Boys 10 Yrs/Over 100m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Axel Martin10Leamington 1:29.03  161 40.86
2.Henry Hoare10Leamington 1:29.99  155 40.15
3.Daniel Wilks10Leamington 1:43.11  103 45.49
 Charlie Rounce10Leamington DQ FI     
 Logan-Hendrix Wilson-S10Co Coventry DQ SA 4L     

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.James McClure11Co Coventry 1:21.47  210 37.81
2.Thomas Dilley11Leamington 1:22.38  203 37.44
3.Dominic Simpson11Nuneaton 1:24.89  185 38.95
4.Alfie Hebb11Rugby 1:36.28  127 45.69
5.Hayden Nghiem11Co Coventry 1:36.59  126 44.48
 Kai Turner11Blythe Barra DQ SA 4L     

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Evan McWhirter12Co Coventry 1:15.88  260 34.67
2.Joseph Deavall12Leamington 1:17.75  241 37.44
3.William Luke12Nuneaton 1:20.38  218 36.93
4.Conor Winters12Co Coventry 1:32.91  141 43.25
 Jason Herbert12Leamington DNC     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Niall Connell13Co Coventry 1:06.16  392 30.84
2.Samuel Manship13Leamington 1:10.51  324 32.03
3.Ollie Hurst13Co Coventry 1:16.39  254 34.35
4.Ben Stewart13Nuneaton 1:18.43  235 36.36
5.Mackenzie Patchett-Smy13Rugby 1:20.50  217 36.28
6.Lucas Brain13Leamington 1:22.90  199 37.61
7.Brian McSharry13Co Coventry 1:23.43  195 38.55

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Tommy Smith14Co Coventry 1:05.90  397 30.32
2.Thomas Vince14Nuneaton 1:08.80  349 31.75
3.James Carson14Blythe Barra 1:09.97  331 31.74
 Toby Rigg14Rugby DQ SL 2L     
 Joseph McAuley14Co Coventry DQ T 2L     

Disqualification Codes

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Tom Mitchell15Co Coventry 1:03.22  449 29.34
2.Michael Allen16Strat Sharks 1:03.33  447 29.51
3.Nathaniel Francis18Strat Sharks 1:03.56  442 29.07
4.Callum Mitchell16Blythe Barra 1:04.86  416 29.63
5.Louis Fenson15Co Coventry 1:05.57  403 30.37
6.Anthony Nghiem15Co Coventry 1:06.14  392 31.22
7.Max Holton15Co Coventry 1:06.30  390 30.27
8.Ethan Fletcher16Rugby 1:09.90  332 32.11
9.Max Taylor15Rugby 1:10.56  323 32.62
10.Luke Monaghan17Blythe Barra 1:14.36  276 33.44
 Hymie Connell16Co Coventry DQ T 1L     
 Joshua Fairchild19Co Coventry DQ T 2L     

Disqualification Codes

UP