Boys 11 Yrs/Over 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.George Gloster11Leamington 1:37.61  184 45.67
2.Charlie Mackenzie11Leamington 1:38.40  180 46.40
3.Harry Robinson11Nuneaton 1:45.07  148 50.32
4.Dominic Simpson11Nuneaton 1:46.61  141 50.07
5.William Stamp11Rugby 1:46.88  140 50.41
6.Alexander Vega Flores11Nuneaton 1:48.43  134 51.35
7.Max Hitchman11Solihull 1:49.94  129 52.79
8.Alfie Hebb11Rugby 1:51.41  124 52.80
9.Hayden Nghiem11Co Coventry 1:51.79  123 53.06
10.Harry Tippetts11Co Coventry 1:58.87  102 56.75
11.Tobias Panayi-Bishop11Solihull 2:07.30  83 1:01.88
12.Marcus Antrim11Blythe Barra 2:07.55  82 1:01.86
13.Damiel Rowntree11Nuneaton 2:21.68  60 1:06.71
 Thomas Macwilliam11Strat Sharks DNC     

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Joseph Deavall12Leamington 1:27.35  258 42.21
2.Jason Herbert12Leamington 1:32.08  220 44.15
3.Owen Perkins12Solihull 1:34.70  202 44.69
4.Oliver Crofts12Leamington 1:34.96  200 44.61
5.Toby Marlow12Rugby 1:42.16  161 48.43
6.James Armeson12Rugby 1:46.89  140 51.03
7.Marcos Panayi-Bishop12Solihull 1:55.61  111 55.50
8.Jacob Hinckley12Kingsbury 1:57.77  105 55.42
9.Ishan Tewari12Solihull 2:13.70  71 1:05.23

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Louis Mcauliffe13Leamington 1:32.51  217 44.03
2.Tom Lee-Brown13Leamington 1:32.79  215 44.56
3.Edgar Roberts-Dalton13Co Coventry 1:36.13  193 46.02
4.Brian McSharry13Co Coventry 1:41.12  166 48.23
5.Mackenzie Patchett-Smy13Rugby 1:42.02  161 47.84
6.Levente Oravecz13Nuneaton 1:43.65  154 47.43
7.Aidan Hogan13Solihull 1:44.24  151 48.40
8.Thomas Fairchild13Co Coventry 1:48.46  134 53.09
9.Zak Taylor13Rugby 2:04.99  88 1:00.36

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.George Ward14Rugby 1:26.59  264 40.28
2.Joshua Bradnock14Co Coventry 1:27.16  259 41.15
3.Barney Dudkowsky14Rugby 1:27.76  254 41.07
4.Callum Rogers14Nuneaton 1:28.82  245 41.88
5.Hadden Smith14Co Coventry 1:29.12  242 42.27
6.Ross Dillon14Kingsbury 1:32.82  215 43.72
7.Thomas Vince14Nuneaton 1:33.83  208 44.50
8.Adam Kenworthy-Fahy14Rugby 1:36.15  193 44.84
9.Samuel Hinckley14Kingsbury 1:42.16  161 48.82
10.Leon Carolan14Kingsbury 2:02.07  94 57.81
 Jack Wiles14Co Coventry DQ T 3L     

Disqualification Codes

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Jordan Lakin17Blythe Barra 1:16.81  379 36.69
2.Kieran Smith19Co Coventry 1:17.38  371 36.83
3.David Jenkins19Kingsbury 1:18.06  361 37.41
4.Ben Jones15Rugby 1:18.72  352 37.12
5.Toby Langeveld15Co Coventry 1:20.98  323 37.81
6.Aaron Kirkaldy15Rugby 1:29.73  238 42.33
7.Oliver Porter17Solihull 1:33.36  211 44.10
8.Max Taylor15Rugby 1:33.64  209 44.96

UP