Boys 10 Yrs/Over 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Patrick Die10Co Coventry 3:39.33  165 49.781:46.582:43.04
2.Alistair Ristov10Strat Sharks 3:41.29  161 49.831:46.312:46.33
3.Axel Martin10Leamington 3:43.21  157 48.491:45.912:44.54
4.William Millichamp10Kingsbury 3:48.36  146 53.631:50.992:50.70
5.Ewan Timms10Co Coventry 3:49.64  144 51.351:50.222:49.66
6.Daniel Wilks10Leamington 3:51.90  140 55.201:54.062:53.60
7.Sam Kelly10Solihull 4:00.17  126 54.631:56.903:00.50
8.Joel Cunnigham10Co Coventry 4:02.58  122 56.271:58.683:02.72
9.Alex Fryer10Blythe Barra 4:05.31  118 54.261:56.163:02.53
10.Oliver Rossier10Strat Sharks 4:07.23  115 58.242:01.413:07.12
11.William Gower10Rugby 4:15.11  105 58.892:07.713:13.78
12.Oliver Haywood10Blythe Barra 4:21.26  98 58.462:03.823:10.40
 William Barnes10Strat Sharks DQ ST       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charlie Mackenzie11Leamington 3:21.17  214 45.481:36.512:28.93
2.George Gloster11Leamington 3:24.64  204 45.961:38.082:31.00
3.Dominic Simpson11Nuneaton 3:38.68  167 49.981:46.612:43.18
4.William Stamp11Rugby 3:40.32  163 48.911:45.862:44.66
5.Henry Doggett11Strat Sharks 3:45.03  153 49.281:47.752:46.14
6.Edan Forbes11Strat Sharks 3:48.66  146 51.741:50.152:49.91
7.Isaac Morison11Leamington 3:52.16  139 52.361:52.952:55.03
8.Hayden Nghiem11Co Coventry 3:59.61  127 54.381:58.203:00.66
9.Jack Wood11Strat Sharks 4:18.35  101 59.272:05.083:12.55

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph Deavall12Leamington 3:05.24  275 42.931:29.842:17.81
2.Owen Perkins12Solihull 3:14.88  236 44.741:34.192:25.18
3.Oliver Crofts12Leamington 3:22.91  209 45.861:38.152:30.64
4.James Selley12Leamington 3:33.48  179 46.161:40.032:37.87
5.Toby Marlow12Rugby 3:34.30  177 47.791:42.162:39.29
6.Noah Folkes12Strat Sharks 3:37.14  170 48.861:46.742:42.53
7.Conor Winters12Co Coventry 3:38.71  167 48.591:45.172:43.00
8.Will Goodwin12Co Coventry 3:41.76  160 50.681:48.842:45.88
9.James Nash12Strat Sharks 3:47.66  148 53.041:50.462:51.06

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kieran Hodson13Kingsbury 3:16.96  228 45.411:36.432:29.15
2.Louis Mcauliffe13Leamington 3:18.26  224 43.701:33.952:26.27
3.Tom Lee-Brown13Leamington 3:19.36  220 43.531:33.582:26.09
4.Edgar Roberts-Dalton13Co Coventry 3:22.33  211 45.781:38.022:30.85
5.Brian McSharry13Co Coventry 3:32.13  183 48.311:42.202:37.26
6.Thomas Fairchild13Co Coventry 3:44.64  154 52.051:50.792:49.09
 Zak Taylor13Rugby DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joshua Bradnock14Co Coventry 3:02.38  288 40.731:26.882:14.37
2.Callum Rogers14Nuneaton 3:04.47  278 40.791:28.042:16.73
3.Hadden Smith14Co Coventry 3:08.10  262 41.521:29.332:19.49
4.Thomas Vince14Nuneaton 3:13.58  241 40.431:28.742:21.00
5.Ross Dillon14Kingsbury 3:20.12  218 42.861:33.922:27.51
6.Adam Kenworthy-Fahy14Rugby 3:21.24  214 43.981:35.922:29.10

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ben Jones15Rugby 2:47.30  373 37.691:20.102:03.90
2.Jordan Lakin17Blythe Barra 2:47.55  371 38.441:21.522:04.86
3.Toby Langeveld15Co Coventry 2:54.68  328 38.711:22.392:08.47
4.Aaron Kirkaldy15Rugby 3:09.98  255 41.101:29.992:20.05
5.Oliver Porter17Solihull 3:11.63  248 43.381:30.932:22.35

UP