Boys 10 Yrs/Over 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Henry Hoare10Leamington 3:00.47  200 44.441:30.042:16.10
2.Sam Kelly10Solihull 3:01.48  197 43.781:30.862:17.52
3.Louka Bramwell10Co Coventry 3:03.28  191 43.601:31.842:18.48
4.Charlie Rounce10Leamington 3:05.65  184 44.881:33.772:20.90
5.Alistair Ristov10Strat Sharks 3:13.15  163 46.211:36.662:26.03
6.Axel Martin10Leamington 3:19.01  149 47.391:38.462:30.07
7.Ewan Timms10Co Coventry 3:22.62  141 48.411:40.983:22.62
8.William Millichamp10Kingsbury 3:24.17  138 50.441:44.192:36.52
9.Charlie Mee10Leamington 3:39.96  110 52.421:49.782:46.83
10.Sonny Butcher10Blythe Barra 3:44.19  104 53.731:51.842:50.50
11.Luc Valentine10Leamington 3:50.87  95 56.251:56.812:56.96
12.Edward Grindal10Nuneaton 3:56.57  89 -1:58.022:58.28
 Musa Ahmed10Blythe Barra DQ T 5L       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexander Vega Flores11Nuneaton 2:46.14  257 39.791:21.862:04.38
2.George Gloster11Leamington 2:48.38  246 39.281:22.872:07.21
3.Thomas Dilley11Leamington 2:49.03  244 40.291:22.792:06.74
4.Isaac Morison11Leamington 3:07.31  179 43.121:31.782:19.52
5.Theo Skirvin11Strat Sharks 3:13.46  162 47.091:35.772:25.87
6.Kieran Jarvis11Rugby 3:14.52  160 47.351:37.102:27.35
7.Max Hitchman11Solihull 3:14.96  159 46.211:38.002:28.12
8.Jack Wood11Strat Sharks 3:18.35  151 47.161:38.752:30.72
9.Maximillian Clinton-Ta11Blythe Barra 3:21.17  144 45.881:37.112:31.36
10.Zain Bhatti11Co Coventry 3:25.35  136 48.541:41.762:34.79
11.Henry Doggett11Strat Sharks 3:29.13  128 47.211:41.632:36.30
 William Beardmore11Nuneaton DNC       
 Milo Cullimore11Strat Sharks DQ T 5L       
 Alfie Hebb11Rugby DQ T 7L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel Andrews12Co Coventry 2:58.92  205 43.681:29.552:14.81
2.Ben Aitchison12Rugby 2:59.82  202 42.331:27.852:16.09
3.Conor Winters12Co Coventry 3:17.24  153 46.481:37.042:28.22
4.Hayden North12Co Coventry 3:17.42  153 46.561:36.482:27.70
5.Jenson Davies12Co Coventry 3:18.86  149 46.711:37.612:28.15
 Jamie Mitchell12Co Coventry DNC       
 Jason Herbert12Leamington DNC       
 Owen Scarborough12Kingsbury DQ T 7L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Josh Golsby-Taylor13Blythe Barra 2:31.11  341 36.291:15.221:54.33
2.Tom Lee-Brown13Leamington 2:35.77  311 36.151:15.831:56.54
3.Rhys Green13Co Coventry 2:47.14  252 39.131:22.572:06.84
4.Zane Venn-Morton13Co Coventry 2:58.96  205 42.301:28.542:15.18
5.Aidan Hogan13Solihull 3:00.98  198 43.611:30.852:17.80

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexandru Istrate14Nuneaton 2:25.62  381 32.731:08.891:47.58
2.Daniel Carey14Rugby 2:29.47  352 34.711:11.781:50.72
3.Joshua Bradnock14Co Coventry 2:41.04  282 38.511:18.922:01.03
4.Benjamin Atkins14Kingsbury 2:45.85  258 38.861:20.812:03.34

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel Moore19Co Coventry 2:09.47  543 30.471:02.501:35.67
2.Leonids Sarigins16Blythe Barra 2:12.35  508 30.151:03.471:38.23
3.Tom Mitchell15Co Coventry 2:14.60  483 32.601:06.821:41.04
4.Matthew Seaton15Rugby 2:14.80  481 32.431:06.601:41.42
5.Harry Puffett17Nuneaton 2:16.98  458 31.731:06.361:41.83
6.Hymie Connell16Co Coventry 2:18.06  447 31.931:06.481:42.60
7.Jake Ashfield16Strat Sharks 2:29.93  349 35.961:15.141:53.76
8.Ben Jones15Co Coventry 2:31.64  338 36.761:15.471:54.32
9.Max Taylor15Rugby 2:37.17  303 36.871:16.641:57.54
10.Oliver Porter17Solihull 2:58.00  208 40.411:26.172:13.11

UP