Boys 10 Yrs/Over 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas Hudson10Nuneaton 2:31.57  281 34.651:14.161:54.24
2.Louka Bramwell10Co Coventry 2:39.66  241 35.761:17.182:00.01
3.Max Smith10Co Coventry 2:48.90  203 38.551:22.832:07.35
4.Lewis Morrison10Strat Sharks 2:51.66  193 38.391:23.122:09.89
5.Ewan Timms10Co Coventry 2:52.43  191 38.041:22.042:08.63
6.Musa Ahmed10Blythe Barra 3:21.23  120 46.131:38.272:32.83
7.Charlie Mee10Leamington 3:25.25  113 47.541:41.022:34.66
8.William Barnes10Strat Sharks 3:27.11  110 47.751:41.152:34.90
 William Gower10Rugby DNC       
 Logan-Hendrix Wilson-S10Co Coventry DNC       
 Axel Martin10Leamington DNF       

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Caleb Chittem11Nuneaton 2:27.32  306 33.391:11.541:50.47
2.James McClure11Co Coventry 2:40.18  238 36.421:18.252:00.77
3.Alexander Vega Flores11Nuneaton 2:41.28  233 36.191:17.661:59.97
4.Isaac Morison11Leamington 2:46.86  211 36.521:18.352:03.00
5.Connor Silvester11Strat Sharks 2:52.43  191 38.411:23.102:09.66
6.Kieran Jarvis11Rugby 2:54.02  186 39.281:24.582:11.46
7.Alfie Hebb11Rugby 2:56.00  179 39.061:24.452:11.72
8.Hayden Nghiem11Co Coventry 3:01.91  163 42.271:30.742:18.67
8.Edan Forbes11Strat Sharks 3:01.91  163 39.271:26.212:15.21
10.Jack Wood11Strat Sharks 3:06.70  150 43.961:31.522:19.64
11.Zain Bhatti11Co Coventry 3:14.98  132 43.591:35.142:27.51

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph Deavall12Leamington 2:28.71  298 34.961:12.641:51.45
2.Daniel Andrews12Co Coventry 2:34.86  264 35.571:15.361:55.19
3.Conor Winters12Co Coventry 2:48.54  204 36.971:20.642:05.91
4.Sam Archer12Leamington 2:50.20  199 38.011:20.792:07.68
5.Jenson Davies12Co Coventry 2:52.45  191 39.661:24.032:09.63

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kyle Offer13Co Coventry 2:26.80  310 33.921:12.031:50.38
2.Zane Venn-Morton13Co Coventry 2:35.19  262 35.361:14.251:54.35
3.Mackenzie Patchett-Smy13Rugby 2:36.43  256 34.811:15.001:57.04
4.Thomas Fairchild13Co Coventry 2:53.48  187 39.421:24.232:09.95
 Jack Lynch13Nuneaton DQ ST       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexandru Istrate14Nuneaton 2:10.57  440 29.711:02.701:37.24
2.Adam Nash14Co Coventry 2:13.05  416 31.571:06.001:39.95
3.John Roberts14Kingsbury 2:25.76  316 31.911:10.321:50.46
4.Joshua Bradnock14Co Coventry 2:26.71  310 33.741:11.471:50.39
5.Hadden Smith14Co Coventry 2:29.78  292 34.491:12.171:51.83
6.Benjamin Atkins14Kingsbury 2:35.08  263 35.751:15.471:55.78

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel Moore19Co Coventry 2:00.21  564 27.3057.051:28.42
2.Michael Allen16Strat Sharks 2:02.69  531 27.3358.331:30.38
3.Leonids Sarigins16Blythe Barra 2:04.67  506 26.9257.721:31.19
4.Jack Carey16Rugby 2:06.23  487 27.8858.471:32.24
5.Nathaniel Francis18Strat Sharks 2:08.47  462 29.761:02.651:36.04
6.Luke Anspoks15Rugby 2:09.29  454 29.391:02.151:36.49
7.Ben Jones15Co Coventry 2:10.78  438 30.541:03.891:37.74
8.Luke Monaghan17Blythe Barra 2:18.88  366 30.111:04.961:42.16
9.Joshua Fairchild19Co Coventry 2:21.54  346 32.621:08.751:46.03
10.Oliver Porter17Solihull 2:37.36  251 35.211:15.301:56.96
 Harry Puffett17Nuneaton DNC       

UP