Boys 10 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas Hudson10Nuneaton 2:54.50  247 38.601:21.832:17.88
2.Henry Hoare10Leamington 2:59.85  226 41.201:28.452:19.76
3.Louka Bramwell10Co Coventry 3:03.93  211 39.631:27.592:23.54
4.Charlie Rounce10Leamington 3:09.15  194 45.531:31.812:28.53
5.Axel Martin10Leamington 3:10.89  189 42.141:33.212:30.04
6.Braden Crabb10Nuneaton 3:14.77  178 47.601:37.102:32.03
7.Jake Deaner10Leamington 3:21.29  161 45.351:39.012:38.47
8.Ewan Timms10Co Coventry 3:22.67  158 51.201:41.302:40.80
 Oliver Rossier10Strat Sharks DQ T 2L       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Caleb Chittem11Nuneaton 2:47.58  279 35.531:19.212:09.21
2.Thomas Dilley11Leamington 2:51.94  259 37.111:20.872:13.73
3.George Gloster11Leamington 2:55.06  245 37.601:21.952:16.65
4.Dominic Simpson11Nuneaton 2:58.96  229 40.131:26.002:19.41
5.James McClure11Co Coventry 3:00.83  222 40.151:24.702:21.90
6.Mason Crabb11Nuneaton 3:07.65  199 45.111:31.912:28.54
7.Kieran Jarvis11Rugby 3:11.72  186 45.141:34.342:30.69
8.Alfie Hebb11Rugby 3:15.34  176 44.611:34.752:31.55
9.Alfie Jackson11Co Coventry 3:17.49  171 45.211:35.342:36.64
10.Hayden Nghiem11Co Coventry 3:18.82  167 42.381:34.732:33.52
11.Theo Skirvin11Strat Sharks 3:24.87  153 49.341:38.382:38.84
12.William Stamp11Rugby 3:27.58  147 53.691:40.482:42.98
 Alexander Vega Flores11Nuneaton DQ ST       
 Charlie Mackenzie11Leamington DQ T 2L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jason Herbert12Leamington 2:40.63  317 35.381:17.202:05.20
2.William Luke12Nuneaton 2:52.79  255 37.231:23.272:14.05
3.Daniel Andrews12Co Coventry 3:00.54  223 38.331:25.792:21.40
4.Ben Aitchison12Rugby 3:08.05  198 42.571:29.222:26.58
5.Sam Archer12Leamington 3:11.52  187 42.251:27.742:27.86
6.Toby Marlow12Rugby 3:13.17  182 45.291:36.172:28.00
7.Noah Folkes12Strat Sharks 3:17.66  170 46.341:36.652:34.59
8.Alexander Bartlett12Strat Sharks 3:21.88  160 47.371:39.712:37.48
9.Hayden North12Co Coventry 3:23.30  156 48.491:38.212:38.13

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Niall Connell13Co Coventry 2:26.97  415 31.831:10.681:54.46
2.Josh Golsby-Taylor13Blythe Barra 2:32.68  370 34.021:13.091:59.23
3.Samuel Manship13Leamington 2:35.12  353 32.021:10.842:00.08
4.Joel Watson13Strat Sharks 2:40.39  319 36.191:15.382:03.48
5.Ben Stewart13Nuneaton 2:44.61  295 36.161:16.562:06.13
6.Tom Lee-Brown13Leamington 2:47.88  278 38.121:18.792:10.21
7.Kyle Offer13Co Coventry 2:48.48  275 35.141:20.132:10.36
8.Rhys Green13Co Coventry 2:54.05  249 38.631:22.772:15.69
9.Mackenzie Patchett-Smy13Rugby 2:55.88  242 37.201:20.052:18.02
10.Brian McSharry13Co Coventry 3:02.76  215 38.681:26.882:22.53
 Zane Venn-Morton13Co Coventry DNF       
 Jack Kirby13Blythe Barra DQ T 5L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Tommy Smith14Co Coventry 2:23.29  447 31.461:09.251:52.37
2.Ryan Griffiths14Co Coventry 2:23.42  446 31.521:09.391:49.55
3.Adam Nash14Co Coventry 2:30.37  387 31.211:12.241:54.96
4.Thomas Vince14Nuneaton 2:32.04  374 31.961:08.481:55.27
5.James Carson14Blythe Barra 2:32.94  368 32.301:11.291:59.13
6.Callum Rogers14Nuneaton 2:39.18  326 35.161:18.192:02.67

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel Moore19Co Coventry 2:16.10  522 27.681:01.361:43.09
2.Michael Allen16Strat Sharks 2:18.30  498 29.891:06.081:47.29
3.Bradley McLeavy17Co Coventry 2:19.14  489 29.421:04.691:47.22
4.Louis Fenson15Co Coventry 2:19.98  480 30.391:06.601:47.61
5.Christian Clements18Strat Sharks 2:21.67  463 30.921:06.721:49.45
6.Hymie Connell16Co Coventry 2:24.11  440 30.621:06.121:51.07
7.Owen Lawton17Strat Sharks 2:27.21  413 31.321:11.771:52.45
8.Ben Jones15Co Coventry 2:30.59  385 34.461:13.611:55.54
9.Harry Puffett17Nuneaton 2:31.05  382 30.851:08.621:56.15
10.Jake Ashfield16Strat Sharks 2:31.52  378 31.751:10.431:56.42
11.Max Taylor15Rugby 2:39.74  323 32.801:12.952:02.62
12.Oliver Rooney16Solihull 2:39.98  321 34.991:15.752:03.36
13.Joshua Fairchild19Co Coventry 2:44.90  293 36.441:20.062:09.55
14.Toby Langeveld15Co Coventry 2:47.19  281 36.251:19.212:07.49
15.Oliver Porter17Solihull 3:00.50  224 40.951:26.822:18.76
 Leonids Sarigins16Blythe Barra DNC       

UP