Boys 10 Yrs/Over 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Thomas Hudson10Nuneaton 1:09.53  270 33.74
2.Henry Hoare10Leamington 1:14.66  218 36.28
3.Axel Martin10Leamington 1:18.37  188 36.69
4.Jake Deaner10Leamington 1:18.41  188 37.34
5.Charlie Rounce10Leamington 1:18.57  187 38.03
6.Lewis Morrison10Strat Sharks 1:19.31  181 38.57
7.Braden Crabb10Nuneaton 1:21.11  170 39.60
8.Daniel Wilks10Leamington 1:25.72  144 40.99
9.Sam Kelly10Solihull 1:26.12  142 40.92
10.Alexander Allen10Strat Sharks 1:28.53  130 42.87
11.Jake Gray10Strat Sharks 1:29.55  126 41.58
12.Henry Pick10Blythe Barra 1:30.22  123 42.92
13.Harry Worrall10Blythe Barra 1:30.63  121 42.86
14.William Barnes10Strat Sharks 1:33.51  111 44.24
15.Oliver Rossier10Strat Sharks 1:36.46  101 45.29
16.Charlie Mee10Leamington 1:37.23  98 45.50
 William Gower10Rugby DNC     

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Caleb Chittem11Nuneaton 1:06.18  313 31.58
2.George Gloster11Leamington 1:09.69  268 33.27
3.Isaac Morison11Leamington 1:10.24  261 34.03
4.Thomas Dilley11Leamington 1:10.32  261 33.92
5.Charlie Mackenzie11Leamington 1:11.95  243 33.76
6.Dominic Simpson11Nuneaton 1:13.59  227 35.18
7.Alexander Vega Flores11Nuneaton 1:13.96  224 35.45
8.Kieran Jarvis11Rugby 1:15.56  210 36.25
9.Mason Crabb11Nuneaton 1:15.74  208 36.36
10.Kai Turner11Blythe Barra 1:19.43  181 38.08
11.Alfie Hebb11Rugby 1:20.61  173 38.61
12.Hayden Nghiem11Co Coventry 1:20.95  171 38.46
13.Connor Silvester11Strat Sharks 1:21.43  168 37.88
14.William Stamp11Rugby 1:21.57  167 38.85
15.Edan Forbes11Strat Sharks 1:22.02  164 39.36
16.Theo Skirvin11Strat Sharks 1:25.28  146 41.17
17.Zain Bhatti11Co Coventry 1:31.91  116 43.84
18.Harry Tippetts11Co Coventry 1:38.95  93 46.37
 William Beardmore11Nuneaton DQ ST     

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Kaan Temuge-Winder12Nuneaton 1:05.99  315 31.84
2.Jason Herbert12Leamington 1:06.23  312 32.35
3.Evan McWhirter12Co Coventry 1:07.49  295 31.17
4.Joseph Deavall12Leamington 1:08.46  282 33.11
5.Daniel Andrews12Co Coventry 1:09.92  265 34.10
6.William Luke12Nuneaton 1:12.06  242 34.66
7.Owen Scarborough12Kingsbury 1:14.65  218 35.50
8.Ben Aitchison12Rugby 1:16.23  204 36.35
9.Harrison James12Blythe Barra 1:17.32  196 36.94
10.Toby Marlow12Rugby 1:17.57  194 37.32
11.Sam Archer12Leamington 1:17.89  192 36.82
12.Noah Folkes12Strat Sharks 1:19.26  182 38.68
13.Hayden North12Co Coventry 1:21.06  170 38.42
14.Alexander Bartlett12Strat Sharks 1:22.25  163 39.84
15.James Nash12Strat Sharks 1:26.55  139 38.34
 Jamie Mitchell12Co Coventry DNC     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Niall Connell13Co Coventry 1:00.82  403 29.61
2.Samuel Manship13Leamington 1:02.25  376 29.78
3.Louis Mcauliffe13Leamington 1:03.37  356 30.41
4.Josh Golsby-Taylor13Blythe Barra 1:03.59  352 30.87
5.Jack Kirby13Blythe Barra 1:05.59  321 31.78
6.Tom Lee-Brown13Leamington 1:06.05  314 31.80
7.Jack Lynch13Nuneaton 1:08.30  284 32.39
8.Kyle Offer13Co Coventry 1:09.53  270 33.54
9.Mackenzie Patchett-Smy13Rugby 1:09.69  268 33.05
10.Lucas Brain13Leamington 1:11.23  251 33.31
11.Aidan Hogan13Solihull 1:13.34  230 35.52
12.Brian McSharry13Co Coventry 1:14.07  223 35.62
13.Thomas Fairchild13Co Coventry 1:19.31  181 37.76
 Edgar Roberts-Dalton13Co Coventry DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Tommy Smith14Co Coventry 58.00  465 -
2.Alexandru Istrate14Nuneaton 59.40  433 -
3.Daniel Carey14Rugby 1:00.97  400 29.81
4.James Carson14Blythe Barra 1:01.13  397 29.62
5.Ryan Griffiths14Co Coventry 1:01.41  391 29.16
6.Adam Nash14Co Coventry 1:02.36  374 30.05
7.Thomas Vince14Nuneaton 1:03.05  362 29.75
8.Joseph McAuley14Co Coventry 1:04.31  341 29.96
9.Callum Rogers14Nuneaton 1:05.48  323 31.64
10.Joshua Bradnock14Co Coventry 1:07.70  292 32.68
11.Hadden Smith14Co Coventry 1:09.55  269 33.60
12.Benjamin Atkins14Kingsbury 1:10.12  263 33.43

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Hymie Connell16Co Coventry 55.43  532 -
2.Michael Allen16Strat Sharks 55.46  532 -
3.Nathaniel Francis18Strat Sharks 56.58  501 -
4.Callum Mitchell16Blythe Barra 56.82  494 -
5.Louis Fenson15Co Coventry 57.25  483 -
6.Bradley McLeavy17Co Coventry 57.87  468 -
7.Matthew Seaton15Rugby 57.94  466 -
8.Harry Puffett17Nuneaton 57.96  466 -
9.Luke Anspoks15Rugby 58.54  452 -
10.Jake Ashfield16Strat Sharks 59.16  438 -
11.David Jenkins19Kingsbury 1:00.36  412 -
12.Ben Jones15Co Coventry 1:00.64  407 29.52
12.Sebastian Hopper18Strat Sharks 1:00.64  407 -
14.Max Holton15Co Coventry 1:01.12  397 29.37
15.Max Taylor15Rugby 1:01.79  384 29.64
16.Anthony Nghiem15Co Coventry 1:02.55  370 29.60
17.Luke Monaghan17Blythe Barra 1:03.76  350 30.42
18.Joshua Fairchild19Co Coventry 1:04.91  331 31.34
19.Oliver Rooney16Solihull 1:05.46  323 31.05
20.Devesh Chohan25Rugby 1:05.56  322 30.35
21.Aaron Kirkaldy15Rugby 1:05.95  316 31.35
22.Toby Langeveld15Co Coventry 1:07.02  301 31.00
23.Oliver Porter17Solihull 1:11.90  244 34.52
 Tom Mitchell15Co Coventry DNC     
 Leonids Sarigins16Blythe Barra DNC     

UP