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Oliver Crofts12Leamington 42.39  211 
2.Owen Perkins12Solihull 43.48  195 
3.Toby Marlow12Rugby 43.82  191 
4.William Luke12Nuneaton 44.79  179 
5.James Selley12Leamington 46.16  163 
6.James Armeson12Rugby 49.70  131 
7.Reece Harvey12Solihull 49.74  130 
8.Harrison James12Blythe Barra 51.03  121 
9.Alexander Bowler-Smith12Rugby 51.64  116 
10.Marcos Panayi-Bishop12Solihull 52.74  109 
11.Ishan Tewari12Solihull 57.56  84 
12.James Atkins12Kingsbury 57.86  83 
13.Ulysses Sharma-Barkess12Co Coventry 1:03.46  62 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Harvey Flint13Strat Sharks 40.33  245 
2.Louis Mcauliffe13Leamington 42.39  211 
3.Tom Lee-Brown13Leamington 42.52  209 
4.Kyle Offer13Co Coventry 44.83  178 
5.Brian McSharry13Co Coventry 45.52  170 
6.Lucas Brain13Leamington 45.82  167 
7.Aidan Hogan13Solihull 46.59  159 
8.Thomas Fairchild13Co Coventry 48.82  138 
9.Mason Barnes13Nuneaton 50.54  124 
10.Zak Taylor13Rugby 55.27  95 
 Levente Oravecz13Nuneaton DQ T 1L    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas Vince14Nuneaton 39.56  260 
2.Barney Dudkowsky14Rugby 39.70  257 
3.George Ward14Rugby 39.75  256 
4.Callum Rogers14Nuneaton 40.13  249 
5.Hadden Smith14Co Coventry 41.69  222 
6.Ross Dillon14Kingsbury 41.92  218 
7.Adam Kenworthy-Fahy14Rugby 42.88  204 
8.Jack Wiles14Co Coventry 42.91  203 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jordan Lakin17Blythe Barra 34.98  376 
2.David Jenkins19Kingsbury 35.77  351 
3.Ben Jones15Rugby 36.15  340 
4.Toby Langeveld15Co Coventry 36.78  323 
5.Ethan Barnes18Nuneaton 38.00  293 
6.Anthony Nghiem15Co Coventry 38.27  287 
7.Aaron Kirkaldy15Rugby 39.36  264 
8.Max Taylor15Rugby 41.07  232 
9.Oliver Porter17Solihull 42.18  214 
 Adrian Kaczmarek16Rugby DQ T 1L    

Disqualification Codes

UP